Кому належить МТС: цікава інформація. Історія розвитку компанії

335 0 Новини високих технологій

Вам ніколи не хотілося дізнатися, кому належить МТС? Номери телефонів з таким кодом мобільного оператора використовують багато людей. Адже МТС входить в «велику трійку» операторів Росії, поряд з "Білайном" і "Мегафоном". Клієнтська база компанії налічує мільйони людей і давно вийшла за межі класичного стільникового зв'язку. Під егідою МТС створюється техніка, розвивається наукова та технічна база передачі даних. Компанія розширює асортименти надаваних послуг, щоб задовольнити потреби клієнтів.

Загальна інформація

Закрите акціонерне товариство МТС (Мобільні Телесистеми) було офіційно зареєстровано у 1993 році. Завдяки стрімкому зростанню і активним спробам монополізації ринку стільникових операторів МТС на даний момент є однією з найбільших телекомунікаційних компаній не тільки в Росії, але і в СНД. Зараз вона налічує в своєму активі безліч дочірніх підприємств. Навіть у світових масштабах компанія входить в десятку найвідоміших.
Кому належить МТС: цікава інформація. Історія розвитку компанії

Характеристики

В останні роки МТС значно урізноманітнила сферу власної діяльності. Приміром, вона почала випускати телефони під власною торговою маркою (єдиний мінус більшості з них – підтримка тільки сім-карток МТС). Компанія стала одним з найдорожчих брендів у Росії. Її вартість на кінець 2010 року становила понад двісті мільйонів рублів.

Штаб-квартира компанії розташована в Москві, проте філії МТС зустрічаються в багатьох містах. Вже в 2013 році їх число перевалило за кілька тисяч. Близько чверті з них представляють собою флагманські магазини. Саме тут ви можете виявити брендові моделі мобільних пристроїв. Яскравим прикладом є сенсорний МТС 970 випущений кілька років тому, а також МТС 945 ГЛОНАСС, що підтримує систему супутникового стеження. Незважаючи на нинішнє велич, шлях, який пройшла компанія, був не з легких. Ті, кому належить МТС зараз, розуміють, що історії їх корпорації мобільного зв'язку в цілому, тісно переплетені.
Кому належить МТС: цікава інформація. Історія розвитку компанії

Шлях розвитку

До дев'яностих років минулого століття ніхто й припустити не міг, що частотний діапазон 900 МГц, призначений для спілкування льотчиків і військових, не просто буде використовуватися в мирних цілях, але послужить створенню ринку стільникового зв'язку. У 1992 році був введений прообраз сучасної GSM системи, а пізніше оголошено конкурс на правоволодіння ліцензією GSM-900. В той момент і відбулося ключова подія для компанії. Перемогу в цьому конкурсі здобуло монополістичне об'єднання "Мобільна Москва", яке згодом було перейменовано в МТС.

Права на компанію в той час були розділені між ВАТ МГТС (Московської міської телефонної мережі), німецькою компанією DeTeMobil, Siemens і низкою дрібних акціонерів. Пізніше акції кілька разів перерозподілялися, однак більша їх частина залишалася в руках вітчизняних підприємців, кому МТС належить і зараз. Основа компанії була закладена. Світу був представлений новий стільниковий оператор, а покриття мережі, в 94-му налічує всього одну BSS станцію, стало стрімко розширюватися. Клієнтська база налічує спочатку всього кілька тисяч абонентів, за кілька років перевалила за мільйон. Сталося це з двох основних причин. По-перше, компанія просувалася від великих центрів до регіонів, активно розширюючи сферу свого обслуговування в місцях, де практично не було мобільного зв'язку. По країні все ширше розповсюджувалася впізнаваний номер. МТС швидко захоплювала ринок. На успіху позначилися ефект новизни, відсутність гідної конкуренції, розширення технічної бази та будівництво нових мереж. Ті, кому належав номер МТС, виявлялися у виграшному становищі. Другою причиною економічних перемог стало активне поглинання дрібних компаній, що надають послуги зв'язку. Це полегшувало юридичну сторону питання, що стосується надання ліцензії на надання телекомунікаційних послуг. Так, був викуплений істотний обсяг акцій українського оператора UMC. Корпорація росла, як сніжний ком, змітаючи на своєму шляху конкурентів.

Керівництво

Багато в чому розвиток МТС залежало від її керівника. Саме він визначав вектор, за яким компанія повинна була рухатися. Це людина, для якого успіх підприємства стояло на першому місці серед всіх інших цінностей.
Кому належить МТС: цікава інформація. Історія розвитку компанії

Леонід Меламед і Михайло Шамолін

Після глобального ребрендингу компанії, в результаті якого вона придбала свій нинішній вигляд, біля керма встав Михайло Шамолін, змінивши Леоніда Меламеда. Останній від бізнесу не відрікся та став президентом АФК «Система». Але цікавий він не тільки цим. Саме Меламед - та людина, кому належав МТС раніше. Він запропонував зробити символом компанії знайоме нам червоно-біле яйце, яке символізує простоту форми і багатообіцяюче зміст. Шамолін вже мав за плечима не тільки автомобільно-дорожній інститут але і знання, набуті в Російській академії державної служби.
Кому належить МТС: цікава інформація. Історія розвитку компанії
Вплинула на нього і школа бізнесу (WBS) в області фінансів і управління. Саме вона підготувала плацдарм для його кар'єрного зростання: від посади в компанії McKinsey&Co до керуючого директора української корпорації «Інтерпайп». Далі його шлях лежав до МТС, в якій він спочатку обіймав посаду віце-президента з продажів, а через три роки став президентом компанії.

Андрій Дубовський

Навесні 2011 року його змінив Андрій Дубовський. До того моменту бізнесменові було 45 років, він закінчив ВДІК і працював у сфері телекомунікацій. Пробивний характер також приводив його на керівні посади. Пропрацювавши деякий час директором однієї з філій корпорації, він очолив компанію.
Кому належить МТС: цікава інформація. Історія розвитку компанії

Світовий бренд

МТС, як згадувалося раніше, це щось більше, ніж стільниковий оператор. Саме в його салонах почалися продажі пристроїв BlackBerry і Apple. Саме він значною мірою вплинув на поширення мобільного інтернету в Росії і СНД. В 2008 році корпорація потрапила у список сотні кращих світових брендів, а в 2009-му стала одним із світових гігантів в області стільникового зв'язку. До цього часу абонентами МТС стали понад 100 мільйонів осіб. Компанія пройшла міжнародну сертифікацію, за результатами якої її стандартизували в рамках ISO. Незважаючи на статус найдорожчого бренду у Росії, ті, кому належала МТС, активно взаємодіяли з системою роумінгу, знижуючи ціни на свої послуги. При цьому компанія не знижувала якість обслуговування, залишаючись одним з найбільш надійних мобільних операторів. Вона почала активно співпрацювати з банківськими системами. Так, була введена послуга "МТС-Банк", що дозволяє використовувати телефон, як платіжний пристрій.

Скандали, пов'язані з компанією

Настільки велика корпорація не змогла уникнути і чорних плям в історії. Ті, кому належать номери телефонів МТС, напевно знайомі зі скандалами і чутками які час від часу виникають в ЗМІ. Пік ажіотажу припав на 2010 рік. У той час постраждали деякі з старих абонентів. Без пояснення будь-яких причин їх тарифи були змінені самою компанією на менш вигідні. Вони швидко "з'їдали" рахунок і вганяли абонентів у стан хронічної заборгованості. Найбільше постраждали ті, чиї сім-карти були активними в цей момент. Ці люди з чималим подивом виявляли квитанції про заборгованість перед компанією. Дісталося і абонентам у роумінгу. З їх рахунку могли списати гроші просто так, що викликало не один судовий розгляд. Проти компанії порушувалися кримінальні справи за введення без відома абонентів платних послуг. Це також несприятливим чином позначилося на популярності компанії.
Кому належить МТС: цікава інформація. Історія розвитку компанії

Як дізнатися, кому належить номер телефону МТС

Часто так буває, що телефонують абонентам люди, яких вони не знають. Якщо людина просто помилився номером, це цілком допустимо. Якщо ж невідома особа дуже настирлива, це нікому не подобається. Зрозуміло, що такі ситуації виникають не тільки з абонентами МТС. Як дізнатися, кому належить телефон? Зробити це не так просто, як може здатися. Справа в тому, що оператори МТС не мають права розкривати приватним особам конфіденційну інформацію. Дізнатися її можуть тільки представники деяких служб, наприклад, поліції. Якщо вам телефонують за номером МТС і при цьому погрожують, напишіть заяву в органи. Платно можна дізнатися інформацію за допомогою довідника компанії. Для цього потрібно заповнити спеціальну форму на сайті «номер. ру». Ще один варіант – купити базу даних на радіоринку.

Висновок

Компанія МТС прагне урізноманітнити надані послуги, конструктивно реагує на критику, намагається виправляти всі недоліки в роботі, які відзначають користувачі. Щоб у світі бізнесу, що стосується мобільного зв'язку, не тільки залишатися на плаву, але і успішно розвиватися, потрібно проводити модернізацію сервісу, використовувати сучасні технології, розширювати спектр можливостей власників телефонів, збільшувати зону покриття, вводити цікаві для клієнтів програми. Все це здійснюють керівництво компанії і її співробітники.

Популярі новини
Загрузка...