МФУ "Епсон Л355" (Epson L355): інструкція, опис, підключення, налаштування

94 0 Новини високих технологій

Відмінний багатофункціональний пристрій на базі струменевого друку і технології оснащене фірмовою вбудованою системою НПЧ — це “Епсон Л355". Саме можливості цього принтера, копіювального апарату і сканера в одному обличчі і будуть надалі описані і розглянуті.

МФУ "Епсон Л355" (Epson L355): інструкція, опис, підключення, налаштування

На яку нішу ринку друкувальних пристроїв орієнтований?

По суті, універсальним є МФУ “Епсон Л355". Він відмінно підійде для організації принт-сервера в офісах малого (до 10 робочих місць) або навіть середнього (до 25-30 робочих місць) розміру. Наявність інтегрованої системи НПЧ дозволяє виводити документацію на цьому пристрої виведення практично в будь-якому обсязі. Ще одна сфера, в рамках якої таке МФУ може успішно використовуватися — це в домашніх умовах. Звичайно, до рівня фотопринтерів герой цього огляду не дотягує вже точно, але для невимогливого домашнього користувача це буде найбільш оптимальний вибір. Аналогічно можна зазначити і про офіс, в якому вимоги до якості виведених документів, як правило, значно нижче.


Комплектація

В комплект поставки даного МФУ входить наступне:
 • Власне саме багатофункціональний пристрій.
 • Початковий набір картриджів із зменшеним до 70% ресурсом друку.
 • Інтерфейсний кабель формату USB.
 • Адаптер харчування.
 • Інструкція з експлуатації.
 • Диск з необхідним прикладним софтом.
 • Гарантійний талон.
 • З наведеного раніше списку можна зробити тільки один висновок: чорнило для "Епсон Л355" лише доведеться купувати додатково. Все інше є у вихідній комплектації. З іншого боку, це витратні матеріали і не так вже і складно їх придбати. Тим більше ціна у них не настільки вже й висока.


  МФУ "Епсон Л355" (Epson L355): інструкція, опис, підключення, налаштування

  Технологія отримання документів

  Як було зазначено раніше, "Епсон Л355" базується на струминної технології отримання відбитків. У ньому є 4 картриджа. Основний з них — це чорний. Інші три — це пурпурний, блакитний і жовтий. Важливою особливістю цього периферійного пристрою висновку є те, що воно спочатку оснащене системою НПЧ. Тобто немає потреби замінювати або заправляти картриджі. Достатньо лише періодично в ці ємності заливати чорнило, а система сама вже їх в потрібному обсязі буде витрачати.

  Перелік підтримуваних інтерфейсів

  Epson L355 підтримує два основних на сьогоднішній день способу підключення. Перший з них — це інтерфейс USB. У цьому випадку без прямого підключення до системного блоку персонального комп'ютера не обійтися і останній в цьому випадку буде виконувати функції принт — сервера. Якщо цей ПК буде вимкнений, то неможливо здійснювати висновок документації. Більш практичним способом в даному випадку є використання бездротового інтерфейсу Wi-Fi. При такій організації друку МФУ прямо підключається до роутера і функції принт-сервера в цьому випадку на нього покладаються. Також другий спосіб підключення більш зручний, з тієї сторони, що немає необхідності підводити дроти і розташувати пристрій можна в будь-якому місці покриття бездротової мережі.
  МФУ "Епсон Л355" (Epson L355): інструкція, опис, підключення, налаштування

  Дозвіл

  Найбільшим дозволом може похвалитися принтер Епсон Л355". Він може виводити зображення у форматі 5760х1440. Подібного дозволу цілком достатньо для отримання дуже і дуже якісної фотографії або картинки. Скромнішою дозволу у разі використання даного пристрою як в ролі сканера або копіювального апарату. Як у першому, так і в другому випадку максимальне значення буде обмежено 2400х1200. Як результат, якість виведених документів буде значно гірше. Але аналогічна проблема і у всіх прямих конкурентів даного МФУ. На жаль, з технічної точки зору поки що неможливо забезпечити однакове дозвіл для всіх режимів використання багатофункціональних пристроїв.

  Список форматів

  Принтер Епсон Л355" може друкувати на аркушах паперу, аж до розміру А4. Тобто до 297 мм у довжину і 210 мм в ширину. Щільність листів може перебувати в діапазоні від 64 до 255 г/м 3 . Знову-таки, відносно розмірів виведеного документа можна відзначити, що в списку форматів даного периферійного пристрою присутні А5 В5 і Letter. Також існує можливість на рівні програмного забезпечення самостійно задавати розміри аркуша, на якому буде здійснюватися висновок.
  МФУ "Епсон Л355" (Epson L355): інструкція, опис, підключення, налаштування

  Швидкодія

  Одним з основних переваг "Епсон Л355" є швидкість друку. В цьому класі пристроїв по цій характеристиці він залишає далеко позаду більшість своїх прямих конкурентів. Дійсно, 33 чорно-білі сторінки в хвилину для такого МФУ феноменальний показник. У разі ж якщо друк здійснюється в кольорі, то число виведених аркушів за хвилину буде обмежено вже 15 штуками. Окремо необхідно відзначити швидкість виведення фотографій. На друк однієї фотографії формату 10х15 см цей принтер затратити 69 секунд.

  Програмне забезпечення

  Як було зазначено раніше, диск з драйверами в комплекті "Епсон Л355". Інструкція вказує на те, що виробник передбачив можливість функціонування даного пристрою лише в 2-х програмних середовищах: «Віндовс» і « MacOS ». Безумовно в цьому списку явно не вистачає системи Linux. Але комплекту драйверів для такого системного програмного забезпечення не існує і працювати герой цього огляду з таким софтом вже точно не буде.
  МФУ "Епсон Л355" (Epson L355): інструкція, опис, підключення, налаштування

  Споживана потужність і температурний режим

  Споживана потужність даного периферійного девайса встановлена виробником на рівні 11Вт в роботі. У режимі очікування це значення буде ще менше. Мінімальна температура, при якій це МФУ ще буде функціонувати — 10 0 З, а максимальна — 35 0 С. Хоча, як показує досвід експлуатації L355 він може стабільно працювати і при більш високих температурах - до 45 0 С. Знову-таки, експлуатація такого пристрою в подібних температурних умовах виходить за рамки рекомендацій виробника і в разі поломки ремонт його вже не буде гарантійним.

  Список технологій, підтримка яких реалізована в даному пристрої

  Значний перелік технологій на рівні програмного забезпечення підтримує герой цієї статті. У цей список входить таке:
 • Epson Connect – міні-утиліта для спрощення підключення до WiFi.
 • Nozzle Check – софт для перевірки дюз.
 • Head Cleaning – дана міні-програма відповідає за те, як почистити "Епсон Л355" разом з друкуючої головкою.
 • Head Alignment – програмна система калібрування друкувальної голівки струменевого МФУ.
 • Power Ink – технологічна очищення системи чорнила.
 • МФУ "Епсон Л355" (Epson L355): інструкція, опис, підключення, налаштування

  Відгуки власників

  Досить суперечливі відгуки власників в глобальній павутині про це МФУ. З одного боку, у нього відмінні технічні специфікації. Це і високу швидкодію, і наявність вбудованої системи НПЧ, це і високий дозвіл (причому як у випадку друку, так і в разі копіювання або сканування), це і 2 основних комутаційних інтерфейсу на поточний момент. До цього переліку також можна ще додати дуже і дуже скромну вартість пристрою. Ну а ось недоліки в цьому випадку теж присутні. В першу чергу користувачі виділяють складність того, як налаштувати "Епсон Л355" для здійснення друку з допомогою Wi-Fi - підключення. Знову-таки, існують певні способи рішення даної проблеми. Основний з них — це вимкнення брандмауера (як в операційній системі, так і в самому мережевому маршрутизаторі) і відключення режиму AP Isolation (в роутері). Можна також додати до списку винятків брандмауера підключення до даного периферійного девайсу і це теж дозволяє вирішити проблему здійснення взаємодії з допомогою бездротової мережі. Ще один можливий недолік цього БФП — це відсутність підтримки програми AirPrint на базі операційної системи iOS. Своєрідним вирішенням цієї проблеми є інсталяція фірмового софта від Epson - iPrint. Звичайно, за рівнем функціональності ця утиліта програє розробці Apple, але вона все ж підтримується таким апаратним забезпеченням і дозволяє здійснювати вивід на даний багатофункціональний пристрій без будь-яких проблем. Значно простіше в цьому плані власникам Android-девайсів. Подібних програм у цієї платформи значно більше і в цьому випадку дійсно є з чого вибрати. Як результат, можна відзначити те, що хоч самим виробником це МФУ і позиціонується як просте у налаштуванні, але, по суті таким не є, і новоспеченому власникові для надійної і стабільної роботи пристрою доведеться все ж здійснити певні маніпуляції. Причому не тільки з самим принтером, а й з іншими компонентами обчислювальної мережі (ПК, маршрутизатором і мобільними гаджетами). Так що перед покупкою даного периферійного пристрою необхідно враховувати цей нюанс.

  Вартість

  Хоч і стартували продажу Epson L355 в 2013 році, але купити його ще поки можна зі складських запасів. Вартість на нього починається з 8000 рублів. З урахуванням того, що в ньому є підтримка бездротового стандарту WiFi інтегрована СНПЧ - подібна його вартість вже точно є демократичною . В ціновій категорії, до якої належить дане МФУ, подібним поєднанням не може похвалитися ніхто з конкурентів. Як результат, отримуємо ідеальне співвідношення ціни та якості.
  МФУ "Епсон Л355" (Epson L355): інструкція, опис, підключення, налаштування

  Підсумки

  По суті, досить збалансованим МФУ вийшов “ Епсон Л355". Ті недоліки, на які вказують його власники, можна відносно легко і просто усунути. А ось переваг в цьому випадку значно більше, і вони набагато істотніше.