Що таке данж в іграх?

100 0 Новини високих технологій

Якщо ви не знаєте, що таке данж, то напевно ви ніколи не стикалися з онлайн-іграми в жанрі MMORPG або з проектом Minecraft, а також його клонами. Для багатьох геймерів в це слово закладено декілька смислів, але у всіх одна суть. Данж - це місце для фарма, видобутку золота, предметів, унікальних речей для виконання завдань і так далі. Нижче представлено загальний опис подібних рейдів, засноване на збірному образі данжей з різних ігрових проектів.

Що таке данж в іграх?

Значення назви

Насамперед розберемося в сенсі найменування локації. Dungeon перекладається на російську мову як "підземелля". Якщо розглядати данж загалом по всім комп'ютерним іграм, то він являє собою окрему локацію або довгий заплутаний рівень, наповнений нагородами і ворогами. Зазвичай гравцеві необхідно повністю усунути загрозу у всьому підземеллі перед виходом на поверхню (якщо данж - це лише частина гри).


Коріння жанру

Якщо розбирати питання про те, що таке данж, здалеку, то потрібно сказати про комп'ютерну гру Dungeon Crawl. Саме вона у 1997 році визначила основні правила подібних місць у рольових іграх. Концепція досить проста - герой переміщається по нескінченному підземному лабіринту, вбиває ворогів, прокачує екіпіровку та вміння. При смерті все починається заново. Гра являла один суцільний данж. Dungeon Crawl також поклала початок більшості сучасних rougelike-проектів. Хорошими прикладами таких проектів можуть служити такі ігри, як Enter the Gungeon, Hollow Knight, Rouge Legacy і подібні. Велике поширення отримали і настільні ігри з подібною структурою. Деякі з них імітували підземелля тільки в уяві гравців - за описами монстрів і локацій з карток. А в інших творці намагалися реалізувати повноцінний лабіринт, по якому гравці могли переміщати фігурки під час своїх дій і ходів.


Що таке данж в іграх?

Підземелля в одиночних іграх

Тепер поговоримо про те, що таке данж в одиночних рольових іграх. В основному в сучасних проектах підземелля виконують лише функцію однією з рядових локацій. Зрідка в них відправляють героя для вбивства складного боса або виконання квесту. Така система зустрічається у багатьох іграх, наприклад в серії Dragon Age. З іншого боку, в популярній The Elder Scrolls данжи - це окремий світ. Крім дослідження локацій на поверхні гравець постійно заходить в підземелля, які заповнені монстрами і бандитами високих рівнів. Відмітна особливість всіх данжей в TES - це протяжність і заплутаність. В одному підземелля гравець може провести до 2 годин, якщо проходити гру на високому рівні труднощів. У Skyrim дана система була сильно спрощена. А в родоначальника серії Arena або в Daggerfall підземелля були справжнім випробуванням для непідготовленої людини. Вони створювалися випадковим чином перед тим, як гравець зайде, тому іноді зустрічалися дуже складні і заплутані приклади.
Що таке данж в іграх?

Мультиплеєрні ігри

Дещо інше значення слово "данж" має в MMORPG. Воно, як і раніше означає окрему локацію, в якій основна мета - вбити всіх і дійти до кінця. Проте в онлайні мають місце бути "инстансы" (instance dungeon). У них створюється окрема копія підземелля, в яку завантажуються гравці. Після завершення часу, успішного проходження або смерті всіх гравців даний данж закривається, а всі персонажі потрапляють у загальний мир.
Варто сказати, що данжами можуть бути не тільки підземелля. В MMORPG даним терміном можуть називати будь-які "инстансы". Практично всі з них діляться на категорії - одиночні, групові, за рівнями і доступу одиначкам/клану. Найскладніші підземелля потребують грунтовної підготовки - це підбір правильного складу персонажів і класів, крафт спорядження, розробка тактики. Навіть з такою підготовкою можна потерпіти поразку без гідного лідера, який буде керувати діями всієї групи.
Що таке данж в іграх?

Данж в Minecraft

У комп'ютерній грі "Майнкрафт" підземеллям прийнято називати окремі скарбниці. Відшукати дане приміщення не так просто, оскільки воно зарито глибоко в землі. На відміну від інших ігор тут доводиться рити данж самостійно, а також шукати скарбницю без розпізнавальних знаків. Це додає елемент дослідження і пригод, за що люблять "Майнкрафт". У Мережі є безліч модов на данжи для даної гри. Вони додають різні випробування і складні локації. Ми розібралися в тому, що таке данж у більшості комп'ютерних ігор. Цей тип локації і геймплея з'явився ще 20 років тому, але розвивається і з'являється в сучасних проектах по сей день.

Популярі новини
Загрузка...