KDE або Gnome: плюси і мінуси, як правильно вибрати

360 0 Новини високих технологій

В Linux існує багато видів робочих столів і менеджерів вікон. Найбільш популярні настільні середовища в Linux - це Cinnamon, Gnome, KDE, Mate та Xfce. За функціональністю вони знаходяться на одному рівні з робітниками столами в Windows, Mac OS, є зрілими, мають багату історію інновацій та багатьох послідовників. Який з них краще - у чому питання особистого переваги і можливості комп'ютерного обладнання. Користувачам з більш старими машинами краще вибрати XFCE або LXDE, а з новим можна отримати більше ефектів, обравши KDE чи Gnome. Досвідчені юзери рекомендують спробувати всі чотири робочі оболонки, після чого вирішити, яка з них підходить найкраще.

Безкоштовна середовище дистрибутива

KDE або Gnome: плюси і мінуси, як правильно вибрати
Проект GNOME стартував у серпні 1997 року, у формі безкоштовної середовища з відкритим вихідним кодом. Її філософію дизайну можна охарактеризувати, як легку та мобільний у використанні. KDE було створено у жовтні 1996 року. Створення системи здійснювали за принципом функціонального дизайну з розширеними можливостями.


Порівняльна таблиця Gnome vs KDE.

ФункціїGNOMEKDEВизначенняGNOME, середа мережевих моделей об'єктів GNU: робочий стіл, варіант графічного інтерфейсу, що працює поверх ОС комп'ютера, що повністю складається з безкоштовного ПО з відкритим вихідним кодом.KDE - робоча оболонка з інтегрованим набором кросплатформених додатків для Linux, Віндовс, Solaris і Mac.Області застосуванняБезкоштовне програмне забезпеченняБезкоштовне програмне забезпеченняВеб-сайтGNOMEKDEРозробникПроект GNOMEKDEВипуск19971996Мінімальні системні вимоги800 МГц процесор, 770 МБ ОЗУ1 ГГц процесор, 650 МБ ОЗУЦілі дизайнуРобочий стіл, розроблений зверху вниз для простоти, доступності, інтернаціоналізації та локалізації.Універсальна інтегрована середовище, дозволяє виконання повсякденних завдань без застосування інтерфейсу командного рядка.ДевізІнтуїтивно зрозумілий і привабливий робочий стіл для користувачів.Відчути свободу.ІнструментарійGTK +QtРозробникиМігель де Икаса і Федеріко МенаМатіас ЭттрихТовариКомпіляція програмного забезпечення AppsКомпіляція програмного забезпечення KDE

Ці порівняльні дані Gnome, KDE vs допоможуть юзерам виконати тонкий підбір систем для користувальницьких задач.

Плазмових простір KDE

KDE або Gnome: плюси і мінуси, як правильно вибрати
У багатьох відносинах KDE (K Desktop Environment) має схожість з Windows, тому юзери при використанні, відчувають себе в ньому, як вдома. Як і у ОС Win, вони отримують доступ до меню, клацнувши в лівій частині панелі. ПО має один рядок меню в нижній частині екрана, її можна змінити за бажанням користувача. З плазмовими робочими просторами KDE - найпривабливіший з усіх робочих столів Linux.


Хоча KDE більш витончений за зовнішнім виглядом і має більше опцій ніж GNOME 2.x, XFCE або LXDE, він також більш вибагливий. З іншого боку, він вимагає менше системних ресурсів, ніж Unity, і менше оперативки, ніж GNOME 3. Як і "Гном", він має багато додатків, що використовуються на робочому столі з іменами, що починаються з літери К. Наприклад, Konqueror - це веб-браузер і файловий менеджер, а KStars - це розширення для настільних ПК. Також як програми KDE або Gnome можуть використовуватися в інших середовищах. OpenSUSE, PCLinuxOS і Mandriva - це головні дистрибутиви Лінукс, де KDE використовується в своїх основних випусках. Kubuntu - версія Ubuntu. З урахуванням всього вищесказаного, KDE є відмінною настільної середовищем, яка, безумовно, заслуговує вибору.

Повноцінний XFCE Desktop

KDE або Gnome: плюси і мінуси, як правильно вибрати
Менш вибагливий, ніж KDE або Gnome, XFCE - відмінний вибір для старих комп'ютерів, він, як і раніше, є повноцінною настільної середовищем, яка пропонує багато корисних для користувача і забезпечує хороший баланс між функціональністю і збереженням системних ресурсів з красивим робочим столом. За своїм зовнішнім виглядом нещодавно випущена версія нагадує Mac OS X з його док-подібної панеллю, розташованої в нижній частині робочого столу, більш функціональна, ніж Gnome, KDE і Lxde. Вісім причин використовувати Xfce:
 • Легка конструкція. Вона займає дуже мало місця в пам'яті і використовує процесор порівняно з деякими іншими робочими столами, такими як KDE чи Gnome. Дуже низьке завантаження ЦП також є його відмінною рисою.
 • Простота. Робочий стіл простий і не переобтяжений значками. Основний варіант має дві панелі і вертикальну лінію іконок з лівого боку. Панель 0 знаходиться внизу і складається з кількох основних засобів запуску, а також значка «Додатки», який забезпечує доступ до них в системі. Знімні диски можуть бути приховані або відображені, як група.
 • Управління файлами. Thunar, файловий менеджер Xfce за замовчуванням, простий у використанні, налаштуванні і в освоєнні. Хоча він не такий гарний, як файлові менеджери Konqueror або Dolphin, але цілком здатний з ними конкурувати по швидкості обробки сценаріїв.
 • Стабільність. Нові випуски знаходяться на трирічному циклі, хоча оновлення надаються по мірі необхідності. Чудова природа робочого столу Xfce дуже обнадіює після проблем з KDE. Він ніколи не породжує демонів, які поглинають системні ресурси.
 • Елегантність. Простота є причиною того, що Xfce досить стабільний, що характеризується чуйним інтерфейсом і легко орієнтується структурою, яка надає загальну природну елегантність і робить його приємним у використанні.
 • Термінальна емуляція використовує вкладки для включення декількох терміналів в одному вікні, спільно з іншими емуляторами. Він простий в порівнянні з Tilix, Terminator і Konsole, але дуже якісно виконує свою роботу.
 • Конфігурованість. Додатки конфігурації доступні окремо, але для зручності доступу до Диспетчера налаштувань збирає їх все в одному вікні.
 • Модульність. Xfce має кілька окремих проектів, які становлять єдине ціле, але не всі частини його встановлюються дистрибутивом в обов'язковому порядку.
 • Швидкий і сучасний LXDE

  KDE або Gnome: плюси і мінуси, як правильно вибрати
  LXQt - це наступний сучасний робочий стіл популярної полегшеної середовища Linux. Він використовується для включення низькорівневих комп'ютерів з Ubuntu. Це класичний робочий стіл з мінімальними вимогами до системи, заснований на Qt. Застосування LXQt стає можливим завдяки об'єднанню ініціативи Qt LXDE і знаменитих проектів Razor-qt. LXQt - легка, модульна, неймовірно швидка і зручна середовище для користувача, стала більш затребуваною, ніж KDE, Gnome та Xfce
  Команда розробників LXQt запропонувала красиву і легку у використанні середовище робочого столу, яка замінює більш важкі і все більш складні DE. Багато зміни ядра адаптовані з попереднього Razor-qt (052) і початкового порту LXDE Qt. Повна доопрацювання файлового менеджера PCManFM, поліпшення системних налаштувань, нові модульні компоненти і постійний прогрес у підтримці як Qt5 так і протоколу відображення Wayland зробила оболонку більш функціональною, ніж у KDE, Gnome та Xfce. Lubuntu Daily PPA приймає на необхідні пакети для LXQt, включаючи мета-пакет для спрощення установки. DE може бути встановлений разом з звичайною версією LXDE. Краще спробувати DE на віртуальній машині, щоб зрозуміти принципи функціональності і можливості для роботи. Повні залежності Qt будуть встановлені в LXQt, тому для перевірки необхідно дуже гарне інтернет-з'єднання.

  Пріоритети функціонування GNOME

  KDE або Gnome: плюси і мінуси, як правильно вибрати
  Створена з вільного програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, GNOME з самого початку зосередилася на волі, доступності, інтернаціоналізації, локалізації, зручності для розробників, організації і підтримки. Вона підтримується великою спільнотою розробників, які забезпечують шестимісячний графік випуску нового продукту. У конфігурації за замовчуванням GNOME використовує верхню панель з кнопкою дій, годинами, контролем стану системи і призначеним для користувача меню. Огляд забезпечує швидкий доступ і перемикання між відкритими вікнами і додатками. Він прагне використовувати, як можна менше системних ресурсів і пропонує простий у використанні інтерфейс, дружній для початківців користувачів Linux. Хоча він пропонує розширені налаштування, які дозволяють налаштовувати своє середовище, досвідчені юзери вважають його інтерфейс дещо обмежують.
  При налаштуваннях за замовчуванням GNOME розміщує панель інструментів у верхній частині і спливаючу панель з великими значками додатків в лівій частині екрана, яка з'являється, коли покажчик миші знаходиться над її місцем розташування. Первісна схема кольорів: темно-сіра, помаранчева і фіолетова. GNOME приховує параметри в декількох шарах списків інтерфейсів на панелі керування «Системні налаштування», що дозволяє оптимізувати базовий інтерфейс.

  Універсальність середовища Cinnamon

  KDE або Gnome: плюси і мінуси, як правильно вибрати
  Linux Mint Cinnamon (Кориця) - версія оболонки робочого столу, що використовується тисячами користувачів, яка доступна для завантаження і має значні поліпшення в сервісах, її нові характеристики більш оптимальні, ніж у Gnome, KDE, Lxde і Xfce. Клемент Лефевр (Clement Lefebvre) випустив пакет функцій нової версії середовища робочого столу «Кориця»:
 • Підтримка mozjs 38.
 • Підтримка нових пристроїв Wacom.
 • Конфігурація Daemon Multi-process, створює умови, коли кожен плагін працює у своєму власному процесі.
 • Закритий сеанс відбувається миттєво, як і у Linux Gnome чи KDE.
 • Окремі процеси для Nemo і управління робочим столом.
 • Більш прості формати дати.
 • Дії на робочому столі реалізовані в панелі запуску, що збільшує підтримку миші в Firefox і Nemo.
 • Нові параметри конфігурації для заставки.
 • Більш детальна інформація відображається в діалогових вікнах додатків і робочого середовища столу, аналогічно середах Ubuntu KDE та Gnome.
 • Поліпшення підтримки та налаштування прискорення і чутливості миші.
 • Додані нові функції та інструменти для ефективного спілкування з менеджером сеансів LightDM.
 • Системи підвищеної конфіденційності

  KDE або Gnome: плюси і мінуси, як правильно вибрати
  Tails просувний Едвардом Сноуденом базується на Debian, є дистрибутивом, готовим до виконання з USB або DVD. Tails підключається до TOR, як тільки запускається ОС Xfce, Gnome, KDE та Cinnamon і всі підключення до Інтернету здійснюються через цю мережу. Kali Linux - дистрибутив на базі Debian з величезним набором захисних інструментів обладнання. Він використовує власне ядро з виправленнями безпеки і підтримує архітектуру ARM. BlackArch Linux-дистрибутив, орієнтований на комп'ютерну безпеку, який спочатку з'явився, як розширення Arch Linux, але пішов своїм шляхом. Це дає користувачам доступ до значної кількості хакерських інструментів, серед яких Sploit Ctl, скрипт, що дозволяє встановлювати, оновлювати і шукати слоти для Gnome, KDE, Xfce, Lxde, Mate і Cinnamon. Arch Assault - це новий дистрибутив, також базується на Arch Linux аналогічний попередньому, також призначений для хакерів і любителів анонімності. Мінімалістський робочий стіл, з віконним менеджером Openbox, супроводжуваний панеллю Tint2 пропонує підтримку архітектури ARM.

  Тонка спеціалізація ОС

  Для користувачів, що захоплюються особливими видами науки, техніки або культури, які пропонуються багатопланові для Gnome, KDE та Cinnamon. Distro Astro - дистрибутив базується на Ubuntu 1404 LTS з використанням середовища робочого столу MATE - це повний набір додатків для любителів астрономії. SteamOS - дистрибутив, базується на Debian, розроблений Valve, є медіацентром для відеоігор, інтегруючим режим великих зображень, ніж настільну систему. ArtistX - дистрибутив, з орієнтацією на мультимедіа для використання у форматі Записану і USB, він встановлюється на будь-якому комп'ютері. Застосовує оболонку KDE і пропонуйте колекцію програм з відкритим вихідним кодом для роботи відео і 2D/3D графіки. Ubuntu Studio - орієнтований на професійне мультимедійне видання і графіку. Він застосовує робочу оболонку Xfce і не має заздалегідь встановленого офісного програмного забезпечення, яке призначене для редагування мультимедіа. Scientific Linux - клон двійкового рівня оболонки Red Hat Enterprise, розроблений і обслуговується фізичними лабораторіями CERN і Fermilab для створення спеціальної операційної системи наукових обчислень. Cheeld - дистрибутив на базі OpenSUSE, використовує середовище KDE і призначений інженерам-электронщикам і студентів цієї спеціальності, дозволяючи їм проектувати і моделювати електронні схеми. Edubuntu - ще одна похідна від Ubuntu, але на цей раз спеціально для шкіл і вчителів. Пропонує великий набір програмного забезпечення та освітніх інструментів, хороший варіант для установки на комп'ютери найменших з дому. Openelec - невеликий дистрибутив Linux, створений з нуля для перетворення комп'ютера в мультимедійний центр на базі Kodi, який раніше називався XBMC. Він виконує те, що обіцяє, і йому потрібно всього лише 90-125 МБ вбудованої пам'яті. Крім офіційною версією, у нього є два інших пакети для Raspberry Pi і Apple TV.

  Онлайн вибір дистрибутива

  Установка Linux на комп'ютер - це крок, який багато користувачів роблять з кількох причин. По-перше, це безкоштовна операційна система, на відміну від Microsoft. По - друге, є багато різновидів Linux, так що іноді буває важко вирішити, який є кращим. Ubuntu і всі його різновиди, Mint Debian, OpenSUSE і різні оточення робочого столу можуть бути складними для розуміння і вибору. Для того щоб допомогти з вибором існують помічники-онлайн. Можна, наприклад, зробити онлайн-вибір на сайті Distrochooser. Для цього потрібно заповнити коротку форму, і розширення допоможе зробити вибір дистрибутива Linux, який краще всього підходить під власні потреби. Цей веб-сайт створений англійською мовою, але перекладач онлайн, допоможе користувачеві відповісти на питання. Всі вони відносяться до комп'ютера, на якому планується встановити дистрибутив. Якщо використовується старий комп'ютер, система запропонує легкий дистрибутив Linux KDE, Gnome і Centos, в тому числі ті, які засновані на Android. Якщо користувач вирішив спробувати кілька версій, можна створити LiveUSB з кількома версіями в одному і тому ж Pendrive. Створити подвійну завантаження також легко, якщо потрібно встановити Linux без видалення з комп'ютера Windows.

  Порівняльна таблиця

  KDE або Gnome: плюси і мінуси, як правильно вибрати
  Хоча Windows як і раніше є найбільш використовуваною операційною системою в світі. В останні роки використання Linux значно зросла. Кількість доступних в мережі дистрибутивів зростає, кожен володіє унікальними якостями і характеристиками, які відрізняють його від інших. Коротка порівняльна характеристика робочих столів.

  Показники  Gnome  KDE Plasma  Cinnamon  Xfce  LXDE  Робочий стіл  320  564  301  412  ~ 082  Офіс  LibreOffice  Calligra  LibreOffice  Abiword Gnumeric Orage  Abiword Gnumeric  Веб-браузер  Fire Fox  Konqueror Firefox QupZilla  Fire Fox  Fire Fox  Midori  Музичний програвач  Rhythmbox  Amarok  ---  Pragha  LXMusic  Фотоменеджер  Шотуелл  ---  Шотуелл  ---  ---  Переглядач зображень  Eye of the Gnome  Gwenview  Eye of the Gnome  Ristretto  GPicView  Текстовий редактор  Gedit  KWrite  Gedit  Leafpad  Leafpad  Файловий менеджер  Nautilus  Dolphin  Nemo  Thunar  PCManFM

  Важко зібрати всі дистрибутиви в одному місці і вибрати найкращий, тому в цій таблиці зведені головні відмінності основних оболонок, щоб користувач міг вибрати їх відповідно до завдань, яке потрібно виконати на персональному комп'ютері.

  Популярі новини
  Загрузка...