Переустановка Mac OS на сучасному комп'ютері

83 0 Новини високих технологій

Ще кілька десятків років тому операційна система Mac OS X практично не була відома широкому колу користувачів комп'ютерної техніки. В основному таке становище пояснювалося дорожнечею устаткування, що працює під цією програмою, а, відповідно, і рідкістю попадання його на наш ринок. Зазвичай це були комп'ютери, що керують відеомонтажем і графічними файлами на великих підприємствах. Але останнім часом кількість гаджетів, які застосовують цю операційну систему (ОС), значно зросла.


Практично кожен рік з'являються нові версії для оновлення цих програм. І не завжди виходить установка таких ОС шляхом оновлення. Часто потрібна переустановка Mac OS з нуля. Розберемося детальніше.

Переустановка Mac OS на сучасному комп'ютері

Коли потрібно перевстановлення Mac OS?

Хоча Mac OS є однією з найнадійніших на сьогоднішній момент діє керуючою програмою для комп'ютерів, тим не менш, як зазначають її користувачі, час від часу її все одно доводиться встановлювати заново. Чому потрібна переустановка Mac OS? Для цього існує кілька причин. По-перше, робота операційної системи накладає певний відбиток на внутрішній стан комп'ютера. А це призводить до того, що ОС засмічується і сповільнює свою роботу. Навіть при установці чергового оновлення це сміття залишається в системі і значних поліпшень ці дії не дають. По-друге, при встановленні додаткових користувальницьких програм, а потім після їх видалення сліди залишаються в комп'ютері. І це проблема навіть не в недосконалості ОС, це вплив людського фактору на роботу зазначеної програми. Багато залежить від користувача. Якщо він має хорошу підготовку, то вона прослужить довго. А якщо така підготовка відсутня, користувач може досить швидко, як кажуть сисадміни, "покласти систему".


Переустановка Mac OS на сучасному комп'ютері

З чого необхідно починати перевстановлення системи?

Всі, хто починають переустановлення операційної системи Mac OS X повинні пам'ятати про двох важливих моментах. Перше, що необхідно зробити, - це зберегти резервну копію попередньої ОС, щоб при невдалій установці була б можливість "відкотити систему" назад. Компанія Apple передбачила в набір утиліт непогану програму, яка може вирішити цю проблему. Ця утиліта має назву Time Machine. За допомогою цієї програми можна зробити резервну копію операційної системи, і зберегти її необхідно не на системному диску, який буде форматуватися при установці з нуля, а в іншому місці. Друге, не менш важливе завдання - зберегти інформацію про обліковий запис, в яку можуть входити контакти пошти, налаштування пошукової системи, вибране, фото і медіафайли. Зазвичай така інформація може займати досить багато місця. І програма, яка допоможе виконати цю функцію, - всім звична iCloud. І після проведення цієї операції користувач може бути впевнений, що найважливіша інформація збережена, і в крайньому випадку він зможе відновити працездатність системи.
Переустановка Mac OS на сучасному комп'ютері

Виготовлення завантажувальної флешки

Наступне, що необхідно зробити, це підготувати завантажувальну флешку. Як це зробити? Переустановка Mac OS за допомогою завантажувальної флешки зажадає певний розмір цього накопичувача. Він повинен бути не менше восьми гігабайт, більше - краще. Творці Mac OS передбачили утиліту, яка знадобиться для створення такого накопичувача. Це дискова утиліта, при приєднанні флешки до вашого комп'ютера вона автоматично стартує і питає, що далі робити з двома накопичувачами, які вона виявила.
Переустановка Mac OS на сучасному комп'ютері
З її допомогою форматуємо флешку в формат Mac OS Extended і даємо їй відповідне ім'я. І після цього USB-накопичувач готовий до заливки на нього системи.

Заливка системи на флешку

Існує кілька способів заливки системи на USB-накопичувач. Перший спосіб призначений для любителів працювати з терміналом, для його реалізації необхідні певні знання операційної системи. Другий спосіб здійснюється за допомогою утиліти DiskMaker X і, як кажуть користувачі, "простіше пареної ріпи". У додатку App Store завантажується і встановлюється програма DiskMaker X, яка знаходить інсталяційний пакет у вказаній директорії і самостійно встановлює його на флешку.

Остаточна переустановка Mac OS з флешки на комп'ютер

Підготовлений USB-накопичувач (це було описано вище) з залитої ОС підключаємо до комп'ютера і перевантажуємо його. Комп'ютер, виявляючи завантажувальну флешку, запускає дискову утиліту, яка очікує на рішення користувача, що з нею далі робити. На екрані комп'ютера будуть видні всі диски, які присутні на комп'ютері, в тому числі і завантажувальний USB-накопичувач. Якщо користувач вибирає завантажувальну флешку, то дискова утиліта запускає інсталяційний пакет, який цікавиться, на який диск необхідно поставити ОС. Після вказівки диска інсталяційний пакет спочатку його відформатує, видаливши з нього всі попередні дані, і приступить до встановлення системи з нуля.