Графічна відеокарта для мобільних комп'ютерів Intel GMA 3100: характеристики і специфікації

212 0 Новини високих технологій

У 2007 році був представлений мобільний відеоакселератор для ноутбуків Intel GMA 3100. Характеристики цього прискорювача, його специфікації і параметри будуть в подальшому розглянуті. Також будуть наведені результати тестування цієї моделі акселератора і надано рекомендації щодо його найбільш правильною і оптимальної експлуатації на сьогоднішній день.

Графічна відеокарта для мобільних комп'ютерів Intel GMA 3100: характеристики і специфікації

Спеціалізація пристрою

Характеристики Intel GMA 3100 відносили до серії пристроїв початкового рівня. Високої швидкодії і продуктивності від інтегрованого прискорювача спочатку не доводиться очікувати. Тому пограти з високою якістю зображення на таких ноутбуках не вийде. А ось звичайні і найбільш поширені програми будуть відмінно функціонувати. До останніх можна віднести текстові програми, офісні пакети, бухгалтерські утиліти, браузери та медіапрогравачі. Це і є основні випадки використання переносних персональних комп'ютерів на основі такого прискорювача.


Параметри акселератора

Мобільна відеокарта Intel Graphics Media Accelerator GMA X3100 має кодову назву Crestline і призначена для експлуатації в складі ноутбуків економкласу. Цей чіп виготовлявся за технологією 90 нм і має на сьогоднішній день застарілу компонування. Тобто сучасні вбудовані відеоадаптери включені до складу ЦПУ, а відеокарта виконана у вигляді окремої мікросхеми на системній платі. Таке виконання вкрай негативно впливає на швидкодію графічної підсистеми мобільного комп'ютера. До складу прискорювача входить всього лише 8 потокових процесорів. Кожен з них працює на частоті 500 МГц. Тепловий пакет прискорювача обмежений 135 Вт. Тобто він може цілком успішно функціонувати і з системою пасивного охолодження у вигляді алюмінієвого радіатора. Тому високої швидкості роботи від цього адаптера очікувати вже точно не доводиться. Пріоритетом при розробці даного пристрою у розробників була енергоефективність, і вони з цим завданням чудово впоралися. Також за рахунок цього збільшилася час автономної роботи переносний обчислювальної системи.


Графічна відеокарта для мобільних комп'ютерів Intel GMA 3100: характеристики і специфікації

Підсистема пам'яті

Специфікації Intel GMA 3100 акцентують увагу на тому, що окремої пам'яті для зберігання оброблюваної інформації у цього пристрою немає. Для своїх потреб прискорювач резервує частину системної оперативної пам'яті. Персональні комп'ютери з таким адаптером комплектуються модулями DDR 2 які найчастіше функціонують на тактовій частоті 667 або ж 800 МГц. Розмір відеобуфера задається в системі BIOS системної плати. Але максимальний розмір використовуваної оперативної пам'яті обмежений (384 Мб). Більша кількість ОЗУ цей адаптер не здатний адресувати. Також необхідно відзначити ще й той момент, що даний вбудований акселератор використовувався на системних платах з сокетом LGA775 материнські плати якого могли адресувати не більше 4 Гб оперативної пам'яті.

Результати в іграх. Реальне швидкодію

Дуже скромні результати показує прискорювач у різних тестах. Причому як в ігрових програми, так і в синтетичних утилітах. Номінально він розрахований на роботу в поєднанні з API DirectX 10. Але якщо на такий комп'ютер проінстальована Windows 10 то його версія буде 11.
Усі іграшки, випущені до 2004 року включно, на такому графічному прискорювачі в гарному якості будуть запускатися. До останніх можна віднести, наприклад, HMM 3 Sunrise, Worms або ж DooM 3. У тестовому пакеті 3D Mark версії 2006 року цей адаптер набирає 431 бал. Він поступається таких прискорювачів, як Quadro NVS110M від NVidia і Radeon Xpress 1250 від ATI. Більш сучасні інтегровані графічні адаптери швидше швидкості роботи цієї мобільної відеокарти.
Графічна відеокарта для мобільних комп'ютерів Intel GMA 3100: характеристики і специфікації

Актуальність адаптера

Звичайно, характеристики Intel GMA 3100 дуже скромні. Тому зараз комп'ютери на його основі дозволяють вирішувати найпростіші завдання. У першу чергу до них можна віднести офісні пакети. Тобто такий ноутбук відмінно підходить для обробки текстових даних або ж таблиць. Також його швидкість роботи дозволяє запускати браузер і переглядати різні інтернет-ресурси. У цей список можна включити і дуже і дуже старі, вимогливі і нові, початкового рівня іграшки. Як у першому, так і в другому випадку швидкодії даного прискорювача буде цілком достатньо. Але все ж цей графічний адаптер сильно застарів. І власникам таких переносних комп'ютерів саме час задуматися про покупку нового мобільного обчислювальної системи.
Графічна відеокарта для мобільних комп'ютерів Intel GMA 3100: характеристики і специфікації

Висновок

У цьому огляді були детально розглянуті та описані характеристики Intel GMA 3100. Також наведені результати тестів цього адаптера, які показують вкрай низький рівень його швидкодії. До того ж він був представлений компанією-виробником у 2007 році. За минулий з тих пір час встиг сильно застаріти. Для найпростіших програмних завдань його швидкості роботи все ще досить. А ось ресурсомісткі і вимогливі програми на такому апаратному забезпеченні не будуть запускатися. До того ж ступінь зносу у таких ноутбуків вже значна. Тому прийшов час замість такого переносного ПК купити новий. І саме про це власники подібних ноутбуків повинні вже замислитися.

Популярі новини
Загрузка...