Як зробити підкреслення в «Ворді» без слів або з текстом: деякі найпростіші варіанти дій

486 0 Новини високих технологій

Багато з тих, хто працює з текстовими документами офісного редактора Word, прекрасно знають, що іноді у них потрібно зробити підкреслення тексту для виділення його особливої значущості. Або залишити підкреслене місце для заповнення, якщо це якась офіційна форма, в якій потрібно, наприклад, ввести паспортні дані або іншу інформацію. Це загальновідомо. Про те, як зробити підкреслення в «Ворді» без слів або з текстом, зараз і піде мова. Крім того, будуть визначені основні типи використовуваних методів і вказані деякі сполучення клавіш, які можуть знадобитися для спрощення роботи.


Підкреслення Word: основні типи

Насамперед, засобів, які можуть створювати підкреслення або навіть перекреслення тексту в редакторі Word є досить багато. В даному випадку нас цікавить нижнє підкреслення в «Ворді», оскільки воно використовується найчастіше.
Як зробити підкреслення в «Ворді» без слів або з текстом: деякі найпростіші варіанти дій
Проте навіть в цьому випадку можна застосовувати кілька основних методів створення ліній з стандартних символів, наявних в клавіатурному діапазоні, а також застосовувати різні типи ліній (прямі, ламані, хвилясті, одинарні, подвійні і т. д.).

Найпростіші методи встановлення підкреслень

Для початку використовуємо найпростіший приклад застосування стандартного інструменту Word. На панелі інструментів, розташованої зверху, є спеціальна кнопка з зображенням букви «Ч» з рискою внизу. Досить виділити потрібний фрагмент тексту і натиснути на неї. Можна вчинити інакше і використовувати кнопку ще до початку введення тексту. Ефект вийде той же самий. Тим, хто віддає перевагу використовувати не кнопки, а «гарячі» клавіші для швидкого доступу до цієї функції, підійде поєднання Ctrl + U.


Як зробити підкреслення в «Ворді» без слів або з текстом: деякі найпростіші варіанти дій
Багато хто не звертають уваги на те, що поруч з кнопкою є стрілочка виклику додаткового меню, в якому можна знайти багато цікавого. Тут указуються типи ліній, вибір кольору. А якщо увійти в розділ додаткових підкреслень, можна використовувати створення контуру і тіні, вказати товщину лінії, встановити верхнє або нижнє підкреслення, вибрати малі літери, а на вкладці «Додатково» встановити ще й так званий трекінг або навіть мінімальна кількість символів, для яких підкреслення буде застосовано автоматично, а після відключиться.

Як зробити підкреслення в «Ворді» без слів

Але це є стандартні інструменти для тестових полів, а адже іноді потрібно підкреслити порожнє місце. В питанні того, як зробити підкреслення в «Ворді» без слів, можна застосувати кілька простих рішень. Найпростішим стане введення нижніх рисок з клавіатури, яке викликається комбінацією Shift і клавіші «-». Така лінія буде суцільний, а ось при використанні звичайної рисочки без «шифт» лінія вийде пунктирною, причому розташована вона буде виключно по центру. Тому її доведеться переносити на новий рядок, що досить незручно. Та й текст у цьому випадку буде виглядати важко читається.
Як зробити підкреслення в «Ворді» без слів або з текстом: деякі найпростіші варіанти дій
Більш простим методом є використання клавіші табуляції разом з клавішею Shift при включеній кнопці підкреслення. Цим досягається і встановлення однакової або пропорційною довжини ліній і вирівнювання при введенні тексту. І тут з'являється головна проблема. Тільки для друку документа такі методи застосовні, але коли потрібно введення тексту над підкресленим простором в самому редакторі, їх використання виявляється недоцільним (щось надрукувати буде просто неможливо). Доведеться застосовувати інші методи.

Робота з таблицями і використання автоматичного перетворення

І тут у вирішенні проблеми, як зробити підкреслення в «Ворді» без слів, на допомогу приходить конструктор таблиць. Рішення саме по собі і просте і універсальне.
Як зробити підкреслення в «Ворді» без слів або з текстом: деякі найпростіші варіанти дій
Потрібно лише вставити таблицю з необхідною кількістю комірок, після чого задати відображення меж таким чином, щоб залишилися тільки нижні. Правда, незручність такого методу полягає в тому, що сама межа буде набагато нижче положення основного тексту, і постійно то доведеться розбивати, то об'єднувати осередки, коли в якомусь рядку підкреслення просто не потрібно.
Як зробити підкреслення в «Ворді» без слів або з текстом: деякі найпростіші варіанти дій
Нарешті, цікавий спосіб полягає в тому, щоб використовувати кордону для повної рядка, і неважливо, чи є там текст чи ні. Для цього просто вибирається відповідний тип кордону при натисканні на кнопку, що знаходиться в панелі зверху. Лінія автоматично встановиться на всю довжину рядка. Зате над таким підкресленням можна друкувати без проблем. Є ще один більш складний спосіб, який полягає в тому, щоб намалювати лінію з допомогою вбудованих графічних засобів, але він виглядає абсолютно нераціональним. Так що можна обмежитися самими простими, нехай навіть і примітивними засобами.