Програма для розгону мікропроцесорів AMD OverDrive. Як користуватися цією утилітою, порядок налаштування

92 0 Новини високих технологій

У цьому огляді буде описаний порядок того, як користуватися AMD OverDrive для діагностики і розгону найбільш поширених на сьогоднішній день моделей мікропроцесорів. Дана утиліта розроблена програмістами компанії. Вона універсальна і може бути використана на будь-якій апаратній даного виробника. Саме її можливостям та організації інтерфейсу і буде присвячений цей матеріал.

Програма для розгону мікропроцесорів AMD OverDrive. Як користуватися цією утилітою, порядок налаштування

Призначення

До того як ми розповімо, як користуватися AMD OverDrive, розберемося для початку з її спеціалізацією. Це програмне забезпечення призначене для контролю та збільшення продуктивності персональних комп'ютерів на базі обчислювальних платформ компанії Analog Micro Device. Такий софт умовно поділяється на дві великі групи. Одна з них – це програми, розроблені окремим виробником для його модельного ряду материнських плат. Подібний софт прив'язаний тільки до обладнання одного певного виробника.


Але є універсальні програми, які розроблені фахівцями виробника мікропроцесорів. Саме до цієї групи софта і відноситься дана утиліта.

Комплектація ПК. Її особливості

Перед тим, як буде описано порядок того, як користуватися AMD OverDrive, визначимося з вимогами, висунутими до персонального комп'ютера. Компоненти ПК повинні в обов'язковому порядку задовольняти наступним вимогам:
 • По потужності блок живлення повинен мати солідний запас. При цьому мінімально допустиме значення становить 800 Вт. Але фахівці рекомендують використовувати 1 кВт або навіть 12 кВт.
 • Материнська плата повинна мати формат ATX. Також в її системі електроживлення повинні використовуватися твердотільні конденсатори.
 • Корпус комп'ютера повинен забезпечувати якісну циркуляцію повітряного середовища. Також в ньому повинні бути встановлені додаткові вентилятори.
 • Модулі оперативної пам'яті повинні мати запас по тактовій частоті.
 • Система охолодження мікропроцесора повинна забезпечувати поліпшений тепловідвід. У поєднанні з комплектним кулером ЦПУ не рекомендується розганяти.
 • Лише при виконанні раніше перерахованих умов допускається підвищувати частоту процесора і збільшувати подачу на нього напругу.


  Програма для розгону мікропроцесорів AMD OverDrive. Як користуватися цією утилітою, порядок налаштування

  Порядок встановлення

  Спочатку необхідно завантажити та проінсталювати на жорсткий диск персонального комп'ютера утиліти AMD OverDrive. Як користуватися таким програмним забезпеченням, буде викладено далі. Алгоритм установки розглянутого програмного забезпечення наступного:
 • На підключеному до Інтернету ПК запускаємо будь доступний браузер.
 • За допомогою пошукової системи знаходимо сайт компанії AMD.
 • Знаходимо встановлену версію цієї утиліти і завантажуємо її.
 • Після закінчення її завантаження запускаємо процес установки, виконавши вказівки майстра.
 • Після завершення інсталяції софта рекомендується перезавантажити комп'ютер.
 • Після цього можна запускати утиліту і контролювати її стан обчислювальної системи, розганяти встановлений мікропроцесор і інші компоненти комп'ютера.
 • Моніторинг системи

  Розглянута в рамках цього огляду утиліта призначена не тільки для розгону, але і для тестування, контролю стану обчислювальної системи. Тобто, з її допомогою можна дізнатися, наприклад, тактову частоту, напругу і температуру центрального процесора. Дану інформацію можна з'ясувати на вкладці CPU Status.
  До того ж з її використанням можна здійснити розгін кулера. Як користуватися AMD OverDrive? Дуже просто. Відкриваємо цю утиліту і в її інтерфейсі переміщаємося в пункт Perfomance. Далі необхідно вибрати розділ Fan Control. У ньому вже з використанням відповідного повзунка можна збільшити або зменшити обороти системи охолодження. Тобто з використанням даної утиліти можна не тільки збільшити швидкість роботи персонального комп'ютера, але і контролювати його стан.
  Програма для розгону мікропроцесорів AMD OverDrive. Як користуватися цією утилітою, порядок налаштування

  Алгоритм розгону

  Тепер розберемося з тим, як користуватися AMD OverDrive для розгону ПРОЦЕСОРІВ. У цьому випадку необхідно перейти на вкладку інтерфейсу утиліти Performance Control. У лівому нижньому куті встановлюємо прапорець вибору всіх обчислювальних блоків мікропроцесора, який називається Select all. Далі підвищуємо множник шляхом перетягування повзунка. Це буде підвищувати частоту функціонування ЦПУ, рекомендоване значення якої має становити 42 – 44 ГГц для останніх поколінь процесорів. Проводимо перевірку стабільності ПК шляхом активації пункту меню Stability test. Якщо проблем не виникає, то зберігаємо зміни і виходимо з утиліти. Інакше необхідно повернутися знову в Performance Control і підвищити вже робоче значення напруги чіпа. У тому випадку рекомендоване значення повинно бути 141-143 Ст. Знову перевіряємо стабільність функціонування за раніше викладеним способом. Якщо все в порядку, зберігаємо параметри і виходимо з програми. В іншому випадку знижуємо частоту і напругу до тих пір, поки машина не почне надійно і стабільно працювати.
  Це і є загальний алгоритм того, як користуватися AMD OverDrive 4. 3. 1. або будь-якої іншої модифікації цієї доступною функціональної і простий утиліти.
  Програма для розгону мікропроцесорів AMD OverDrive. Як користуватися цією утилітою, порядок налаштування

  Можливі результати

  На цьому і закінчується керівництво щодо того, як користуватися AMD OverDrive. Auto Clock необхідно відзначити окремо. Дана опція дозволяє автоматично збільшити швидкодію комп'ютера. При її активації програма автоматично підвищує частоту і напругу до максимально допустимих значень. При цьому паралельно перевіряється стабільність роботи комп'ютера. У будь-якому випадку найбільше значення тактової частоти для сучасних процесорів AMD становить 43-44 ГГц. При цьому напруга може досягати 141-143 Ст. Вище цих значень підняти показники вельми проблематично. При встановленні більш високої частоти комп'ютер перестає функціонувати стабільно. Це ж саме відбувається і при більш високому значенні напруги. У деяких випадках ПК може навіть вимикатися. Тому зазначені раніше значення можна вважати орієнтиром, вище якого підніматися небажано.
  Програма для розгону мікропроцесорів AMD OverDrive. Як користуватися цією утилітою, порядок налаштування

  Висновок

  У цьому невеликому матеріалі було викладено не тільки алгоритм того, як користуватися AMD Overdrive, але і приведений загальний порядок її встановлення на комп'ютерну систему. За допомогою цієї невеликої утиліти можна без істотних вкладень підвищити швидкість роботи ЕОМ. Причому раніше можна було досягти дуже вражаючих результатів, які дозволяли на цілих 25 % збільшити швидкодію ПК. Зараз мікропроцесори компанії AMD не можуть похвалитися значним розгінним потенціалом.

  Популярі новини
  Загрузка...