Fiat Multipla: опис і технічні характеристики

319 0 Новини високих технологій

Незвичайна зовнішність Fiat Multipla і велика площа скління зробили автомобіль об'єктом для насмішок. Запланований виробником річний обсяг продажів у 50 тисяч примірників втілити в життя не вдалося за великим рахунком через оригінального екстер'єру, розробленого дизайнерами Centro Stile Fiat. В 2003 році був проведений рестайлінг автомобіля з мінімальними внесеними змінами, що торкнулися в основному, передню частину кузова.

Інтер'єр автомобіля

Компонування салону розрахована на шість пасажирів, для кожного з яких передбачено окреме крісло. Середні сидіння зрушені назад. Кожне з крісел можна скласти і використовувати в якості столика. Вільного простору в салоні багато, завдяки чому пасажири можуть зручно розміститися. Некомфортно може себе відчути хіба що водій зважаючи на велику кількість перемикачів і приладів на панелі, до яких доведеться звикати деякий час.


Важіль перемикання передач зручно розташований, чого не можна сказати про гальмі: його важіль знаходиться зліва від водія, і дотягнутися до нього складно при закритих дверях. В обробці Fiat Multipla використаний низькоякісний пластик, який легко дряпається. На противагу цьому - приваблива оббивка сидінь, зберігає свій привабливий зовнішній вигляд через десятиліття активної експлуатації. Об'єм багажного відділення складає 430 літрів.
Fiat Multipla: опис і технічні характеристики

Оснащення

Fiat Multipla непогано оснащується навіть в базовій комплектації, в яку входять подушки безпеки, електропривод дзеркал і стекол, система ABS, кондиціонер та гідропідсилювач керма. У деяких модифікаціях пропонується подвійний люк на даху і навігаційна система.

Технічні характеристики

Fiat Multipla розроблявся з двома силовими агрегатами: 1.6-літровим бензиновим потужністю 103 кінських сили і 1.9-літровим дизельним JTD потужністю 105 кінських сил, оснащеним системою уприскування Common Rail.

Дизельний мотор володіє кращою динамікою, безшумний, більш невибагливий до якості палива і відрізняється високим крутним моментом. Топові модифікації Fiat Multipla оснащувалися турбованими дизельними двигунами потужністю 110.115 і 120 кінських сил. Бензиновий 16-клапанний мотор не відрізняється складною конструкцією. Однак він має свої вади. Зубчастий ремінь, який приводить в дію розподільний вал, часто зісковзує з роликів і вимагає регулярного огляду. Компанія Fiat в 1999 році представила версію Multipla Bipower з двигуном об'ємом 16 літра і потужністю 92 кінські сили, що працює на природному газі. Відгуки на Fiat Multipla такої модифікації були самими негативними із-за проблем з електронікою газової установки і високим ризиком пошкодження головки блоку циліндрів через формування на впускних клапанах відкладень.
Fiat Multipla: опис і технічні характеристики

Ходова частина

Підвіска Fiat Multipla оснащується надійною підвіскою з хорошими параметрами. Компактвен відрізняється непоганою керованістю завдяки точному і інформативному рульовому управлінню. Спереду встановлені стійки McPherson, ззаду - сполучені з балкою поздовжні важелі.

Часто зустрічаються несправності

Основними проблемами Fiat Multipla є вийшов з ладу підйомник запасного колеса, тріщини пластику, швидкий знос механізму складання крісел. До недоліків можна віднести поява шуму при роботі коробки перемикання передач і знос підшипників і шестерень.
Fiat Multipla: опис і технічні характеристики

Резюме

Незважаючи на незвичайний екстер'єр, привертає увагу навіть на фото, Fiat Multipla являє собою досить надійний і недорогий компактвен. Незначні несправності швидко усуваються і не приносять значних незручностей.

Популярі новини
Загрузка...