Як написати Hello, World на Python: поради та рекомендації

206 0 Новини високих технологій

На сьогоднішній день Python вважається одним з найбільш популярних мов програмування у світі, щорічно з'являється велика кількість його шанувальників. Бажаючі вивчити цю мову найчастіше починають з написання самої простої першої програми — виведення на екран фрази Hello, World. Це вважається доброю традицією програмістів усього світу. Давайте детально розберемо, як написати Hello, World! на Python.

Як написати Hello, World на Python: поради та рекомендації

Встановлення Python

Перш ніж ви напишете свою першу програму, переконайтеся, що на комп'ютері встановлено і налаштовано необхідне програмне забезпечення, для того щоб приступити до роботи. Буде потрібно встановити Python на свій комп'ютер. У цій статті буде описано метод установки для операційної системи Windows. Потрібно зайти на офіційний сайт, присвячений мові Python (його можна побачити, набравши відповідний запит в будь-якій пошуковій системі) і завантажити інсталятор з головної сторінки. Після того як завантаження завершиться, потрібно запустити інсталятор і слідувати простим інструкціям на екрані. Не потрібно змінювати або видаляти будь-які пункти із запропонованих, якщо ви тільки починаєте вивчати мову, програма підкаже оптимальний варіант.


Через пару хвилин установка буде завершена, а на вашому комп'ютері з'явиться все необхідне, щоб написати на мові Python Hello, World.

Написання програми

Тепер потрібно запустити спеціальну середовище розробки, яка вже встановлена на вашому комп'ютері, якщо попередній крок виконаний правильно. Зайдіть в "Панель управління" і наберіть в пошуку IDLE. Ви відразу побачите доступний для вибору пункт IDLE (Python GUI). Запустіть цю програму. У вікні, виберіть пункт "Файл" головного меню, відкрийте нове вікно (New Window). Перед собою на екрані ви побачите редактор, в якому потрібно буде написати наступний код:

print "Hello, World!"

Вийшло потрібно буде зберегти в окремий файл. Назвемо його, наприклад, hello.py. Тепер можна буде подивитися на те, що вийшло. Для цього потрібно вибрати у верхньому меню середовища розробки, де написаний код, пункт Run, потім вибрати у випадаючому списку Run Module. Другий спосіб запуску готової програми ще простіше, достатньо натиснути клавішу F5. Після того як визначені дії виконано, відкриється вікно, у якому буде виведена відповідна напис. Отже, програма написана правильно і оброблена успішно.
Як написати Hello, World на Python: поради та рекомендації

Робота над помилками

Якщо в коді буде допущена якась неточність, то програма не може бути запущена, в цьому випадку на екран буде виведена помилка. Приміром, одна невірно написана буква видасть вікно з написом Syntax error. При цьому виправити допущену неточність буде дуже просто, Python покаже, на якій саме ділянці код був написаний некоректно. Отже, тепер ми розібралися, яким чином можна написати на Python Hello, World в Windows. Це можна вважати успішним першим кроком до початку навчання програмуванню.

Популярі новини
Загрузка...