Memrise: відгуки, опис програми, особливості установки

270 0 Новини високих технологій

Memrise – одна з найпопулярніших програм для вивчення мов. В його основі ігрове додаток у вигляді карток, який є відмінним способом допомогти користувачам в розширенні словникового запасу. Студенти-початківці отримають з нього найбільшу користь. Головне – не використовувати це додаток в якості основного інструменту для вивчення нової мови.

Memrise: відгуки, опис програми, особливості установки

Що таке Memrise

Memrise – це інструмент для вивчення мови, доступний у вигляді додатка або на веб-сайті. По суті, це картки, в яких є щось ніби ігрового елемента. Перевага Memrise в тому, що це безкоштовний, зручний і досить цікавий спосіб вивчити і проаналізувати словниковий запас таким способом, який більш цікавий, ніж традиційні картки. У додатку активно використовується мнемоніка, щоб слова залишалися в пам'яті.
Memrise: відгуки, опис програми, особливості установки
Деякі з курсів створені Memrise, але більшість з них – власні. Деякі з них мають аудіо та зображення, а інші ні. Деякі використовують мнемоніку, а інші ні. Оскільки багато курси створюються користувачами, їх зміст та якість можуть значно відрізнятися від курсу до курсу. Той факт, що існує так багато користувачів курсів, призводить до унікального і цікавого вмісту.

Звичайно, є типові курси, такі як найбільш поширені іменники або дієслова. Але можна знайти кілька курсів з граматики, спряжениям, бізнесу, історії та сленгу. Оскільки всі люди різні, то і відгуки про Memrise дуже відрізняються. Те, що відмінно працює для одного, не буде працювати для іншої людини. На щастя, для більшості найбільш популярних курсів існує близько 7 доданих користувачем посібників.

Початок роботи з Memrise

Щоб почати використовувати Memrise, потрібно перейти на сторінку «Курси», вибрати мову, на якому користувач говорить, а потім вибрати мову, який необхідно вивчати. У списку перераховані всі курси, які є можливість пройти на цій мові, і кількість користувачів, що вивчають його, а також середній час, який буде потрібно, щоб закінчити курс. До свого профілю Memrise можна отримати доступ на декількох пристроях, просто увійшовши в систему з однаковими даними (адреса електронної пошти/ім'я користувача і пароль) на своїх мобільних додатках Memrise на Android і iOS або на своєму комп'ютері (memrise.com). Всі успіхи користувача при цьому будуть автоматично синхронізуватися, щоб він міг у будь-який момент продовжити навчання з того місця, де зупинився.

Безкоштовно або платна версії

Настроювання облікового запису в додатку Memrise дуже проста. У ньому є можливості для збільшення словникового запасу, а також основних фраз і пропозицій.
Memrise: відгуки, опис програми, особливості установки
Безкоштовний акаунт дає користувачеві доступ до великої кількості контенту. Але він одержує набагато більше можливостей для вивчення і додаткові функції, такі як автономний доступ, заплативши за членство. Але згідно з відгуками про Memrise Pro, це скоріше приємні маркетингові терміни, ніж речі, які дійсно допомагають користувачеві просуватися швидше і краще вчитися.

Вартість Pro-версії становить 1316 рублів в рік, і користувачі отримують чат-ботів, які допомагають їм у навчанні, відео носіїв мови для обраних мов, адаптивні технології (тобто додаток змінює принцип навчання залежно від користувальницької ефективності) і деяку статистику, яка показує, коли і скільки було вивчено. Версія Pro також дає доступ до вправ «Важкі слова», «Навички аудіювання», «Швидке повторення». Позитивні відгуки про Memrise при підписці головним чином виділяють можливість вчитися з носієм мови відео – функція, доступна для користувачів Pro. У режимі «Вимова» також є можливість навчитися говорити як носій мови, повторюючи за тисячами аудіокліпів.

Пропоновані мови

У Memrise є контент як для носіїв англійської, так і для інших мов. Деякі з найбільш популярних мовних курсів для носіїв англійської мови: арабська, китайська (спрощена), датський, голландський, французький, німецький, італійський, японський, корейська, норвезька, польська, португальська (бразильський і європейський), іспанська (європейський і мексиканський) і турецький. Ці мови виділяються з-за їх популярності, а також з-за того, що в програмі є багато контенту, який структурований і розроблений надійними джерелами. Наприклад, при вивченні корейської мови користувач може почати з курсів, які називаються "Корейський 1", "Корейська 2", "Корейська 3" і т. д. Ці пронумеровані курси створюються Memrise, а не випадковими користувачами сервісу, що дозволяє їм контролювати якість. Для будь-якого курсу є можливість побачити ім'я автора поряд з назвою курсу.
Memrise: відгуки, опис програми, особливості установки
Крім цих базових курсів, існують більш спеціалізовані курси, такі як сленг на корейською та 1000 найбільш поширених корейських слів. Ці курси, як правило, не створені Memrise, тому якість не гарантовано.

Особливості та досвід

В цілому, згідно з відгуками про Memrise, додаток виглядає відполірованим і має чітку структуру. Коли користувач починає працювати з додатком, що він повинен почати з першого уроку, оскільки наступні залишаються заблокованими, поки не будуть виконані всі попередні. Структура відмінно підходить для початківців, але навряд чи підійде просунутим учням. Memrise навчає матеріалу, спочатку показуючи кілька слів, персонажів або понять, в залежності від того, що користувач вивчає, а потім тестує. Для вивчення мов у додатку використовуються як письмові, так і аудіоматеріали. Для кожного досліджуваного символу, слова або фрази в правому верхньому куті з'являється невелика іконка рослини, яка змінюється так, що рослина росте по мірі того, як користувач стикається з цим терміном і правильно відповідає на запитання. Іншими словами, рослина вирощує стебло, листя і, в кінцевому підсумку, квітка, чим більше користувач знайомий з досліджуваними словами.
Memrise: відгуки, опис програми, особливості установки

Плюси і мінуси

У більшості відгуків про програму Memrise радять використовувати його з іншими ресурсами, а не ізольовано. Студенти-новачки або ті, хто зацікавлений у вивченні певної теми, отримають найбільшу користь від використання Memrise. Позитивні відгуки про Memrise:
 • Розширення знань мови і словникового запасу.
 • Система нарахування очок і загальна гейміфікація є відмінним мотиватором.
 • Є безкоштовна версія.
 • Негативні відгуки про Memrise:
 • Через деякий час слова стають розмитими, і «коефіцієнт запам'ятовування користувача технічно зменшується.
 • З-за простоти програми дуже часто, не знаючи слово, можна вгадати його методом виключення. Це означає, що додаток зазначає, що користувач знає це слово, що не свідчить про його реальних знаннях.
 • Часто зустрічаються слова, які звучать, виглядають або мають схоже значення.
 • Memrise – це програма, яка використовується разом з іншими методами вивчення мови. Проте деякі користувачі виявляють, що його ефективність погіршується з плином тижнів. Його метод оцінки рівня користувача сильно перекручена (і фактично просто помилковою) і змушує користувачів думати, що у них фантастичне розуміння словникового запасу, коли в дійсності запам'ятовування слів погіршується.
 • Користувачі вражені сотнями слів, які вони знають (як вказує додаток), але і пригнічені тим фактом, що все ще не змогли замовити собі кави з молоком.
 • Memrise: відгуки, опис програми, особливості установки

  Заключні думки

  Загальна думка користувачів таке, що використовувати Memrise краще, ніж вчити слова з книги. Спочатку це працює дуже добре, але здається, що в методиці викладання повинні бути деякі зміни, так як число слів, які нібито вивчені, збільшується. Використання веб-сайту й додатка є візуально привабливим, і насправді, здається, добре працює через мнемонічних методів, доданих користувачами. І хоча є безліч безкоштовних функцій, деякі з них вимагають платного преміум-членства. Тим не менше це не заважає користувачам використовувати сайт і не позбавляє їх доступу до великої кількості корисного матеріалу. Безкоштовна версія надає масу переваг, але важливо переконатися, що вона не стане єдиним ресурсом, який використовується при вивченні іншої мови. Коли користувач вперше починає вчитися, має сенс використовувати Memrise, щоб отримати базову основу слів. Але після цього краще знайти інші ресурси і відмовитися від Memrise.

  Популярі новини
  Загрузка...