Розгін FX-4100: покрокова інструкція, поради та рекомендації

79 0 Новини високих технологій

У даному матеріалі буде поетапно описана інструкція з розгону FX – 4100. Причому як із застосуванням спеціального програмного забезпечення, так і з використанням системи BIOS. До того ж буде дано детальні рекомендації щодо комплектації персонального комп'ютера для реалізації даної операції. Викладений у подальшому порядок дій дозволить власникам персональних комп'ютерів на базі цього мікропроцесора істотно підвищити швидкість їх роботи. Причому, як показують результати тестів, збільшення швидкості роботи в ряді завдань може досягати 25-30 відсотків.

Розгін FX-4100: покрокова інструкція, поради та рекомендації

Характеристики

Дана модифікація мікропроцесора призначена для установки в сокет АМ3+. Цей чіп виготовлявся за технормам 32 нм і включав чотири обчислювальних ядра. Тактова частота кожного з них може змінюватися в діапазоні від 36 до 42 ГГц. Розгін FX – 4100 є досить простою операцією. Причому його можна реалізувати як простим приростом значення множника, так і за рахунок збільшення тактової частоти системної шини. Тобто виробник дозволив власникові різними способами збільшувати швидкість роботи персонального комп'ютера на базі такого мікропроцесора.


Розгін FX-4100: покрокова інструкція, поради та рекомендації

Підбір комплектуючих

Розгін AMD FX - 4100 висуває підвищені вимоги до компонентів персонального комп'ютера. Штатний кулер, звичайно, дозволяє розігнати ЦПУ. Але при його використанні перевищити частоту понад 44 ГГц вельми проблематично. Напівпровідниковий кристал може перегрітися при такому режимі експлуатації з тієї причини, що система охолодження просто не впорається з його нагріванням. Якщо ж ПК оснастити покращеним кулером, то можна розраховувати на підкорення кордону в 46-47 ГГц. Ну при використанні системи рідинного охолодження не так вже й складно розігнати такий мікропроцесор до 50-52 ГГц. При цьому він буде функціонувати досить стабільно. Також комп'ютер повинен базуватися на просунутій модифікації системної плати. Її форма має бути АТХ. Система живлення материнської плати повинна базуватися на твердотільних конденсаторах. Ще важливий компонент – це блок живлення. У нього повинен бути серйозний запас потужності. Її рекомендоване значення становить 750 Вт і більше. В процесі розгону ЦПУ енергоспоживання істотно зростає. Тому й повинен бути певний запас потужності у системи живлення.


Підвищені вимоги до того ж висуваються також і до модулів оперативної пам'яті. Їх робоча частота повинна бути від 1866 МГц і більше. Знову-таки, за рахунок цього в кінцевому підсумку також збільшитися швидкість роботи персонального комп'ютера в цілому.
Розгін FX-4100: покрокова інструкція, поради та рекомендації

Способи збільшення швидкості роботи

Розгін процесора FX – 4100 може бути виконаний двома способами на сьогоднішній день:
 • За допомогою програмного забезпечення.
 • З застосуванням системи BIOS.
 • Оскільки другий з них більш простий, то на практиці застосовують саме його. При цьому і тимчасові витрати в цьому разі зведені до мінімуму. Єдиний його недолік полягає в тому, що необхідна установка додаткової програми. А от у випадку задіяння системи BIOS потрібно багаторазово входити в неї і змінювати її параметри. Тобто процес підвищення швидкості роботи при використанні даного методу досить тривалий.

  Використовуємо БІОС. Порядок виконання

  Розгін FX - 4100 через БІОС здійснюється наступним чином:
 • При включенні або перезавантаженні персонального комп'ютера необхідно зайти в дану систему. Для цього потрібно натиснути клавішу DEL. Але на деяких модифікаціях системних плат використовується F2. Після цього відкриється вихідне вікно інтерфейсу BIOS.
 • На першому етапі підвищуємо напруга на ЦПУ до 14-145 Ст. Як показує досвід, це максимально допустиме значення даного параметра. При його перевищенні комп'ютер перестає працювати стабільно. Цей параметр можна змінити в розділі ADVANCED в пункті CPU Voltage за допомогою клавіші PgUp.
 • Далі в цьому ж розділі знаходимо пункт CPU Clock. Починаємо його збільшувати кожен раз на 05. За рахунок цього зростає частота ЦПУ.
 • Потім зберігаємо зміни і виходимо з BIOS.
 • Після закінчення завантаження потрібно перевірити стабільність роботи ПК. Для цього найбільш оптимально використовувати утиліту AIDA64.
 • Після успішного проходження перевірки комп'ютер перезавантажується і далі потрібно зайти в BIOS. Знову збільшуємо множник, зберігаємо зміни і чекаємо закінчення завантаження операційної системи. Надалі підвищення множника здійснюється до тих пір, поки ПК перестає стабільно працювати. Як тільки це сталося, зменшуємо значення мультиплікатора і зберігаємо його.
 • Розгін FX-4100: покрокова інструкція, поради та рекомендації

  Спеціальне програмне забезпечення

  Значно простіше реалізувати розгін процесора AMD FX – 4100 з допомогою утиліти OverDrive. У цьому випадку порядок підвищення частоти наступний:
 • Викачуємо з інтернету утиліту OverDrive і инсталлируем її. Рекомендується на даному етапі використовувати офіційний сайт компанії AMD.
 • Далі запускаємо цю утиліту. В її інтерфейсі необхідно перейти на вкладку Performance Control.
 • Потім встановлюємо параметр All Cores і регулюємо частоту ядер і підвищуємо робоча напруга повзунки. В першому випадку значення визначається використовуваною системою охолодження. Для комплектного кулера – це 44 ГГц. Для поліпшеної повітряної системи можна встановити 46-47 ГГц. Ну а для рідинного охолодження можна поставити навіть 50 ГГц. Максимальне ж напруга становить 145 Ст.
 • Перевіряємо стабільність роботи ПК. Для цього використовуємо кнопку Stability Test.
 • Після успішної перевірки зберігаємо внесені зміни за допомогою кнопки Apply. Якщо ж комп'ютер працює нестабільно, то знижуємо частоту до тих пір, поки він не пройде перевірку.
 • Реальний приріст швидкості роботи. Результати

  Як показує досвід, розгін FX – 4100 дозволяє підвищити його тактову частоту його до 45-47 ГГц. Якщо програмне забезпечення оптимізовано під багатоядерний мікропроцесор, то приріст складе близько 30 відсотків. В іншому ж випадку можна розраховувати на 12-15%. Тому дана операція все ще актуальна і дозволяє збільшити швидкодію комп'ютерної системи.
  Розгін FX-4100: покрокова інструкція, поради та рекомендації

  Висновок

  В рамках даного огляду були описані основні способи того, як здійснити розгін FX – 4100. Значно простіше, надійніше і швидше зробити це за допомогою спеціального програмного забезпечення. Тому його рекомендується використовувати для цих цілей. Також дані загальні рекомендації щодо комплектації комп'ютера для розгону.

  Популярі новини
  Загрузка...