Браузер "Вівальді": відгуки користувачів, плюси і мінуси установки

100 0 Новини високих технологій

Сьогодні інтернет-технології розвиваються шаленими темпами. Відповідно, розробники веб-оглядачів осторонь не залишаються і намагаються оптимізувати свої браузери під новітні пристрої і встановлені на них операційні системи. Серед них знайдеться не так вже багато тих, хто впроваджує нові програмні продукти, намагаючись скласти конкуренцію таким грандам як Chrome або Mozilla. Однією з найбільш цікавих розробок останнього часу є браузер «Вівальді». Відгуки користувачів про новому програмному продукті, які можна зустріти в інтернеті, явно розділилися. Але тих, кому новинка припала до смаку, явно більше, незважаючи навіть на деякі мінуси браузера. Втім, по ідеї, так і повинно бути, адже без помилок створити по-справжньому щось вартісне просто неможливо.


Браузер «Вівальді»: перше знайомство

Почнемо з того, що дане програмне забезпечення є прямим спадкоємцем відомого і дуже популярного браузера Opera, оскільки його головним розробником та ідейним натхненником групи ентузіастів став Йон Стефенсон фон Течнер, у свій час займав посаду голови відділу СЕО в компанії Opera Software. Компанію він залишив у 2011 році і створив власну торгову марку Vivaldi, під брендом якої і почалися роботи по створенню нового браузера. І зовсім недивним є той факт, що багато елементів оформлення й правління були запозичені саме з «Опери». Однак, судячи з відгуків про останній версії браузера «Вівальді», виглядає він набагато цікавіше свого попередника, працює набагато спритніше і має деякі досить незвичайні можливості, відсутні в аналогічних програмних продуктах.


Браузер "Вівальді": відгуки користувачів, плюси і мінуси установки
Завантажити інсталяційний дистрибутив можна прямо з офіційного ресурсу розробника, при цьому локація користувача та операційна система буде визначено автоматично. Прямо на сторінці завантаження буде запропоновано завантажити браузер «Вівальді» російською мовою (сама сторінка теж русифікована). Установка займе пару хвилин. Параметри можна не міняти (хіба що встановити використання браузера, не для одного, а для всіх користувачів комп'ютера). Зверніть увагу на те, що популярною стала версія браузера «Вівальді» 2.0 однак на тому ж офіційному сайті для установки пропонується остання збірка у вигляді модифікації 2.2.

Групування вкладок за змістом і тематикою

При першому старті програми, відразу стає зрозуміло, що перед нами щось на зразок «Опери».
Браузер "Вівальді": відгуки користувачів, плюси і мінуси установки
Принаймні, зовнішній вигляд інтерфейсу з бічної та експрес-панеллю повторює «Оперу» точь-в-точь. А от коли починаєш працювати з браузером, помічаєш багато незвичайного. Перше і найголовніше – можливість угруповання вкладок по темах або по утриманню і взагалі як завгодно. Відгуки про браузері «Вівальді» говорять на користь того, що можна просто перетягнути одну укладання поверх іншої, а група буде створена автоматично без участі користувача.
Браузер "Вівальді": відгуки користувачів, плюси і мінуси установки
Також можна просто зазначити всі сторінки, а угруповання зробити через меню ПКМ. При цьому при наведенні курсору на групу будуть показані всі мініатюри. Сама ж група зберігається навіть при виході з програми. Це зручно в тому випадку, якщо ви при запуску браузера відкриваєте експрес-панель, а останню вкладку (або групу). Сторінки в групі також відкриваються дуже швидко.

Швидкий доступ до настройок і командам

Особливу увагу варто звернути на відгуки про браузері «Вівальді», що стосуються доступу до основних налаштувань і командам. Застосування фільтрів, зокрема, при введенні пошукового запиту якогось параметра дозволяє швидко перейти до потрібної опції, навіть якщо введення цілого слова або назви не був закінчений. Судячи з усього, ця технологія теж була запозичена з «Опери».
Браузер "Вівальді": відгуки користувачів, плюси і мінуси установки
Крім того, в браузері є ще одна цікава можливість, що складається у виклику фільтра команд натисканням клавіші F2 що дозволяє волати додаткові інструменти на зразок того ж «Диспетчера завдань» (браузер відстежує вхідний і вихідний трафік).

Вибір оптимального режиму перегляду сторінок

Ще одне цікаве нововведення – можливість вибору режиму перегляду декількох сторінок. Відгуки про браузері «Вівальді» підтверджують, що можна встановити перегляд таким чином, коли кілька відкритих вкладок (сторінок) будуть показані у зменшеному виді в одному головному вікні браузера.
Браузер "Вівальді": відгуки користувачів, плюси і мінуси установки
Для перемикання необхідно виділити декілька вкладок при затиснутій клавіші Ctrl, а потім натиснути кнопку внизу і вибрати потрібний режим. При необхідності, використовуючи головне меню або кнопку з піктограмою фотоапарата на нижній панелі, можна зробити знімок екрану.

Управління жестами

Цю функцію особливим нововведенням назвати не можна, проте працює вона дуже цікаво. Найголовніше відміну від Chrome і Firefox полягає в тому, що для використання цієї функції встановлювати додаткові плагіни зовсім необов'язково.
Браузер "Вівальді": відгуки користувачів, плюси і мінуси установки
А ось кількість підтримуваних операцій поки залишає бажати кращого, оскільки основних жестів поки ще не так вже й багато. Однак, судячи з усього, можна сподіватися, що з часом їх кількість розробники збільшать.

Створення заміток

Нарешті, в браузері спочатку є вбудовані інструменти для швидкого створення заміток. При цьому до створеної замітці можна запросто додавати скріншоти, вказувати дату і час створення, прикріплювати файли і т. д. Щоправда, навіть самі розробники стверджують, що цей інструмент дуже далекий від досконалості, і над ним треба ще працювати і працювати. Тим не менш, багатьом користувачам дана функція може виявитися дуже корисною.

Адаптація до плагінів

Особливо варто відзначити і той факт, що творці браузера «Вівальді», що називається, не стали винаходити велосипед, а постаралися зробити все можливе, щоб в повній мірі адаптувати свій продукт до всіляких додаткових розширень, які можна було б встановлювати точно так само, як і в будь-яких інших популярних браузерах. Мова йде про те, що в цей браузер можна абсолютно елементарно інтегрувати абсолютно всі плагіни, розраховані на використання в тому ж Chrome.

А взагалі, на думку більшості фахівців і користувачів, браузер «Вівальді» поєднує в собі продуктивність «Опери» і можливості движка Chromium, який на сьогоднішній день є неперевершеним.

Мінуси останньої версії браузера «Вивальдьи»

Що ж стосується слабких сторін нового браузера, їх не так багато, але вони є. Так, наприклад, саме головне нарікання щодо того, що, незважаючи на досить швидкий доступ до всіх наявних параметрів і можливостей браузера, виконати тонке налаштування під себе буде досить проблематично, оскільки всі необхідні дії по розстановці кнопок, перемикачів і елементів керування в інтерфейсі займають багато часу. Деякі користувачі скаржаться на те, що в браузері геть відсутня хоч якась стрічка новин за типом «Яндекс.Дзен», яку можна було б налаштувати виходячи з своїх інтересів. Стартову сторінку, як виявляється, теж неможливо змінити, не кажучи вже про відключення на головній сторінці анімації, яка багатьох невимовно дратує. Синхронізація відсутня як така. Крім того, дещо незрозуміло, чому розробники відмовилися від використання звичних всім гарячих клавіш і їх комбінацій, а встановили свої власні комбінації. Нарешті, якщо порівнювати браузер «Вівальді» з його прабатьком у вигляді «Опери», розробники зовсім не передбачили використання вбудованого VPN-клієнта. Тим не менш, якщо творці зможуть попрацювати над цими недоліками, можна з повною впевненістю стверджувати, що у цього програмного продукту вимальовується дуже райдужне майбутнє.

Популярі новини
Загрузка...