Помилка 797 при підключенні до інтернету через модем: причини появи і методика виправлення

24 0 Новини високих технологій

Багато користувачів, які підключаються до інтернету за VPN або протоколах PPPoE, використовуючи для цього модем, можуть зустрічати поява помилки 797 на стадії встановлення з'єднання. Деякі відразу ж звинувачують у цьому використовуване обладнання. Адже, насправді, причина такого збою може мати зовсім іншу природу. Далі буде запропоновано декілька простих методів, які дозволять позбутися від цієї проблеми протягом декількох хвилин.

Помилка Windows 7 при підключенні до інтернету 797: причини появи збою

У випадку, коли система видає повідомлення, що їй не вдається встановити з'єднання, оскільки використовується модем зайнятий або не знайдений, сам пристрій винувато зазвичай тільки в разі пошкодження або непрацездатності. У такій ситуації його доведеться замінити.


Помилка 797 при підключенні до інтернету через модем: причини появи і методика виправлення
Але зазвичай в Windows 7 помилка 797 видається з інших причин, серед яких найбільш поширеними є наступні:
 • збій в установленому мережевому підключенні;
 • деактивированное пристрій;
 • відсутні, застарілі або неправильно встановлені драйвери;
 • некоректні параметри протоколу IPv4;
 • блокування з'єднання захисними засобами системи і антивірусами.
 • Повторне створення підключення

  Для початку розглянемо найпростіший спосіб усунення проблеми, якщо він пов'язаний з порушеннями в роботі встановленого з'єднання.
  Помилка 797 при підключенні до інтернету через модем: причини появи і методика виправлення
  Спробувати позбутися помилки 797 можна наступним чином:
 • заходьте в «Центр управління мережами і загальним доступом» в «Панелі управління»;
 • використовуєте зміна властивостей мережевого адаптера;
 • через меню ПКМ видаляєте встановлене з'єднання;
 • повертаєтеся в початковий розділ і створюєте підключення заново.
 • Цілком можливо, що нарощування з'єднання допоможе, хоча, як правило, надії на це мало. Тому доведеться використовувати інші методи, які у більшості випадків проблему усувають.


  Помилка модему 797: активація пристрою за умовчанням і питання встановлення драйверів

  На цьому етапі слід перевірити, чи активовано саме підключений пристрій. Особливо така міра актуальна для тих випадків, коли для встановлення зв'язку використовується кілька пристроїв.
  Помилка 797 при підключенні до інтернету через модем: причини появи і методика виправлення
  Для виконання таких дій перейдіть до властивостей використовуваного підключення і на першій вкладці«Загальні») в списку встановлених пристроїв відзначте галочкою ваш модем. Якщо побачите, що зафіксовано ще один пристрій, зніміть з нього прапорець, оскільки задіяння обох може провокувати конфлікти. Якщо модем в списку відсутній, або він є, але помилка 797 видається знову перейдіть до «Диспетчер пристроїв» і перевірте, чи все в порядку з драйверами. Якщо модем позначений жовтим трикутником, видаліть драйвер або навіть сам пристрій і встановіть програмне забезпечення заново, використовуючи для цього носій з ПО, що надається оператором послуг. Якщо і це не допоможе, а помилка 797 з'явиться знову, видаліть програмне забезпечення оператора через розділ програм і компонентів, а потім проведіть повторну установку.

  Налаштування протоколу IP

  У випадку, коли всі вищеописані дії не усунули проблеми, використовуйте властивості використовуваного для підключення модему і перейдіть до налаштувань протоколу IPv4.
  Помилка 797 при підключенні до інтернету через модем: причини появи і методика виправлення
  Зверніть увагу, що для модемів статичні адреси не прописуються ніколи. Тобто у налаштуваннях повинно бути зазначено автоматичне отримання IP і DNS. На крайній випадок можете скористатися тільки адреси DNS, які можна дізнатися у оператора (якщо їх використання передбачено), або прописати безкоштовні адреси Google (зазвичай поєднання вісімок і четвірок).
  На всякий випадок у властивостях з'єднання вимкни використання IPv6 (якщо на цьому рядку стоїть галочка, просто зніміть її), оскільки малоймовірно, що оператор використовує таке підключення на основі сервера DHCP шостої версії.

  Відключення можливих блокувань

  Нарешті, однією з можливих причин появи такого збою при спробі підключення через модем багато фахівців називають його блокування з боку файрвола Windows або штатного антивіруса (дуже часто такі проблеми спостерігаються при використанні Avast).
  Помилка 797 при підключенні до інтернету через модем: причини появи і методика виправлення
  Для початку вимкніть брандмауер (хоча робити цього, за мірками самої системи, не рекомендується). Якщо це не допоможе, на час вимкніть захист і перевірте з'єднання. Якщо все запрацює, краще змініть антивірусне ПЗ на програмний продукт іншого розробника.

  Що робити, якщо нічого не допомогло?

  Якщо жодна з перерахованих рішень позитивного ефекту не дало, спробуйте через меню ПКМ на значку встановлюється з'єднання в системному треї викликати засіб діагностики і усунення неполадок з мережевими підключеннями. Можливо, в процесі перевірки неполадки будуть знайдені і усунені. Якщо цього не відбудеться, дуже може бути, що система видасть якісь рекомендації по виправленню ситуації, що виникла. Якщо ж і це не спрацює, зверніться до оператора або постачальника устаткування за порадою щодо усунення збою або з питань перевірки працездатності модему.