Вірус by Content Protector: як видалити аплет у Windows?

4 0 Новини високих технологій

Те, що в інтернеті зараз спостерігається небачена активність вірусів, зокрема викрадачів браузерів, нікого не дивує. Біда в тому, що ці загрози здатні впливати на комп'ютерні системи досить серйозним чином, наприклад, вибірково крадучи паролі, використовувані при доступі в ті ж соціальні мережі або до банківських карток. Одним з таких вірусів можна назвати by Content Protector. Як видалити цей аплет з операційної системи, і далі буде показано. Однак для початку зупинимося на розумінні того, що це таке взагалі.


Що за програма by Content Protector

Дана програма в більшості випадків інсталюється на комп'ютер самостійно. Часто це пов'язане з ситуаціями, коли користувач встановлює гру, дистрибутив якої завантажений не з офіційного сайту, а з сумнівного ресурсу начебто торрент-трекера, на якому може міститися інформація, свідомо забруднена шкідливими кодами.
Вірус by Content Protector: як видалити аплет у Windows?
Здавалося б, якщо перекласти назву програми Content by Protector, сам термін повинен відповідати якомусь модулю захисту контенту, що завантажується з інтернету. Але насправді все набагато гірше. Справа в тому, що додаток являє собою самий натуральний викрадач браузерів, який підміняє початкові сторінки при запуску веб-оглядачів, вбудовуючи в них власні рекламні сторінки, після чого починається переадресація на відповідні сайти, до того ж зі зміною системи пошуку.

Як видалити Content by Protector стандартним способом

Але це все, що стосується вірусу в загальному розумінні. Тепер переходимо до практичних дій. Як видалити Content Protector? Adware – одна з програм, яка посилює цю проблему. Як вже зрозуміло, додаток відноситься до рекламного типу вірусів і зовсім не маскується в комп'ютерній системі.


Вірус by Content Protector: як видалити аплет у Windows?
Таким чином, питання позбавлення від цієї напасті можна вирішити за рахунок використання стандартного розділу програм і компонентів, який можна знайти в панелі керування. Ось тільки сама програма може бути представлена у вигляді декількох версій між собою схожого програмного забезпечення. Так, наприклад, досить часто можна зустріти додаток не у вигляді саме протектора, а у вигляді захисника (Defender), причому навіть з вказівкою на використовуваний за замовчуванням браузер Google Chrome. Як видалити рекламу by Content Protector? Для початку в основному розділі використовуйте видалення всього, що пов'язане з цим вірусом. По можливості бажано позбутися і від браузера Chrome, після чого завантажити нову його версію і встановити повторно.

Очищення залишків після видалення

Але на цьому питання того, як видалити Content by Protector, вирішеним вважати не можна. Найголовніша проблема полягає в тому, що після стандартної деінсталяції на комп'ютері залишається купа сміття. Спочатку видаліть все, що є в системному реєстрі, задавши пошук після входу (regedit у меню «Виконати») за допомогою сполучення клавіш Ctrl+F на кількох ключових назв віддалених аплетів і переміщаючись за результатами натисканням кнопки F3.
Після цього в обов'язковому порядку викличте провідник і зробіть аналогічні дії. Як правило, файли будуть розташовуватися в папці TEMP основою і користувальницької директорій, а також в каталозі юзера, який знаходиться в папці Users на системному диску. Після закінчення всіх процедур перевірте ярлик браузера, щоб в типі об'єкта, на який він посилається, не було зайвих приписок (повний шлях повинен закінчуватися назвою браузера або лончером з розширенням EXE), якщо не хочете деінсталювати оглядач, як було запропоновано вище.

Як видалити Content by Protector з комп'ютера за допомогою дєїнсталлятор

Можна зробити трохи простіше, якщо у вас на комп'ютері є спеціальна програма-дєїнсталлятор. В якості прикладу можна взяти додаток iObit Uninstaller. Список встановлених програм дуже схожий на відповідний розділ Windows.
Вірус by Content Protector: як видалити аплет у Windows?
Як видалити Content by Protector з допомогою такої програми? Сортируете список за датою встановлення, виділяєте всі недавно встановлені програми (пакетне видалення у версіях вище шостої активувати не потрібно), після чого робите стандартну деінсталяцію. Далі включаєте потужне сканування (програма на першому етапі сама запропонує це зробити) і видаляєте всі залишки (вони будуть виділені повністю автоматично). При цьому особливо зверніть увагу на задіяння пункту знищення файлів, рядок якого розташовується по центру внизу головного вікна.
Вірус by Content Protector: як видалити аплет у Windows?
Тільки після цього можна вважати, що питання того, як видалити Content by Protector, повністю вирішено. Зробіть рестарт системи і на всяк випадок перевірте комп'ютер портативної версією програми AdwCleaner. Можна було б порадити її використання з самого початку, але природа вірусу така, що навіть така потужна утиліта не завжди виявляє його на початковому етапі сканування. Оскільки саме додаток має статус довіреної, антивіруси його пропускають і навіть посилаються на нібито існуючі сертифікати автентичності.