Як змінити шрифт на комп'ютері (Windows 10): кілька основних методів

971 0 Новини високих технологій

Багато користувачів часто нарікають на те, що їм, м'яко кажучи, приївся шрифт, який використовує операційна система для відображення всіх текстових написів або повідомлень за замовчуванням. На щастя, в десятій версії Windows з'явилася можливість зміни тонких налаштувань, включаючи і дії зі шрифтами, які можна використовувати замість стандартного варіанту. Питання про те, як змінити шрифт на комп'ютері (Windows 10), може бути вирішено кількома методами, включаючи і прості і досить складні. Але про все по порядку.

Як змінити стандартний розмір шрифту Windows 10 допомогою масштабування?

Взагалі, самим примітивним методом зміни розміру шрифту можна назвати підвищення масштабу зображення, що відображається на екрані. Спосіб, звичайно, варварський, але для користувачів, незнайомих з тонкими настройками системи, в якості найпростішого варіанту підійде.


Як змінити шрифт на комп'ютері (Windows 10): кілька основних методів
Власне, проблема того, як змінити шрифт на комп'ютері (Windows 10) вирішується через розділ "Налаштування екрану", який викликається через рядок персоналізації в меню ПК на вільній області «Робочого столу». В правій частині є спеціальний повзунок, регулюючий масштаб. Встановивши його в положення, відповідне 150 або 200 відсоткам, користувач отримає збільшення розміру. Але ж це може викликати масу незручностей, оскільки всі інші елементи інтерфейсу теж стануть більше, а робочі області деяких програм не будуть уміщатися на екрані. Та й дозвіл від таких дій явно постраждає.

Зміна тільки розміру

З іншого боку, в питанні того, як поміняти шрифт на комп'ютері, Windows 10 пропонує більш тонке рішення.
Як змінити шрифт на комп'ютері (Windows 10): кілька основних методів
Для цього в тому ж розділі налаштувань необхідно перейти до додаткових параметрів і звернути увагу на пункт зміни тільки тексту. Тут вже кілька можливостей більше. Можна задати власний розмір для кожного елемента, присутнього в випадаючому списку (назви вікон або панелей, заголовки меню, повідомлення тощо). Спосіб досить непоганий, однак змінити сам шрифт в цих настройках не можна.


Як додати шрифт в систему?

Тепер трохи відвернемося і подивимося, що можна зробити, якщо хочеться змінити стандартний шрифт, але жоден з наявних у системі користувача не влаштовує. Папка «Шрифти» в Windows 10 називається Fonts і розташовується в основний директорії Windows на системному диску.
Як змінити шрифт на комп'ютері (Windows 10): кілька основних методів
Додати шрифт в систему можна зовсім елементарно. Спочатку необхідно завантажити з інтернету вподобані варіанти у форматі OTF або TTF, після чого їх потрібно скопіювати цю папку. Після цього можна використовувати правий клік на вибраному шрифті з вибором рядка «Встановити» в контекстному меню. Примітка: додані шрифти можна буде використовувати у всіх без винятку офісних редакторах, встановлених на комп'ютері.

Установка параметрів шрифтів через системний реєстр

Проблема, як змінити шрифт на комп'ютері (Windows 10), може бути вирішена і більш складним методом, з використанням налаштувань системного реєстру. Припустимо, що вам сподобався якийсь шрифт, і він хотів би встановити його в системі в якості основного. Спочатку потрібно запам'ятати його назву при перегляді в папку Fonts. Після цього потрібно ввести нижченаведений текст у «Блокнот», вказавши у останньої рядку назва вибраного шрифту.
Як змінити шрифт на комп'ютері (Windows 10): кілька основних методів
Після цього новий файл потрібно зберегти, вибравши з категорії формату «Всі файли» і вручну присвоїти йому розширення .reg (файл реєстру). Далі його потрібно запустити подвійним кліком і погодитися з внесенням змін до реєстру. Примітка: займатися такими діями можна тільки після того, як буде створена резервна копія реєстру, так би мовити, на всякий випадок.

Скидання налаштувань

Тепер розглянемо ситуацію, коли користувачеві виставлені налаштування набридли, і він хотів би повернути їх до тих параметрів, які використовувалися за замовчуванням. Для цього необхідно буде викликати стандартну Панель керування (control в меню «Виконати»), а не розділ параметрів, переключитися на відображення елементів у вигляді категорій, а потім через оформлення і персоналізацію перейти до шрифтів.
Як змінити шрифт на комп'ютері (Windows 10): кілька основних методів
Далі в меню "Параметри шрифтів", яке розташоване в лівій колонці, після входу потрібно просто натиснути кнопку відновлення параметрів шрифтів, після чого буде проведена заміна без жодних підтверджень і перезавантажень.

Кілька слів наостанок

В принципі, штатні засоби Windows 10 цим і обмежуються. Але ж сьогодні на просторах інтернету можна знайти масу всіляких програм по зміні зовнішнього вигляду системи. У них, наприклад, основні елементи не можна видозмінювати, а обмежитися тільки встановленням бажаного шрифту.
Як змінити шрифт на комп'ютері (Windows 10): кілька основних методів
Згадати хоча б колись популярну утиліту WindowBlinds. Зараз її вдосконалених модифікацій або програмних продуктів сторонніх розробників у Всесвітній павутині, що називається, хоч греблю гати. Єдиний недолік всіх таких програм полягає в тому, що вони запускаються разом з системою, старт стає більш тривалим, а самі додатки працюють у фоновому режимі і висять в системному треї.

Популярі новини
Загрузка...