Помилка доступу до сервера Zona: як усунути проблему

57 0 Новини високих технологій

Додаток Zona відомо практично всім користувачам Windows. Даний софт допомагає завантажувати файли з інтернету по протоколу BitTorrent. Однак, як це буває у всіх програм, іноді трапляються якісь помилки в роботі. Вони призводять до того, що завантаження файлів стає неможливою. Часто зустрічається проблема в користуванні - це помилка доступу до сервера Zona. Що робити для її усунення, ми поговоримо в цій статті. Поговоримо про те, як її виправити, і не забудемо обговорити причини появи проблеми.


Помилка доступу до сервера Zona: як усунути проблему

Причини появи проблеми

Ті, хто стикався з проблемою у використанні програми, знають, як відбувається помилка доступу до сервера Zona. А тим, хто не знає, зараз розповімо. Коли користувач додає новий файл з розширенням Torrent у програму, то є ймовірність того, що у верхньому правому кутку з'явиться напис на рожевому тлі: "Помилка доступу до сервера Zona. Будь ласка, перевірте налаштування антивірусу та/або мережевого екрану". Не поспішайте засмучуватися, проблема вирішувана, ми про це поговоримо пізніше, а зараз розглянемо причину її появи.
Помилка доступу до сервера Zona: як усунути проблему
Найчастіше ця помилка з'являється з-за того, про що пишуть в самому повідомленні, проблем з антивірусом. Справа в тому, що антивірус може з якоїсь причини порахувати програму Zona небезпечною для комп'ютера і заборонити їй здійснювати операції, пов'язані із закачуванням файлів, і зокрема з інтернетом. Поряд з антивірусом таке можуть зробити фаєрвол і брандмауер. Але, на щастя, ця проблема вирішувана. Крім проблем, пов'язаних зі сторонніми програмами, є ще одна - це проблеми з інтернетом. Помилка доступу до сервера Zona може з'явитися і зважаючи на нестабільність інтернет-з'єднання. Ця ж проблема пов'язана з величезним колом причин. Тут може бути винен сам провайдер, так і користувач. Нерідко буває таке, що на комп'ютері заводиться вірус, який постійно перебиває інтернет-з'єднання. Про рішення даної проблеми ми також поговоримо трохи нижче, а зараз - про третю причину.


Ця причина дуже специфічна, адже рішення її взагалі немає - це технічні роботи серверів Zona. Так, дуже кумедно виходить, що помилка просить вас перевірити роботу вашого антивіруса, а насправді він тут і зовсім ні при чому. Але як говорилося вище, рішення тут немає, вірніше є, але лише одне - чекати. Адже технічні роботи рано чи пізно закінчаться, і тоді ви зможете повернутися до завантаження файлів з інтернету.

Як виправити помилку

Ми продовжуємо говорити про таку проблему, як помилка доступу до сервера Zona. Як виправити її, обговоримо прямо зараз. В першу чергу хочеться доповнити останнє висловлювання щодо технічних робіт Zona. Так, залишається тільки чекати, але чекати порівняно недовго, та й такі неполадки трапляються вкрай рідко, так що не поспішайте думати, що якщо завантаження файлу не відбувається, в цьому винні розробники програми.

Що робити, якщо проблема з інтернетом

Вище також згадувалося, що причиною помилки може бути поганий інтернет або його відсутність. На щастя, рішення даної проблеми ви можете взяти у свої руки, але, з іншого боку, це не так-то й просто, адже причиною поганого інтернету може бути неймовірно величезна кількість чинників. Саме з-за цього в даній статті така тема розібрана не буде. Хочеться сказати лише одне: в першу чергу перевірте, чи є інтернет. Це можна зробити, зайшовши у будь-який браузер. Якщо є, але все одно пише "Помилка доступу до сервера Zona", то зателефонуйте своєму провайдеру і уточніть у нього немає проблем зі з'єднанням. Якщо і там все в порядку, то проблема глибше. Зверніться до фахівця або ж постарайтеся знайти рішення самі.
Помилка доступу до сервера Zona: як усунути проблему
Але краще всього спробуйте провести маніпуляції з брандмауером. Як це зробити, ми поговоримо прямо зараз.

Налаштовуємо брандмауер

Є ймовірність, що помилка доступу до сервера Zona виникає з-за того, що ви при запуску програми не дозволили їй доступ до інтернету через брандмауер. В цьому випадку програма запуститься, і інтерфейс її буде в повному порядку, але ось що стосується основного призначення - завантаження файлів з інтернету, воно виконуватися не буде. Щоб вирішити це, потрібно перезавантажити програму, при повторному запуску з'явиться вікно брандмауера, і в цей раз натисніть кнопку "Дозволити доступ". Якщо вікно не з'явилося, то зайдемо самостійно змінити параметри брандмауера. Для цього увійдіть у меню "Пуск", а далі - в "Панель управління". Першою в списку повинна бути категорія "Система і безпека" - натискайте по напису. Тепер нижче напису "Брандмауер Windows" натисніть на "Дозвіл програми через брандмауер Windows".
Помилка доступу до сервера Zona: як усунути проблему
Тепер перед нами - потрібні налаштування. Вам в списку потрібно відшукати два рядки - Zona і Zona.exe. Навпроти першої повинна стояти галочка в графі "Публічні", а другий - "Домашня або робоча (приватна)". Якщо це не так, то тисніть по кнопці "Змінити параметри" і змінюйте налаштування. Потім збережіть налаштування і перевіряйте програму. Помилка повинна зникнути.