Як намалювати план будинку на самому комп'ютері: вибір програми, покрокова інструкція, поради та рекомендації

1068 0 Новини високих технологій

Перед тим як почати будівництво будинку, необхідно зробити чіткі розрахунки та скласти карту майбутнього приміщення. Для цього багато фахівців і професійні будівельники спочатку створюють план. Він допомагає сформувати майбутнє приміщення і грамотно розподілити вільне місце. Проектування і планування будь-якого житлового об'єкта - відповідальний етап. Якщо цього не зробити, то при зведенні стін або закладці фундаменту почнуть з'являтися перші проблеми.

Загальні відомості

Будівництво будь-якого будинку відбувається поетапно. Це дозволяє сформувати правильно всі роботи і точно розрахувати витрати на необхідний матеріал. Ті, хто починають будівництво будь-якого типу нерухомості самостійно, також повинні дотримуватися чіткого плану. Це дозволить не тільки швидко і правильно зводити потрібні об'єкти на землі, але і точно розраховувати витрати на виконання цих дій.


В Мережі і на різних форумах часто можна зустріти питання, як намалювати план будинку на комп'ютері самому. Це досить складне завдання. Проте, розробники постійно покращують програми і вводять нові інструменти для проектування, які дозволяють справлятися з таким завданням швидко і без складного рівня підготовки. Варто розуміти, що будь-який проект — це не тільки прояв власної фантазії. Важливо розраховувати висоту стін, поверховість, правильно складати дах і мансарду. Необхідно перед початком настільки цікавого заняття ознайомитися з азами будівництва і підібрати для себе декілька відповідних варіантів.
Як намалювати план будинку на самому комп'ютері: вибір програми, покрокова інструкція, поради та рекомендації

Про проект будинку

Намалювати план будинку на комп'ютері можна навіть через стандартний графічний редактор. Однак точність внесених параметрів буде практично відсутні. Крім того, важливо розглядати проект будинку в декількох площинах. Для цього є спеціальні інструменти програм, які дозволяють створювати зображення майбутньої споруди в тривимірному і двомірному просторі.


Вид дає можливість розрахувати висоту стін і подивитися на майбутній будинок з кожної сторони. При цьому буде зрозуміло, як правильно розташовувати вікна і всі виходи в такому типі приміщення. Вид зверху необхідний для проектування внутрішніх приміщень. Особливо це корисно, якщо розробляється план будинку, який буде складатися з декількох поверхів. Тоді план на двомірній площині буде описувати ряд приміщень на кожному рівні в будинку. Всередині такого проекту зазвичай зображуються дверні і віконні прорізи. Після цього основну площу використовують для заповнення необхідними на поверсі кімнатами, для чого встановлюються перегородки у вигляді стін. Як зробити планування будинку самостійно на комп'ютері, якщо немає чіткого уявлення, які саме кімнати потрібні? Тут важливо спиратися на такі базові показники:
 • Складання плану починається з установки вертикальної осі за несучих стін відносно землі (фундаменту).
 • Поверховість будинку для сім'ї до 8 осіб не більше 2.
 • Висота зовнішніх стін становить 27 – 3 метри.
 • Товщина підлоги - до 45 див.
 • Товщина стін - до 075 метра (в залежності від того, чи буде використовуватися утеплювач).
 • Дверний отвір висотою 19 і шириною 15 метра.
 • Стандартний віконний проріз на 2 стулки висотою 15 метра і шириною до 18 метра.
 • Висота даху до 2 – 25 метра.
 • Цих даних на початковому етапі буде достатньо для залишення проекту з допомогою.
  Як намалювати план будинку на самому комп'ютері: вибір програми, покрокова інструкція, поради та рекомендації

  Внутрішнє планування

  Як намалювати план будинку на комп'ютері самому так, щоб проставити точні розмітки під вікна і двері? Це завдання не з простих. Представлені вище параметри допоможуть визначитися з зовнішніми розмірами будівлі. Однак потрібно враховувати, що деякі параметри можуть бути змінені. Це великою мірою стосується вікон. За бажанням їх можна встановити будь-якої форми. Тому слід спочатку визначитися з їх типом. Дізнатися точні розміри можна в компанії, де вони будуть закуповуватися. Внутрішнє планування формується за наступним принципом:
 • Визначаються місця для парадного і додаткового входів.
 • Зазначається місце під санітарний вузол. Площа ванної кімнати зазвичай приймається до 5 кв. метрів. Площа туалету - до 3 кв. метрів.
 • Визначається місце під розміщення котельного та бойлерного обладнання. Для них потрібна кімната площею до 10 кв. метрів.
 • Виділяється простір під кухню (до 15 кв. метрів). Часто в житлових будинках кухня поєднується з вітальні, тому площа може зрости до 30 - 50 кв. метрів.
 • Залишилося місце відводиться під зал до 50 кв. метрів і гостьову спальню до 15 кв. метрів.
 • Решта простору — це коридор, хол і сходи на другий поверх.
 • Варто звернути увагу на те, що розглядається приклад проекту будинку на 2 поверхи загальною площею 180 кв. метрів.
  Внутрішнє планування на другому поверсі наступна:
 • Розмітка спалень. Для сім'ї з 4 осіб кількість кімнат може бути 2 або 3. Батьківська спальня площею до 20 кв. метрів. Дитяча - до 40 кв. метрів або кожна по 20 метрів квадратних.
 • Обов'язково передбачається санвузол (3-5 кв. метрів) та ванна кімната (5-7 кв. метрів).
 • Інше місце обладнується під зону вільного призначення. При бажанні можна виділити гардеробну до 15 кв. метрів або особистий кабінет.
 • Варто також підкреслити, що товщина внутрішніх стін зазвичай не перевищує 30-35 див. Якщо необхідно зробити план одноповерхового будинку, то його площа скорочується до 160 кв. метрів. Додається 2-3 житлові кімнати, які з'єднуються за допомогою коридору. Дверні прорізи всередині за параметрами ідентичні вхідним.
  Як намалювати план будинку на самому комп'ютері: вибір програми, покрокова інструкція, поради та рекомендації

  Самостійне складання плану

  Вирішивши самостійно скласти план будинку на комп'ютері, користувач повинен бути готовий до того, що це процес досить тривалий за часом. Це не пов'язано зі складністю проекту, а залежить від того, що для технічних розрахунків знадобиться вводити кожні параметри вручну. Не всі з представленого списку програм мають можливість складання точної інженерного проектування. Загальний план дій по роботі в програмі буде виглядати наступним чином:
 • Позначається земельну ділянку, на якому буде стояти будинок, і вводиться його площу.
 • Встановлюються вертикальні осі (перпендикулярно площині ділянки). Бажано мати уявлення на схемі про розташування сторін світла, щоб знати, де буде сонячна сторона. Це необхідно при плануванні внутрішніх кімнат.
 • При створенні проекту будинку на 2 поверхи загальна площа буде приблизно до 180 кв. метрів. Тому на земельній ділянці розташовується основний короб із зовнішніх стін у формі прямокутника або квадрата.
 • Знаючи, що буде 2 поверхи, та керуючись наведеними вище параметрами, задається висота будинку по стінах і підлозі (27 + 045 + 27).
 • Позначаться центральний і додатковий вхід.
 • На першому поверсі виділяється місце під котельню та бойлерну.
 • Далі виділяються кімнати сантехнічного призначення і кухня.
 • Формується інша площа виходячи з побажань укладача. Обов'язково виділяється місце для входу (не менше 5 кв. метрів) і сходовий проліт на другий поверх до 3 кв. метрів.
 • Дверні отвори підбираються, виходячи з переваг і внутрішнього дизайну приміщення.
 • На другому поверсі формується вихід з сходового прольоту до 3 метрів.
 • Виділяються кімнати сантехнічного призначення 3 і 5 кв. метрів.
 • Залишилася площа відводиться під спальні кімнати батьків і дітей, а також побутові приміщення.
 • Встановлюються віконні прорізи на двох поверхах, згідно розташуванню кожної кімнати.
 • Дах оформляється в останній момент. Її нахил повинен бути не менше 45 градусів, щоб забезпечити плавний скат потрапляють на неї об'єктів.

  Як намалювати план будинку на комп'ютері самому і перенести його в натуральну величину? Це питання також актуальне. Однак не варто забувати, що складається схема потрібна для оцінки майбутньої нерухомості як квадратури та витрат на матеріали. Без належного рівня знань в будівельній сфері зведення будинку варто довірити професіоналам.
  Як намалювати план будинку на самому комп'ютері: вибір програми, покрокова інструкція, поради та рекомендації

  Основні рекомендації

  Вирішивши самостійно накреслити план вдома на комп'ютері, важливо дотримуватися основних порад і рекомендацій, якими завжди діляться проектувальники та інженери на тематичних форумах, присвячених будівництву житлових приміщень. Основні з них виглядають наступним чином:
 • При складанні плану об'єкта необхідно спиратися на бюджет, щоб уникнути його дефіциту на середині зведення будинку.
 • Кількість поверхів повинно бути не більше трьох.
 • У кожному приміщенні повинні бути віконні прорізи. Це підвищує функціональність кімнат.
 • Кількість кімнат має бути не більше 4-5 на кожному поверсі (це залежить від площі самого будинку).
 • Крім того, важливо точно спроектувати дах. Вона повинна бути функціональною у використанні.

  Програми на ПК

  Відповісти на запитання користувачів, як малювати план будинку на комп'ютері, допоможе сучасне і багатофункціональне програмне забезпечення. Існує багато різних цифрових проектів, які допоможуть навіть недосвідченому власнику ПК швидко скласти схему і план будинку. Кожен із додатків має свій рівень складності і набір інструментів для створення схем обчислень об'єкта. Нижче будуть представлені найпопулярніші програми для створення будинків в двомірної і тривимірної площинах.

  Google Sketchup

  Як накреслити план будинку на самому комп'ютері, не маючи достатнього рівня підготовки та досвіду, знає ця програма. Розробники зробили ПО доступним і адаптували роботу з ним для простих користувачів. Програмне забезпечення більше відноситься до дизайнерським проектом. Тут можна продумати зовнішній вигляд і тип оформлення майбутньої житлової нерухомості. З основних плюсів програми можна виділити зручне меню і можливість створювати стіни і інші об'єкти в будинку з різних матеріалів. База програми налічує більше 1000 різних комбінацій. Можна зробити план не тільки внутрішньої частини будинку, але і зовнішньої. Підтримується завантаження в програму додаткових елементів для різних модифікацій будови. Недоліком програми є те, що в неї немає можливості провести точні розрахунки. Накреслити всі блоки, стіни і отвори типового призначення і отримати точний розрахунок по площі через не вийде.
  Як намалювати план будинку на самому комп'ютері: вибір програми, покрокова інструкція, поради та рекомендації

  AutoCAD

  Як накреслити план будинку на самому комп'ютері і розрахувати всі необхідні інженерні параметри, можна подивитися в програмі AutoCAD. Це популярне у всьому світі додаток, яким користуються як любителі, так і професіонали. Пов'язано це з тим, що програмне забезпечення має тисячі різних фільтрів і інструментів. Є різні версії, що залежить від того, який тип проекту необхідно створити. Ще одна перевага полягає в тому, що додаток може створений у двомірній площині об'єкт відразу перенести на тривимірний простір. Є фільтри, що дозволяють створювати споруди і різні типи приміщень, у відповідності з встановленими параметрами у ГОСТах. Однак є один нюанс – всі версії програми є повністю платними. Ще однією важливою особливістю програми є наявність можливості створювати об'єкти довільної форми і при цьому отримувати їх точні параметри. Це буде зручно, якщо необхідно створити проект нестандартного будинку.

  Floor Plan 3D

  Якщо цікавить питання, як скласти план будинку самому на комп'ютері у двомірній площині, то це додаток дозволить зробити його всього за пару годин. Є також доповнення в програмі, яка дає можливість при внесенні необхідних параметрів у план будинку отримати його зображення в тривимірному полі. З особливостей програмного забезпечення виділяється:
 • Можливість проектування фасаду будівлі.
 • Оформлення внутрішніх приміщень.
 • Повний дизайн інтер'єру.
 • Можливість розрахунку обсягу матеріалів і їх вартість.
 • Додатково в базі даних програми є багато інтерактивних порад з планування. Варто зазначити, що цією програмою користуються багато будівельні компанії.
  Як намалювати план будинку на самому комп'ютері: вибір програми, покрокова інструкція, поради та рекомендації

  ArCon

  Скласти план будинку на комп'ютері через програму можна в режимі конструктора. Весь проект збирається по блокам за допомогою фіксації кожної деталі. Це цілком просто робиться. При необхідності можна отримати підсумковий розрахунок за кожним з показників. Найчастіше додаток застосовується при детальному плануванні ділянки та стоїть на ньому об'єкта. У базі ЗА закладено понад 3000 найменувань будівельних матеріалів і понад 1000 готових рішень. Меню зрозуміле і просте. Кожен елемент на робочій панелі має графічне відображення. При необхідності з'являються підказки і короткі уроки з проектування і розрахунку необхідного об'єкта.

  Envisioneer Express

  Програма на професійному рівні дозволяє оформити проект будинку. Для цього є кілька режимів роботи в різних площинах. Діє повна система перегляду приміщення і зовнішнього вигляду будівлі під різними кутами. Всі об'єкти виглядають досить реалістично. При установці стін та інших основних конструкцій будинку потрібно вводити точні параметри. Це дозволяє відразу отримати будинок з необхідними розрахунками. У базі є різні варіанти інтер'єрного оздоблення та предмети меблів. За допомогою будівельних матеріалів можна розрахувати витрати на зведення будівлі і подивитися, як воно буде виглядати.
  Як намалювати план будинку на самому комп'ютері: вибір програми, покрокова інструкція, поради та рекомендації

  Висновок

  Розглядаючи питання, як намалювати план будинку на самому комп'ютері, варто дотримуватися основні вимоги, пов'язані з розрахунками. Важливо розуміти, що кожен тип внутрішнього приміщення має вже закладені розміри. Встановлюючи стіну або перегородку, проектується нове приміщення. При плануванні цокольного поверху, важливо розрахувати точну навантаження. Якщо будинок буде в два або три поверхи, для зміцнення конструкції необхідно встановлювати в підвальному приміщенні додаткові колони і балки. Інші параметри можуть бути обчислені автоматично при зовнішньому плануванні об'єкта, виходячи із зазначених показників.

  Популярі новини
  Загрузка...