Відміну від MicroSD MicroSDHC і MicroSDXC

171 0 Новини високих технологій

Компактні носії інформації на сьогоднішній день міцно увійшли в життя практично кожної людини завдяки стрімкому розвитку індустрії цифрових пристроїв. Мобільні телефони, фото - та відеотехніка, системи навігації, реєстратори - все це в більшості випадків вимагає для запису і зберігання даних спеціальних карт пам'яті. Найбільш популярні і часто використовувані серед них - накопичувачі MicroSD, MicroSDHC і MicroSDXC.

Відміну від MicroSD MicroSDHC і MicroSDXC

При повністю ідентичних розмірах (єдиному форм-факторі) ці карти зовсім не універсальні, і далеко не кожен пристрій здатне сприймати той чи інший накопичувач. Тому важливим чинником при покупці носія інформації є розуміння відмінностей MicroSD, MicroSDHC і MicroSDXC один від одного, а також обізнаність про підтримку того чи іншого стандарту самим пристроєм, для якого пам'ять і вибирається.


Відміну від MicroSD MicroSDHC і MicroSDXC

Карти MicroSD

Одні з найперших носіїв даних формату Secure Digital, прямого спадкоємця MMC. Більш тонкі та компактні карти швидко завоювали популярність серед власників цифрових пристроїв, а форм-фактор MicroSD і донині залишається основним серед переважної більшості виробників портативних гаджетів. Основні характеристики носіїв формату MicroSD:
 • Максимальна ємність зберігання даних не перевищує 2 гігабайт.
 • Швидкість читання і запису інформації - до 25 Мб/с.
 • Підтримка файлових систем FAT12 і FAT16.
 • Досить скромні показники для сучасних носіїв інформації, але в свій час цих характеристик для більшості користувачів було більш ніж достатньо. Карта має прямий сумісністю з усіма випускаються пристроями.


  Карти MicroSDHC

  Наступна ступінь цифровий еволюції, при ідентичних розмірах карт відмінності MicroSD від MicroSDHC досить значні:
 • Ємність зберігання даних - від 4 до 32 гігабайт.
 • Збільшена швидкість читання і запису даних до 150 Мб/с.
 • Здатна працювати з файловою системою FAT 32.
 • Найбільш масовий тип пам'яті, що використовується в даний час, багато в чому завдяки непоганому поєднанню ціни і характеристик. Володіє тією ж прямою сумісності з більш просунутими пристроями (у тому числі і карт-рідерами), проте зворотної сумісності немає: на пристроях попереднього покоління можливі значні перебої в роботі, так і відмова ініціалізації карти взагалі.
  Відміну від MicroSD MicroSDHC і MicroSDXC

  Карти MicroSDXC

  Найбільш продуктивний тип пам'яті стандарту Secure Digital, має до того ж і найвищою ємністю зберігання. Більш докладні характеристики виглядають так:
 • Ємність зберігання даних - від 32 гб до 2 терабайт. При цьому карти пам'яті об'ємніше 512 Гб (а саме такою місткістю має карта Microdia Xtra Elite) на даний момент публіці не представлені.
 • Швидкість взаємодії з даними - до 312 Мб/с.
 • Підтримка файлових систем NTFS і exFAT.
 • Картки цього типу являють собою закономірний відповідь виробників пам'яті збільшується популярність як виробництва, так і споживання контенту у форматі UHD. Зараз вже нікого не здивуєш можливістю зйомки відео з роздільною здатністю 3840x2160 камерою смартфона, не кажучи вже про фотоапаратах та відеокамерах. А для взаємодії з такими даними пристрій повинен мати досить високими характеристиками, серед яких - швидкість запису та читання інформації. Саме з урахуванням цих вимог і була розроблена пам'ять XC.
  Відміну від MicroSD MicroSDHC і MicroSDXC
  У плані прямої сумісності відмінностей карт пам'яті MicroSD, MicroSDHC і MicroSDXC немає - підтримуються всі попередні пристрої, зворотна ж сумісність підтримується, але частково і не на всіх пристроях: деякі смартфони, камери або карт-рідери носій XC прочитають без проблем (при відсутності закладені в самому пристрої технічних обмежень), але на швидкостях стандарту HC. Крім того, ці самі технічні обмеження можуть не дозволити гаджету коректно ініціалізувати карту пам'яті великого обсягу. Наприклад, смартфон Huawei Honor 8 Pro, незважаючи на підтримку стандарту SDXC, карту об'ємом вище 128 Гб просто не прочитає. Тому при покупці на цьому варто загострити увагу.

  Класи швидкості

  Відмінністю від MicroSD MicroSDHC і MicroSDXC є і приналежність до різних класів швидкості. Всередині кожного стандарту існують кілька типів пам'яті, призначених для різних цілей і використання на різних пристроях. І якщо звичайним MP3-плеєрів або настільки популярним зараз портативних акустичних систем цілком достатньо низькошвидкісних карт самого "старого" стандарту, то для професійної екшн-камери різниця між MicroSD і MicroSDHC вже критична, і успішна запис і читання даних зажадають вже як мінімум SDHC з найвищою швидкістю.
  Відміну від MicroSD MicroSDHC і MicroSDXC

  Таблиця відповідності

  Якщо дотримуватися точної класифікації, прийнятої виробниками чіпів пам'яті, класів швидкості налічується чотирнадцять, однак серед безпосередніх учасників ринку поширені всього шість. Для швидкісних відмінностей MicroSD від MicroSDHC і MicroSDXC застосовується спеціальний формує рейтинг карти, коефіцієнт, одна одиниця якого прирівняна до 150 Кб/с. Найбільш наочно це можна представити за допомогою таблиці.
  Відміну від MicroSD MicroSDHC і MicroSDXC
  Саме по цим цифрам і варто орієнтуватися при виборі накопичувача. Заодно не завадить заглянути і в специфікацію пристрою, для якого підбирається пам'ять, щоб виключити можливі проблеми сумісності. При цьому не варто в гонитві за вигідною ціною вибирати нікому не відомі бренди, на продукцію яких красуються привабливі написи, які обіцяють високі показники за ультранизкую ціну. Ні, прямого обману не буде, але вселяє повагу інформація про високої швидкості обробки даних на практиці виявляється напівправдою: носій охоче зчитує дані з заявленою швидкістю, а ось швидкість запису, на жаль, в кілька разів нижче. Використовуючи цю інструкцію, можна з легкістю розібратися у відмінностях карт Microsd від MicroSDHC і MicroSDXC і впевнено підібрати для себе саме те, що потрібно.

  Популярі новини
  Загрузка...