Для чого потрібна батарейка в системному блоці

364 0 Новини високих технологій

Часто починаються користувачі комп'ютера стикаються з проблемою, коли необхідно замінити батарейку в системному блоці. Ця батарея є причиною багатьох бід з комп'ютером. Коли вона сідає, спочатку починають скидатися час і дата, потім в роботі комп'ютера з'являються збої, а після він і зовсім перестає включатися.

Як знайти батарейку в корпусі комп'ютера

Перше, що потрібно зробити, визначити конкретне місце в системному блоці, де батарейка знаходиться. Батарейка пам'яті BIOS розташована на материнській платі комп'ютера. Знайти її досить просто, якщо, звичайно, немає проблем з пошуком материнської плати. Плоска кругла батарейка діаметром 2 см відразу впадає в очі. Якщо проблема з пошуком батарейки все ж є, слід звернутися до документації материнської плати. Якщо комп'ютер старий, а документація загубилася, її завжди можна знайти в інтернеті на сайті виробника.


У особливо допитливих може виникнути питання, яка батарейка в системному блоці застосовується. Як правило, використовується літієвий елемент живлення CR2032. Товщина цього типу батарейки – 3 мм. Трохи рідше використовуються елементи меншого діаметра – CR2025 і CR2016.

Призначення та характеристики батарейки CR2032

Для чого потрібна батарейка в системному блоці
Батарейка в системному блоці призначена для забезпечення функціонування годин реального часу (інша назва – системні годинник) і живлення мікросхеми пам'яті, що містить конфігураційний файл системи.
 • хімічна система: марганцево-диоксидная;
 • номінальна напруга: 30;
 • ємність: 235 мА/ч (для напруги 20);
 • вага: 30 м;
 • діапазон робочих температур: -30 ?C +60 ?C.
 • Термін служби батарейки BIOS

  Для чого потрібна батарейка в системному блоці
  Термін служби батарейки в системному блоці складає 10 років. Він може змінюватися в залежності від характеру використання комп'ютера і зовнішніх умов. При вимкненому блоці живлення така батарейка має термін служби 3 роки.


  Всупереч поширеній думці подібна батарейка не може перезаряджатися, тобто не є акумулятором. При спробі її зарядити може навіть статися вибух. Материнські плати мають спеціальні схеми, які перешкоджають заряджання і разряжанию батарейок при подачі електроживлення на батарейку. У системному блоці елемент іншого поширеного типу - CR2016 розряджається приблизно на 40% довше, ніж CR2032. Високі температури і тривале перебування при відключеному живленні скорочують термін життя батареї. При заміні системи і налаштування BIOS можуть скинутися в значення за замовчуванням.

  Заміна батарейки

  Для чого потрібна батарейка в системному блоці
  Заміна батарейки в системному блоці комп'ютера не повинна викликати особливих труднощів. Придбати її можна на ринку або в комп'ютерному магазині. Перш ніж відправлятися в магазин, потрібно визначити тип батареї. Він викарбуваний на її лицьовій поверхні. Щоб переконатися в тому, що саме батарейка є причиною проблем з комп'ютером, потрібно перевірити її напруга. Для цього потрібно вольтметр. Напруга повинна становити 3 Ст. Якщо воно значно менше цього значення - елемент живлення доведеться міняти. Перед заміною батарейки в системному блоці необхідно відключити кабель живлення від блоку комп'ютера. Батарейка утримується в кільці за допомогою металевої пружинки або смужки. Для вилучення старої батареї досить відсунути цю смужку викруткою. При цьому головне не перестаратися. Якщо сильно вигнути цю смужку - нову батарейку вона вже не буде утримувати.
  Для чого потрібна батарейка в системному блоці
  Як тільки батарейка буде замінена новою, необхідно під'єднати всі від'єднані кабелі, включити комп'ютер і встановити потрібні налаштування BIOS. Перш за все, потрібно встановити поточні дату і час.

  Зберігання батарей

  Важливо зауважити, що батарейки потрібно зберігати у місцях, де вони недоступні дітям. Проковтування однієї такої батареї може призвести до хімічного опіку або травми стравоходу. Не варто викидати відпрацювали свій ресурс батарейки в сміттєві контейнери. В них містяться шкідливі речовини, здатні завдати непоправної шкоди природі. Використані батарейки слід складати в спеціальні приймальні пункти або викидати в спеціальні контейнери, які часто розміщують у великих магазинах.

  Симптоми розрядженої батареї

  Основні ознаки:
 • некоректні значення дати і часу;
 • регулярні перезавантаження комп'ютера і збої в його роботі;
 • поява повідомлень про помилки («Помилка контрольної суми КМОП», «Помилка читання КМОП» та ін).
 • Популярі новини
  Загрузка...