"Сега" або "Денді": що краще в даний час?

271 0 Новини високих технологій

Незважаючи на те, що з моменту виходу і обох ігрових приставок пройшов не один десяток років, у справжніх шанувальників досі виникають суперечки про те, що краще - "Сега" або "Денді". Обидві приставки по-справжньому легендарні і можуть похвалитися великою кількістю якісних проектів. Купити оригінальні консолі того часу зараз практично неможливо - всі робочі примірники вже у колекціонерів і фанатів. А ми спробуємо розібратися, яка з приставок була краще для свого часу.

"Сега" або "Денді": що краще в даний час?

Критерії оцінки

Для початку позначимо кілька пунктів, за якими можна порівняти обидва пристрої. Ґрунтуючись на історії розвитку і продажів, можна скласти уявлення про популярність у цілому в усьому світі. Враховуючи доступність і поширеність на території СНД, також можна зробити висновок про те, що краще - "Сега" або "Денді".


Наступний критерій - це кількість ігор. Найважливіший параметр, після доступності. Чим більше проектів, тим вигідніше виглядає дана приставка. І останній фактор - технічна частина. На сьогоднішній день важко сприймати графіком обох платформ і механіку ігор серйозно. Проте свого час і діти, і дорослі захоплювалися проривними рішеннями від Sega і Nintendo.

Історія обох приставок

Найбільш поширеним варіантом ігрової приставки від Sega була Sega Mega Drive. Консоль була випущена в 1988 році, а до європейської частини дісталася через 2 роки. В Росії історія цієї приставки досить сильно відрізняється від поширення в рідній країні. По-перше, приставки і картриджі з іграми до них продавалися неофіційно. Також до Sega Mega Drive продавалися спеціальні Mega Key - модулі, що дозволяють грати в будь-які ігри, незалежно від того, де вони були виготовлені. Ця хитрість потрібна була для того, щоб обходити обмеження - в Росії складно було знайти оригінальні картриджі, тому продавалися тільки піратські копії, зроблені умільцями. Також варто сказати, що за доступністю ситуація у "Сеги" краще "Денді", що позначається на популярності та продажу.


"Сега" або "Денді": що краще в даний час?
Тепер про приставку Dendy. Почнемо з того, що дана консоль є неофіційною копією японської Famicom, яка була випущена найбільшою компанією Nintendo. В основу пристрою легка конструкція оригіналу з використанням злегка модифікованих ігрових картриджів. Дана версія випускалася з 1992 року в Тайвані. Особливо була поширена в країнах СНД та колишнього СРСР. Популярність обумовлена тим, що офіційні версії від Nintendo не продавали в даних країнах. З-за цього Dendy на довгий час стала синонімом компанії Nintendo і ігрової серії Mario. У свою чергу, у Sega був противагу іграм про водопровідника - серія Sonic. Тому на питання про те, яка приставка краще - "Денді" або "Сега", не можна дати однозначної відповіді - гравці набували ті пристрої, які були доступнішими саме в їх регіоні.
"Сега" або "Денді": що краще в даний час?

Різноманітність ігор

Тепер перейдемо до ігрової бібліотеці. Відразу варто обмовитися, що у компанії Sega було понад 8 поколінь приставки, а у Dendy - всього дві. Тому за загальною кількістю різноманітних ігор однозначно виграє "Сега". Однак ми розглянемо консолі з погляду затребуваності тих чи інших проектів.
Багато хто пам'ятає, що популярністю користувалися збірні картриджі, опис яких йшлося, що на них представлено більш тисячі різних ігор. У більшості випадків це було обманом, оскільки ігри там постійно повторювалися. Варто відзначити основну флагманську серію від Nintendo - Mario. У багатьох дана консоль асоціюється тільки з цим платформер. Друга популярна гра - це Battle City або "Танчики", як її називали самі гравці. До легендарних серій можна віднести жаб Battletoads, Bomberman, Chip and Dale, Contra, Dr. Mario, Duck Hunt, Tiny Tune і багато інших. На офіційній консолі список випущених ігор перевалює за 13 тисяч, але на Dendy їх набагато менше. Компанія Sega випустила відповідну серію про їжачка Соника, яка стала флагманом платформи. Серед кращих проектів на консоль можна виділити серію Mortal Kombat, Comix Zone, Double Dragon, Road Rush, Boogerman, Golden Axe і багато інших.
"Сега" або "Денді": що краще в даний час?

Технічна частина

Зрозуміти по користувальницьких відгуків, що краще - "Сега" або "Денді", практично неможливо - у обох приставок величезна база фанатів. Зате абсолютно точно можна визначити переможця технічної складової. Dendy заснована на 8-бітному процесорі і має більш стару графіком, в той час як Sega пропонує гравцям 32-бітних і 16-бітові версії консолей на вибір. З-за цього на "Сьогі" краще графіка і сприйняття картинки в цілому. Якщо говорити про те, що краще для дітей - "Денді" або "Сега", то відповідь однозначна. "Сега" пропонує кращі характеристики, є більш доступною і має величезну базу найцікавіших ігор. Звичайно, сучасної дитини заманити даними консолями важко, але для ознайомлення ви можете придбати одну з версій - зараз продаються офіційні копії класичних приставок.

Популярі новини
Загрузка...