Як користуватися програмою CCleaner: налаштування, особливості

211 0 Новини високих технологій

Про програму CCleaner, ймовірно, чули багато користувачів. Деякі фахівці рекомендують саме цю утиліту для комплексного очищення і обслуговування операційної системи. Але для того щоб програма була ефективною, потрібно знати, як правильно нею користуватися. Тільки в цьому випадку можна домогтися успіху. Правильна настройка CCleaner дозволить використовувати програмне забезпечення з найкращим результатом. Ось тому і варто детально розглянути процес роботи з програмою. Саме цим ми зараз і займемося. Але спочатку за традицією трохи загальної інформації.

Як користуватися програмою CCleaner: налаштування, особливості

Що таке CCleaner

CCleaner - це програмний продукт від компанії Piriform, призначений для очищення і оптимізації операційної системи Windows. Утиліта володіє багатим функціоналом і чудово справляється зі своєю роботою.


У число можливостей програми входить:
 • Очищення дисків. Продукт очищає системний розділ (і не тільки) від різного сміття. Під цю категорію потрапляє кеш програм, тимчасові файли, залишки різних додатків, завантажені файли оновлень ОС і інше.
 • Очищення реєстру. Програма здатна очистити системний реєстр від всякого сміття. Інструмент швидко шукає і видаляє помилкові записи, усуває "хвости" видалених програм і оптимізує реєстр.
 • Контроль автозавантаження. Інструмент вміє видаляти непотрібні програми з автозавантаження. Це дозволяє очистити оперативну пам'ять і прискорити запуск системи після включення ПК або його перезавантаження.
 • Видалення програм. У складі продукту є інструмент, який допомагає правильно виконати деінсталяцію будь-якої програми. Після цього ніяких "хвостів" у реєстрі не залишається.
 • Стирання дисків. Утиліта вміє правильно видаляти файли з дисків. Якщо вибрати опцію "Стирання дисків", то всі розділи стануть невинно чистими. Ніхто й не здогадається, що на них колись щось було.
 • Видалення дублікатів. CCleaner швидко шукає копії файлів і негайно їх видаляє. Це дозволяє звільнити місце на жорсткому диску. Особливо це критично для системного розділу.
 • Все перераховане вище - це основний функціонал програми CCleaner. Параметри очищення потрібно тільки при першому використанні. Потім всі налаштування будуть застосовуватися автоматично. От як раз до встановлення початкових параметрів для очищення ми і перейдемо. Нічого складного в цьому немає. Тим більше що повторювати цю процедуру користувачеві не доведеться.


  Як користуватися програмою CCleaner: налаштування, особливості

  Первинна настройка CCleaner для "сімки"

  Налаштування CCleaner для Windows 7 суттєво відрізняється від такої в "десятці". Тому вона і була виділена в окремий заголовок. В принципі, для роботи з "сімкою" програму навіть і не потрібно толком налаштовувати. Єдине, що потрібно зробити - виключити очищення браузера, якщо ви не хочете заново вводити (і згадувати) всі паролі. Також очищення веб-браузера передбачає видалення всієї історії відвідувань. Навряд чи кому-небудь це припаде до душі. Все інше можна залишити так, як є.

  Параметри очищення реєстру для "сімки"

  Тепер про реєстр "Віндовс". Без сумніву, його треба чистити. Хоча б раз на кілька місяців. І якщо натиснути на відповідну кнопку, то можна побачити, що програма сама зазначила категорії, які потрібні для якісної очистки. І чіпати їх не рекомендується. Тут все повинно залишатися так, як вже налаштовано. Налаштування CCleaner для правильної чистки Windows 7 не відрізняється якимись певними особливостями. А ось з "десяткою" все по-іншому. Про це в наступному розділі.

  Первинна настройка CCleaner для "десятки"

  А ось тут доведеться трохи попрацювати над параметрами очищення. Налаштування CCleaner для Windows 10 повинна починатися з виключення очищення деяких категорій. Настійно рекомендується зняти галочку з пункту "Упорядкування меню Пуск". Справа в тому, що у "Віндовс 10" своєрідне меню "Пуск", і якщо ця опція залишиться включеним, то після очищення даний компонент може взагалі не запуститися. Не варто ризикувати, особливо якщо ваша версія CCleaner не адаптована під "десятку". Також варто зняти галочку з пункту "Служби Windows". "Десятка" вкрай болісно реагує на те, що хтось порпається в її системних служб. Деякі з них потім можуть не працювати. В результаті чого вся операційна система починає функціонувати з рук геть погано. Також рекомендується зняти галочки з пунктів "Кеш ескізів" і "Списки швидкого доступу". Якщо очистити ці категорії, то операційна система почне працювати дуже повільно. А це нікому не потрібно. В принципі, на цьому налаштування CCleaner для правильної чистки "Віндовс 10" закінчена. Тепер можна приступати до роботи з додатком. В цьому нічого складного немає, але ми все ж вирішили розглянути це питання докладніше і описали процес очищення в наступних главах. Так буде надійніше.
  Як користуватися програмою CCleaner: налаштування, особливості

  Очищення системи в CCleaner

  Отже, перейдемо до особливостям роботи з програмою CCleaner. Налаштування утиліти завершена. Тепер можна приступати до очищення. Для початку потрібно запустити програму за допомогою відповідного ярлика на робочому столі. Відкриється головне вікно програми з докладною інформацією про систему. Тепер можна переходити до загальної очищення операційної системи (включаючи диски). Алгоритм дій буде таким.
 • Перемикаємося на вкладку "Очищення", яка знаходиться у лівій частині вікна.
 • Відмічаємо галочками потрібні категорії для очищення і натискаємо на кнопку "Аналіз".
 • Програма почне пошук проблем. Після завершення пошуку вона видасть докладну статистику. Тепер потрібно натиснути на кнопку "Очищення".
 • Під час очищення утиліта спробує виправити всі проблеми. виходить це не з першого разу, так що в разі необхідності повторіть.
 • Ось так відбувається базова очищення операційної системи від всякого сміття при допомогою програмного продукту під назвою CCleaner. Параметри очищення при подальшому використанні програми не знадобиться. Тепер можна переходити до іншої операції.
  Як користуватися програмою CCleaner: налаштування, особливості

  Очищення реєстру в CCleaner

  Тепер перейдемо до роботи з реєстром "Віндовс". Тут теж немає нічого складного. Сама очищення відбувається в автоматичному режимі. Користувачеві потрібно лише вибрати потрібні категорії. А інструкція по очищенню виходить такий.

 • Переходимо на вкладку "Реєстр". Вона знаходиться в лівій частині вікна. відразу ж під пунктом "Очищення".
 • Відзначаємо всі потрібні категорії у відповідному віконці і клацаємо по кнопці "Пошук проблем".
 • Після аналізу ступеня засміченості реєстру ви побачите результати перевірки. Тепер натискаємо на кнопку "Виправити проблеми".
 • На цьому очищення реєстру завершена. Після здійснення цієї процедури настійно рекомендується перезавантажити комп'ютер або ноутбук. Тільки тоді системний реєстр прийде в норму. А тепер поговоримо про автозавантаженні операційної системи.
  Як користуватися програмою CCleaner: налаштування, особливості

  Контроль автозавантаження

  Тепер розглянемо питання про те, як управляти автозавантаженням за допомогою цього чудового програмного продукту. Це корисно для ОС, так як полегшує її завантаження і трохи звільняє оперативну пам'ять комп'ютера. Алгоритм дій такий.
 • Переходимо на вкладку "Сервіс". Вона знаходиться прямо під пунктом "Реєстр".
 • Далі клацаємо по кнопці "Автозавантаження".
 • Програма видасть список програм, які стартують разом з ОС. Клікаємо по потрібній правою кнопкою миші.
 • У контекстному меню вибираємо пункт "Видалити".
 • Повторюємо дії для інших програм.
 • Після всіх маніпуляцій можна перезавантажити ПК або ноутбук і подивитися, наскільки швидше почала завантажуватися "Віндовс". Приріст в швидкості завантаження повинен бути відчутним. Однак не варто забороняти автозавантаження системних додатків. Таких, як "Захисник Windows". З-за цього ОС може працювати нестабільно.
  Як користуватися програмою CCleaner: налаштування, особливості

  Видалення програм за допомогою CCleaner

  Програмний продукт володіє потужним інструментом для "правильного" видалення програм. Він дозволяє деінсталювати програми так, щоб від них не залишалося слідів в реєстрі та інших куточках ОС "Віндовс". Це набагато краще, ніж використовувати системний інструмент "Програми та компоненти". Для видалення будь-якої утиліти потрібно зробити наступне.
 • Запускаємо програму і переходимо на вкладку "Сервіс".
 • Тут натискаємо на кнопку "Видалення програм".
 • З'явиться список встановлених додатків. Вибираємо потрібний і клікаєм по назві правою кнопкою миші.
 • У контекстному меню вибираємо пункт "Видалити".
 • Дотримуємося рекомендацій програми для видалення.
 • Повторюємо всі вищеописані дії для всіх потрібних утиліт.
 • Після видалення програм таким способом від них не залишиться нічого. Особливо після перезавантаження. В цьому плані CCleaner працює так само чітко, як і в режимі очищення. Для деінсталяції програм з ОС рекомендується використовувати саме цю утиліту.
  Як користуватися програмою CCleaner: налаштування, особливості

  Висновок

  Отже, вище ми розглянули дуже корисний та якісний програмний продукт від компанії Piriform під назвою CCleaner. Налаштування програми виконується тільки один раз: при першому запуску. Все інше виконується автоматично. Дана програма ідеально підходить для комплексного очищення ОС сімейства "Віндовс". Підтримуються будь-які версії.

  Популярі новини
  Загрузка...