Що робити, якщо SSD-диск не визначається?

241 0 Новини високих технологій

Незважаючи на явні переваги SSD, які дозволяють витіснити жорсткі диски з комп'ютерного ринку, при використанні твердотільних накопичувачів багато стикаються з низкою проблем. Що робити, якщо перестала визначатися диск SSD? У даній статті буде описано декілька способів усунення неполадок. Також можна дізнатися причини подібних проблем і методи, як їх уникнути.

Що таке SSD?

SSD — це швидкісний твердотільний накопичувач, позбавлений механічних частин. Висока швидкість передачі даних забезпечує миттєвий запуск і завантаження системи. Відсутність механічних частин гарантує міцність і збереження накопичувача, якщо той зазнав падіння. Низьке енергоспоживання — це теж одна з переваг, так як ця якість дозволяє диску споживати меншу кількість енергії, тим самим підтримуючи оптимальну температуру.


Що робити, якщо SSD-диск не визначається?
Однак, щоб переконатися властивості диска, його необхідно підключити. Може статися так, що SSD-диск не визначиться. Тоді потрібно вирішувати проблему.

Причини, пов'язані з підключенням

Перша причина того, що SSD-диск не визначається — це помилка ініціалізації. Бувають випадки, коли після встановлення накопичувача в комп'ютер, він не ініціалізується в системі. Виправити це можна тільки ручним способом. Для початку потрібно викликати власну консоль комбінацією клавіш Win+R. Тепер набираємо команду compmgmt. msc і натискаємо «ОК». Після цього відкривається панель керування комп'ютером, де необхідно вибрати вкладку управління дисками.
Що робити, якщо SSD-диск не визначається?
Знайшовши потрібний накопичувач, потрібно клацнути по ньому правою кнопкою миші і вибрати опцію «ініціалізувати диск». Далі потрібно поставити галочку в полі «Диск 1», а потім поставити позначку навпроти значення MBR, після чого зафіксувати результат, натиснувши кнопку «ОК».


Тепер належить створити простий те, вибравши відповідну функцію. Після цього відкривається вікно під назвою «Майстер створення нового тома», в якому натискаємо «Далі». Потім слід вибрати розмір тома, програма запропонує максимальне і мінімальне значення, за межі яких не можна виходити. Потім необхідно визначитися з буквою, яка буде вказувати на назву. Настав час фінального кроку — форматування розділу. Система форматувати дані і створює нові налаштування, щоб робота диска була повністю функціональною. Ось вирішення проблеми, якщо не визначається SSD-диск в Windows.

Буква накопичувача не визначена

Якщо SSD-диск перестав визначатися, то причина може полягати у відсутності літери. Для цього необхідно повторити перші два кроки попереднього варіанту, щоб потрапити в меню управління дисками. Після цього натискаємо на шуканий накопичувач правою кнопкою миші і вибираємо опцію «Змінити букву диска або шлях до диска».
Що робити, якщо SSD-диск не визначається?
Тепер, коли з'явилося спливаюче вікно, необхідно знайти кнопку «Змінити» і призначити букву диска.

Відсутні розділи — програмний ремонт

SSD-диск не визначається або його статус «Не ініціалізовано»? Це може статися навіть при тривалому використанні твердотільного накопичувача. Ситуація приблизно така: в меню управліннями дисками накопичувач відображається, проте в папці «Мій комп'ютер» жодної згадки про нього.
Причинами появи подібного фактору можуть бути:
 • Віруси. Якщо диск піддався вірусній атаці, то така поведінка цілком ймовірно.
 • Збій. У випадку некоректної роботи накопичувача може виникнути програмний збій, який тягне за собою пошкодження файлів і таблиць MBR.
 • Найпростішим способом виправити цю неполадку є виконання ініціалізації диска. Якщо ж на диску залишилися важливі дані, то наступний метод допоможе виправити таку проблему, якщо SSD-диск не визначається. Відновленням розділу краще займатися досвідченому людині, яка хоча б раз мав справу з подібною проблемою. І також не рекомендується виконувати такі дії, якщо на накопичувачі встановлено ліцензована операційна система.

  Програма для ремонту SSD

  Програма для ремонту називається MiniTool Partition Wizard, яку треба запустити і знайти букву свого диска. Клацнувши правою кнопкою миші, потрібно вибрати опцію Partition Recovery.
  Що робити, якщо SSD-диск не визначається?
  Після цього вибирається діапазон, в якому буде скануватися диск. Рідко буває так, що користувачеві відомо, в якому секторі стався збій, тому краще запустити повне сканування, використавши функцію Full Disc. Далі знову доведеться вибирати між Quick Scan і Full Scan. У першому випадку відбувається швидке сканування, яке забезпечує відновлення тільки прихованих або видалених розділів. Другий варіант більш радикальний, так як сканує весь диск. Цей спосіб усунення неполадок більш довгий.
  Коли сканування завершилось і програма знайшла всі розділи, необхідно натиснути кнопку Finish. Зафіксувати операцію потрібно кнопкою Apply, яка знаходиться в лівому верхньому куті вікна програми. Цей спосіб дуже продуктивний, якщо SSD-диск не визначається.

  Робота SSD в БІОС

  Що робити, якщо SSD-диск не визначається?
  Бувають і такі випадки, коли SSD диск не визначається в Біосі. Причини цієї неполадки можуть бути наступними:
 • Відключений порт САТА, до якого підключений SSD-диск. Для того щоб виправити цю неполадку, буде потрібно знання власного Біоса. Потрібно зайти в меню і підключити потрібний порт, після чого твердотільний накопичувач буде відображатися в програмі.
 • Неправильний режим порту САТА. Ця проблема також вирішується в Біосі, в розділі, який відповідає за накопичувачі.
 • Неправильні налаштування БІОС. Трапляється таке, що програма некоректно виконує свою роботу. Щоб упевнитися, що причина саме в цьому, варто викликати меню налаштувань і поглянути на системну дату. Вона повинна збігатися з дійсною. В іншому випадку доведеться поміняти батарейку Біоса.
 • Причина того, що перестав визначатися SSD-диск, може бути в кабелі. Необхідно перевірити його на фізичні ушкодження і замінити, якщо такі знайшлися.
 • Популярі новини
  Загрузка...