Як дізнатися версію Windows Powershell і в командному рядку?

60 0 Новини високих технологій

Через командний рядок в Windows можна виконати безліч дій, у яких є аналог у вигляді інтерфейсу. У "десятці" розробники додали поліпшену версію програми. У наведеній нижче статті ми розповімо, як дізнатися версію Powershell.

Запуск програми

Для початку необхідно відкрити програму. Для цього можна скористатися пошуковою рядком меню "Пуск" - найпростіший варіант. У пошуку введіть назву - Windows Powershell, та запустіть програму звичним способом. Перед вами з'явиться практично стандартна командний рядок. Зовнішні відмінності додатка - у зміненому кольорі вікна, а також у подсвечивании команд різних рівнів.
Як дізнатися версію Windows Powershell і в командному рядку?

Як дізнатися версію Powershell?

Версію програми можна визначити за допомогою нього ж. Для цього знадобиться введення спеціальної команди. Вам необхідно перейти у вікно і ввести в рядок $host.version, після чого натиснути на клавішу Enter для застосування. В результаті на екрані з'явиться невелика таблиця, в якій нам потрібні значення Build і Revision.


Однак, щоб дізнатися більше інформації, краще скористатися командою $PSVersionTable. Після застосування цього рядка ви побачите велику таблицю з безліччю значень. Другий зверху рядком є Версія, навпроти якої і вказана потрібна версія програми.
Як дізнатися версію Windows Powershell і в командному рядку?

Дізнаємося версію Windows

Можна дізнатися версію Windows Powershell за допомогою іншої команди. Принцип дії той же - ви вписуєте рядок на англійській мові і натискаєте Enter. Для цього відкрийте вікно командного рядка і введіть winver. Після цього з'явиться нове вікно, в якому буде необхідна інформація про операційну систему, включаючи версію і складання. Також є ще одна команда - systeminfo. Вона не відкриває додаткове вікно, а показує таблицю з інформацією всередині самої Powershell. Тут ви знайдете дані про операційну систему, процесор, BIOS, мережевих адаптерах і в чому іншому. Останній варіант - команда WMIC. В ній також можна визначити версію Windows, але в дещо незручному форматі. Справа в тому, що дані будуть відображатися в хаотичному розташуванні, тому знайти потрібні значення вам доведеться самостійно.

Популярі новини
Загрузка...