Як встановити "Яндекс. Дзен" на комп'ютер і телефон

146 0 Новини високих технологій

Фахівцями компанії «Яндекс» випущений новий продукт під назвою «Дзен». Що це таке, як встановити «Яндекс. Дзен», як користуватися ним, можна дізнатися з цієї статті.

Що таке «Яндекс. Дзен»

«Дзен» - це особливий сервіс, який пропонує користувачеві конкретно ті статті і публікації, в яких він зацікавлений. Кожен раз, коли ви цікавитеся чим-небудь в Інтернеті, алгоритми «Дзен» запам'ятовують ваші уподобання, і в стрічці з'являються публікації саме за даними тематиками. Тепер користувачам не потрібно самостійно шукати цікаві сайти, достатньо під новинами поставити «лайк», і таких публікацій у стрічці стане більше. У тому випадку, якщо користувач не цікавиться наданою темою, він може натиснути на іконку «палець вниз» або навіть заблокувати канал. Таким чином, аналогічні публікації зникнуть з стрічки.


Як встановити "Яндекс. Дзен" на комп'ютер і телефон

Переваги «Дзена»

У чому все-таки перевага сервісу, що багато користувачів Інтернету хочуть встановити «Яндекс. Дзен» на всі свої пристрої? По-перше, це дуже зручно, не потрібно самостійно шукати, що почитати або подивитися. Десятки карток з цікавим вмістом прямо на домашній сторінці браузера, тобто постійно перед очима, причому картки дуже часто змінюються, і вам не доведеться нудьгувати. На "Дзен" можна заробити самому. Не всі знають, що «Яндекс» дозволяє завести свій власний канал і заробляти на ньому гроші. Ваші статті, наративи і коротке відео точно також будуть показуватися людям, які зацікавлені в цій темі, а ви будете отримувати за це винагороду.


Як встановити "Яндекс. Дзен" на комп'ютер і телефон

Як включити «Яндекс. Дзен»

Для того щоб почати користуватися сервісом, ніяких сторонніх розширень або установок не потрібно. Якщо у вас встановлений «Яндекс. Браузер» останньої версії, «Дзен» працює за замовчуванням. Просто потрібно опуститися вниз по сторінці, і вам будуть надані картки (короткі анонси) публікацій. Досить клацнути правою кнопкою миші, відкриється в новій вкладці повна версія. Іноді відразу після установки браузера, стрічка «Дзен» не з'являється, це може бути пов'язано з тим, що алгоритми поки не знають про ваші уподобання. Як тільки збереться необхідна база, стрічка відновиться автоматично. Припустимо, минуло більше тижня користування браузером, а стрічка рекомендацій не з'являється. Швидше за все, вона просто не включена. Наведемо невеликий мануал того, як включити «Яндекс. Дзен»:
 • У правому верхньому куті браузера ви побачите іконку у вигляді трьох горизонтальних смужок. Натисніть на неї.
 • У спливаючому вікні меню виберіть пункт «Налаштування», а далі - «Налаштування зовнішнього вигляду».
 • Залишилося тільки навпроти пункту «Показувати в новій вкладці Дзен – стрічку персональних рекомендацій» поставити галочку.
 • На цьому все. Як бачите, встановити «Яндекс. Дзен» в браузері не становить праці. Якщо в налаштуваннях ви не знайшли пункт 3 можливо вам спочатку доведеться включити «Новий інтерфейс» в «Налаштуваннях зовнішнього вигляду».
  Як встановити "Яндекс. Дзен" на комп'ютер і телефон

  «Яндекс. Дзен» на телефоні

  Сьогодні, коли смартфони і планшети стали невід'ємною частиною повсякденного життя, не дивно, що багато користувачів хочуть бачити новинну стрічку в гаджетах. Встановити «Яндекс. Дзен» на смартфон не становить особливої праці. Тим більше, що спочатку він був доступний в мобільній версії браузера. Якщо ви не хочете додатково нічого завантажувати і встановлювати на свій планшет або телефон, вам цілком вистачить браузера від «Яндекс». Тут все в точності так само, як і на комп'ютері. Відразу під табло з улюбленими сайтами починається стрічка «Дзен». Досить перегорнути вниз, і ви завжди знайдете, що почитати і подивитися.
  Як встановити "Яндекс. Дзен" на комп'ютер і телефон

  Додаток «Дзен»

  Для тих користувачів, хто часто звертає увагу на стрічку і постійно спостерігає за оновленнями, було випущено мобільний додаток «Яндекс. Дзен». Встановити його можуть користувачі як з Android, так і з iOS гаджетів. Все що потрібно зробити — завантажити додаток з "Маркету". Після установки на головному екрані телефону автоматично з'явиться вікно, з допомогою якого набагато легше переглядати стрічку. Далі вам будуть доступні цікаві статті, відеоролики, короткі пости. Додаток буде надіслати вам автоматичні повідомлення, при бажанні завжди можна відключити в налаштуваннях.
  На жаль, авторам ще поки не доступно редагування і публікація матеріалів через мобільні версії «Дзена», але розробники обіцяли незабаром виправити ситуацію.
  Як встановити "Яндекс. Дзен" на комп'ютер і телефон

  Як налаштувати свою стрічку?

  Не важливо, де саме знаходиться «Яндекс. Дзен», - на комп'ютері або телефоні, ви завжди можете налаштувати його під власні пріоритети. Як ми вже писали вище, представлені новини у стрічці в форматі карток. Кожна картка складається з назви і невеликого уривка тексту, з допомогою яких читач здогадується, про що піде мова. Якщо натиснути на потрібну картку, вона відкриється в новій вкладці, а роботи «Яндекса» врахують ваш інтерес до даної теми. Взагалі, враховуються всі ваші дії в Інтернеті, тобто ваші пошукові запити, прочитані статті, переглянуте відео — це потрібно розуміти, перед тим, як налаштувати «Яндекс. Дзен». Внизу кожної новини є дві іконки «палець вниз» і «палець вгору». Якщо вам подобається тематика, і ви хотіли б бачити у своїй стрічці більше подібних новин, достатньо натиснути на «палець вгору». Інакше кажучи, коли ви «лайкаете», наприклад, риболовно-мисливські теми, в вашій стрічці подібного контенту стає ще більше. А якщо вам не сподобалась новина, або ж ви не цікавитеся тематикою — сміливо тисніть «дизлайк», і алгоритм врахує ваш сигнал. Тому налаштувати «Яндекс. Дзен» можна під будь-які запити. А якщо ви не хочете отримувати контент від певного каналу чи сайту, ви можете заблокувати джерело. При бажанні можна відновити заблоковані канали.

  Популярі новини
  Загрузка...