Навіщо потрібен інструмент PowerPoint, як користуватися цією програмою?

89 0 Новини високих технологій

Сьогодні ми розберемося з програмою PowerPoint. Як користуватися і навіщо вона взагалі потрібна? Ми розглянемо покроковий план створення якісної презентації і відповімо на багато інші питання.

Навіщо потрібен інструмент PowerPoint, як користуватися цією програмою?
Почнемо з того, що даний програмний продукт дозволяє нам створювати яскраві презентації. Ми розглянемо версію 2007 року PowerPoint. Як користуватися цим інструментом, розбереться і літня людина, і школяр. Але треба знати, що багато хто навіть досвідчені користувачі не знають всіх здібностей PowerPoint, наше завдання і полягає в тому, щоб ознайомити вас з програмою з усіх її боків.

Знайомство

Програма для створення комп'ютерної презентації має назву PowerPoint. Як користуватися нею і які можливості вона в собі зберігає? Почнемо з того, що всі презентації зберігаються у файлах з розширенням РРТ. А сам проект являє собою набір упорядкованих слайдів.


Навіщо потрібен інструмент PowerPoint, як користуватися цією програмою?
Для створення якісної презентації зовсім не обов'язково займатися дизайном слайдів, так як програма вже надає певний набір шаблонів на багато тем. Що являє собою шаблон? Це вже оформлені слайди, куди нам потрібно додати текст, графіку, можливо, музичний супровід. Якщо вас влаштовує шаблон, але колір ви віддаєте перевагу іншій, то і це не проблема, колірну схему можна змінити по своєму смаку. Що зробить презентації більш привабливою? Якісні зображення, підібрані в тему, музичні і анімаційні ефекти. Ми вже говорили про те, що робота дуже легка і захоплива з продуктом PowerPoint. Як користуватися ним, розбереться будь. Варто тільки трохи поекспериментувати.


Можливості

Переходимо до питання про те, як користуватися Microsoft PowerPoint, а точніше, визначимо можливості програмного продукту. Спочатку це була програма, яка дозволяла переглядати слайди, сучасна версія може не тільки створювати слайди в класичному розумінні, але й організовувати електронні презентації без втрати можливостей мультимедіа. Області, в яких застосовують презентацію, досить широкі, головне, що потрібно запам'ятати – це тезисность і наочність. Вона повинна відповідати цим двом якостям. Про що це говорить? Презентація не повинна виглядати як суцільний текст, визначте головне і доповніть свої слова засобами мультимедіа, тоді і інтерес до вашого виступу не охолоне.
Навіщо потрібен інструмент PowerPoint, як користуватися цією програмою?
На що ще варто звернути увагу, так це на дизайн, щоб не зробити презентацію нудною та одноманітною. Привертайте увагу яскравими зображеннями, анімаціями і звуковими ефектами. Одна з складових якісної презентації – це графіки і таблиці. Ці компоненти допоможуть великий обсяг інформації помістити на одному слайді. Багато презентації мають один недолік – це статичність. За кадром залишаються багато можливостей PowerPoint. Презентація буде привертати увагу, якщо додати анімаційний перехід слайдів, вставити цікаві відеоролики і так далі. Пропонуємо разом спробувати створити презентацію, застосувавши як можна більше можливостей програми.

Створення презентації

Отже, як користуватися програмою PowerPoint? Для початку необхідно підготувати потрібний матеріал для презентації. Зверніть увагу на те, що більший обсяг інформації ми залишаємо на усне мовлення, не варто намагатися все вмістити на слайдах.
Відкриваємо програму і вибираємо необхідний нам дизайн з наявних в колекції, також можна скласти і свої макети, але це більш трудомістке заняття. Налаштовуємо колірні схеми, фон і деякі інші параметри. Як це зробити? Натискаємо правою кнопкою миші по порожньому слайда і в контекстному меню вибираємо потрібний нам пункт. Тепер про вставках. Текст можна копіювати з Word або прямо з інтернет-джерел. Не забудьте його відформатувати, приведіть весь текст презентації до єдиної форми. Картинки і відео вставляти можна так само, як і текст, або використовувати пункт меню «Вставка». Зверніть увагу на меню у верхній частині екрана, там все гранично зрозуміло. Можете експериментувати з різними переходами і ефектами об'єктів презентації.