Найкращий браузер для Windows 10 - огляд, особливості та рекомендації

18 0 Новини високих технологій

Ні для кого не секрет, що добра половина користувачів персональних комп'ютерів використовує операційну систему «Віндовс», незважаючи на те, що «яблучні» шанувальники з піною у рота доводять переваги платформи macOS. Незалежна статистика говорить про ставлення 9 до 1 тобто 90 % всього комп'ютерного населення віддає перевагу «віконця», а інші сидять на «Макінтошах» або «Линуксах».

Найкращий браузер для Windows 10 - огляд, особливості та рекомендації
Трохи раніше найпопулярнішою версією «Віндовс» вважалася сьома серія – Windows 7 але після виходу «десятки» і ретельного шліфування всіх її недоліків і проблем інтернет-спільнота нарешті прийняв платформу, і користувачі почали переходити на нову ОС. Місяць за місяцем армія шанувальників новенької Windows 10 невблаганно зростає.


У зв'язку з цим багато користувачів задаються цілком закономірним питанням: «А який браузер краще для Windows 10?» Питання тим більш став актуальним після того, як «Майкрософт» підвищила вимоги для стороннього софту, посилаючись на безпеку, і тепер далеко не кожен оглядач зможе запуститися на десятій платформі. Перший час захисник операційної системи брав за вірусний об'єкт такий знаменитий браузер, як «Опера», не даючи йому працювати в своєму середовищі. Що вже говорити про інших, менш популярних браузерах. Отже, спробуємо розібратися і визначитися, який найкращий браузер для Windows 10 ніж один краще іншого і чи варто відмовлятися від своїх старих звичок на користь чого-то нового. До розрахунку візьмемо думку фахівців цієї галузі та відгуки пересічних користувачів про кожному продукті.


Google Chrome

«Хром» вибився в лідери ще на старій ХР-версії «Віндовс» і досі тримає планку. Його визнали найкращим браузером для Windows 10 експертів і користувачі персональних комп'ютерів. Даний браузер володіє всіма необхідними інструментами для серфінгу по Мережі: потужний, ефективний, швидкий і гнучкий.
Найкращий браузер для Windows 10 - огляд, особливості та рекомендації
Якщо звернутися до тієї ж статистики (лічильники LiveInternet), то ми побачимо, що близько 60 % всіх користувачів віддають перевагу саме «Хром» від «Гугла». Число прихильників кращого браузера для Windows 10 в 2017 році зросла на 5 % і зростає з кожним роком. - Яку рекламу не проводив «Гугл», але 108 млн користувачів не виберуть просто так поганий оглядач. Далі розглянемо основні достоїнства і недоліки кращого інтернет-браузера для Windows 10. Почнемо з переваг «Хрому».

Швидкість

Для багатьох користувачів цей показник є пріоритетним при виборі веб-браузера. У Мережі можна знайти безліч статистичних ресурсів, які заміряють цей параметр. Якщо узагальнити ці показники, то ми побачимо, що «Хром» впевнено лідирує по швидкості обробки даних у порівнянні зі своїми конкурентами.
Найкращий браузер для Windows 10 - огляд, особливості та рекомендації
Тлумачний додатковий функціонал попереднього завантаження сторінок помітно покращує цей параметр, і браузер стає ще швидше. Така «фішка» буде дуже корисна власникам роутерів з обмеженням по вхідному потоку. А тим, хто використовує USB-модеми, краще її відключити, щоб уникнути перевитрати трафіку.

Зручність

Інтерфейс хорошого браузера для Windows 10 продуманий до дрібниць. Тут немає нічого зайвого – тільки все найнеобхідніше. Розробник завжди дотримувався і слід принципом «відкривай і працюй», причому саме в «Хромі» вперше була реалізована можливість швидкого доступу. Адресна рядок є не тільки місцем для введення веб-адреси, але і панеллю пошуку, де користувач може вибрати будь-яку пошукову систему для введення ключових фраз. Пізніше даний функціонал взяли на озброєння інші не менш гарні браузери для ос Windows 10 але «Хром» був піонером.

Стабільність

Будь-які повідомлення про збої, крашах або неможливості виконати операцію тут вкрай рідкісні і майже не з'являються. Така стабільність обумовлена розділенням процесів, тобто кожна вкладка – це окрема група в диспетчері, яка відповідає за працездатність конкретного завдання. Якщо щось піде не так, то проблемна вкладка буде закрита, а решта продовжать працювати.

Безпека

Це не менш важливий параметр для браузера, особливо тоді, коли ви ще не встигли поставити антивірус, а тільки шукаєте його в Мережі. «Хром» має власну базу шкідливих ресурсів, яка постійно оновлюється. Крім того, офіційні надбудови і плагіни можуть перетворити ваш браузер у повномасштабний брандмауер або антивірус. Швидкість роботи в цьому випадку помітно знизиться, але через брак десктопного пакета для захисту – цілком непогана альтернатива.

Розширення

Для «Хрому» можна знайти величезну кількість офіційних і аматорських доповнень до гугловський магазині, причому купувати добру половину не доведеться, бо вони безкоштовні. Тут можна знайти різні теми оформлення, плагіни для різних сфер діяльності (IT, дизайн, верстка, SEO та багато іншого) та доповнення, які значною мірою розширять функціонал браузера.
Найкращий браузер для Windows 10 - огляд, особливості та рекомендації
Також незайвим буде зауважити, що в магазині «Гугла» є мобільна версія браузера для смартфонів. Багато користувачів вважають «Хром» кращим браузером для Windows Phone 10 і платформи Android. У першому випадку він має дещо змінену назву – Chromox, а в другому так і називається – Google Chrome.

Недоліки

Ложка дьогтю завжди знайдеться на смачну бочку меду, і цей хороший браузер для Windows 10 не став винятком. Один з найбільш серйозних недоліків браузера, на який скаржаться власники слабеньких ПК – це його «ненажерливість». Якщо у вас мало оперативної пам'яті і старенький процесор, то підвисання, лаги та інші фризи вам гарантовані. Тому тим, у кого обсяг ОЗУ менше 2 Гб, краще вибрати інший варіант браузера.

Mozilla Firefox

Одним із затятих конкурентів «Хрому», дихаючим йому в спину, є Mozilla Firefox, або просто «Лисиця». Багато користувачів ПК віддають перевагу саме цей оглядач, вважаючи його не просто гарним браузером для Windows 10 а найкращим. Всі поважають себе програмісти, веб-дизайнери і SEO-фахівці сидять саме на ньому.
Найкращий браузер для Windows 10 - огляд, особливості та рекомендації
Така повага браузер заслужив своєю гнучкістю і тонкої підстроюванням абсолютно під будь-які потреби. «Лисицю», завдяки великій кількості додатків, можна перетворити не просто потужний і багатофункціональний браузер, а зробити з неї подобу платформи, де можна виконувати практично будь-які завдання.

Швидкість

Що стосується швидкості обробки даних, то, на відміну від «Хрому», «Лисиці» з цим не все так райдужно. Після того як ви встановите новенький і «чистий» браузер, що всі сторінки будуть відкриватися зльоту, варто лише натиснути на адресу.
Найкращий браузер для Windows 10 - огляд, особливості та рекомендації
Радіти такому бездоганному швидкодії ви будете рівно до тих пір, поки не поставите кілька серйозних плагінів або доповнень. Кожне стороннє розширення немов камінь тягне швидкість вниз, і чим більше їх у вас, тим повільніше буде працювати браузер. «Лікується» така проблема великим об'ємом оперативної пам'яті (8 Гб) і потужним процесором, тому власникам слабеньких ПК краще пройти мимо.

Тонка настройка

У чому сильна «Лисиця», так це в своїй універсальності. Ви можете налаштувати браузер як вам завгодно і для будь-яких потреб. На офіційному ресурсі браузера можна знайти масу доповнень, починаючи з тем оформлення і закінчуючи серйозними інструментами для веб-дизайну та програмування. За це і люблять оглядач Сеошників і верстальники.

Недоліки

Єдина ложка дьогтю була озвучена в розділі «Швидкість». Якщо як слід навантажити браузер плагінами і доповненнями, то чекати відкриття однієї сторінки доведеться дуже довго. Саме тому багато рядові користувачі переходять з «Лисиці» на «Хром», а фахівці, яким потрібна Mozilla, роблять апгрейд комп'ютерів, проводять оптоволокно і намагаються не захоплюватися кількістю розширень.

Opera

Це один з самих старих браузерів: пік його популярності припав на епоху обмеженого і повільного інтернету. Сучасні реалії диктують дещо інші пріоритети, але «фішки» браузера все ще актуальні для власників USB-модемів і для тих, хто відчуває проблеми зі стабільним доступом до Мережі.
Найкращий браузер для Windows 10 - огляд, особливості та рекомендації
Незважаючи на почесне третє місце в десктопної середовищі, «Опера» вважається кращим браузером для Windows 10 Mobile і платформи «Андроїд», де основна особливість браузера припала як не можна до речі. В якості основного інструменту для веб-серфінгу «Опера» прекрасно підійде, але якщо вам потрібна багатофункціональність і велика кількість корисних плагінів для роботи, то краще звернути увагу на двох попередніх респондентів.

Швидкість

Одна з головних відмінних рис цього браузера – «Турбо-режим». Він дозволяє значно знизити час на завантаження сторінок з Інтернету. Крім того, движок «Опери» відмінно оптимізовано під слабенькі ПК, тому для власників давніх десктопів це прекрасна альтернатива ненажерливому «Хрому» і громіздкою «Лисиці».

Економія

Тим, хто використовує для доступу до Мережі USB-модеми від стільникових операторів з лімітованим трафіком, «Опера» доведеться як не можна до речі. Браузер не лише прискорює завантаження сайтів, але і дозволяє економно витрачати мегабайти за рахунок стиснення зображень і відео.

Блокування реклами

Конкуруючим аналогам потрібні додаткові плагіни і розширення, щоб заблокувати агресивну рекламу та інший заважає сприйняттю сторінки софт. «Опера» має вже вбудовані механізми для боротьби зі спливаючими вікнами, лічильниками та іншим рекламним антуражем, тому встановлювати що-то додатково немає потреби. Причому швидкість роботи з включеною функцією блокування збільшується в два, а то і в три рази.

Недоліки

Єдиним серйозним недоліком експерти вважають безпеку «Опери», а вірніше, відсутність оної в принципі. Браузер не бачить небезпечні сайти і ресурси, про які попередять попередні оглядачі, тому виходити в Мережу краще з встановленим антивірусним пакетом, в іншому випадку ви ризикує нахапати троянів, шпигунів і інших шкідливих кодів. Також багато користувачів і веб-фахівці відзначають надто вже скромний по функціональності набір розширень для «Опери». Все, що можна знайти на офіційному ресурсі – це візуальна косметика для браузера та дрібні додавання в основний функціонал, і це серед кількох сотень доповнень.