UEFI BIOS або: як дізнатися, що підтримує комп'ютер

365 0 Новини високих технологій

Довгий час користувачі Windows не знали про таке поняття, як UEFI - Unified Extensible Firmware Interface, яка є свого роду заміною BIOS для налаштування обладнання, завантаження і запуску операційної системи. Розглянемо докладніше, що це таке, у чому його переваги, як дізнатися, або UEFI BIOS підтримує ваш комп'ютер.

Що таке UEFI?

UEFI BIOS або: як дізнатися, що підтримує комп'ютер
UEFI або Unified Extensible Firmware Interface були розроблені для подолання ряду обмежень, з якими він стикався в стандартному "Біосі". Вперше він був представлений компанією Intel як Intel Boot Initiative, яка згодом була змінена на EFI. У подальшому розробкою зайнялися в Unified EFI Forum, звідки і виникла нинішня назва інтерфейсу.


UEFI поставляється з менеджером завантаження, тим самим необхідність в окремому завантажувачі відпадає. Крім того, він забезпечує більш швидке завантаження комп'ютера або ноутбука. Завдяки модульному дизайну в ньому представлена можливість проводити віддалену діагностику та ремонт навіть без встановленої операційної системи, включаючи підтримку підключення до інтернету. Крім усього цього в UEFI також була додана підтримка жорстких дисків і масивів розміром більше двох терабайт. Перш ніж ми розберемося, як дізнатися, UEFI BIOS або на комп'ютері, розглянемо основні переваги нового інтерфейсу над класичним "Біос". Більшість сучасних персональних комп'ютерів і ноутбуків на "Віндовс" поставляються з підтримкою інтерфейсу UEFI.

Що краще, або UEFI BIOS? Як дізнатися?

UEFI BIOS або: як дізнатися, що підтримує комп'ютер
Розібравшись, що таке UEFI, можна побачити і зрозуміти його основні переваги над "Біос". До головних плюсів нового інтерфейсу слід віднести наступні:
 • Більш швидка ініціалізація вашого обладнання.
 • Забезпечує підтримку жорстких дисків і розділів більше двох терабайт.
 • Пропонує безпечне завантаження, що означає наявність цифрових підписів у всього, що завантажується до завантаження операційної системи. Це надає вашій системі додатковий рівень захисту від запуску шкідливого програмного забезпечення.
 • Операційна система запускається набагато швидше, якщо була встановлена в режимі завантаження UEFI, а не в стандартному завантажувачі "Біоса" - режим Legacy Boot.
 • Розглянемо тепер докладніше, як з'ясувати, що підтримує ваш пристрій.


  Як дізнатися UEFI BIOS або підтримується комп'ютером?

  Перевірити, який саме інтерфейс у вашому пристрої, можна кількома способами прямо в операційній системі:
 • У Відомостях про систему.
 • У файлі setupact.log.
 • UEFI BIOS або: як дізнатися, що підтримує комп'ютер
  Відомості про системи ви можете запустити з командного рядка, набравши msinfo32. У розділі "Режим Біоса" буде вказано, яка версія інтерфейсу у вас стоїть. Для другого способу перевірки вам доведеться виконати наступні дії:
 • На "Диску" в каталозі знаходимо папку з назвою Panther.
 • Відшукуємо файл setupact.log, який відкривається в звичайному блокноті.
 • Запускаємо "Пошук" в текстовому редакторі і шукаємо запис Detected Boot Environment.
 • У знайденій рядку Detected Boot Environment ви помітите згадка слова або UEFI BIOS.
 • UEFI BIOS або: як дізнатися, що підтримує комп'ютер
  Також дізнатися, чи є UEFI BIOS, як правило, ви можете при запуску комп'ютера, зайшовши в "Біос" і подивившись режим завантаження: Legacy або UEFI. Важливо відзначити і знати, що в результаті завантаження допомогою UEFI ваш жорсткий диск буде мати таблицю розділів у стандарті GPT.
  UEFI BIOS або: як дізнатися, що підтримує комп'ютер
  Якщо ви вирішили перевстановити операційну систему, яка раніше вантажилася в Legacy режимі, то, встановлюючи в UEFI, вам доведеться форматувати весь жорсткий диск і конвертувати його з формату MBR GPT. Чи варто це робити, вирішувати вам після того, як дізналися UEFI BIOS або підтримується вашим комп'ютером.

  Популярі новини
  Загрузка...