Кращий мікрофон для стріму: огляд, поради з вибору

268 0 Новини високих технологій

Інтернет став відмінним джерелом заробітку для багатьох користувачів. Одним з популярних напрямків є стрімінг. З розвитком популярною платформою Twitch збільшилася і кількість бажаючих, які хочуть знайти кращий мікрофон для стріму. Але виявляється, вибір не так просто зробити.

Для чого?

Стрім - це потокова передача даних. Зараз таку назву отримують прямі трансляції, які проводять на популярних платформах типу Twitch і YouTube. Завдяки розвитку цього напрямку з'явилося і безліч різноманітних способів проведення стріму. Крім ігрових трансляцій, які давно популярні, з'явилося просте спілкування із глядачами. Завдяки стримам змогли себе проявити музиканти, художники, танцюристи, які таким чином знаходять свою аудиторію.


Не менш популярним за останній рік став ASMR - автономна сенсорна меридіональна реакція. Такий вид трансляцій допомагає глядачам розслабитися і підготуватися до сну. Для кожного з видів стрімінг може знадобитися різне технічне оснащення. Тому перш ніж вибрати кращий мікрофон для стріму, потрібно визначитися з спрямованістю.

Вибір

Який мікрофон вибрати для стріму? Звичайно, простіше всього звернутися за допомогою до топовим стримерам будь-якої платформи. Дуже часто в описі каналу вони вказують модель обладнання. На їх трансляції можна легко визначити, наскільки хороший мікрофон і його звучання. Після чого достатньо вибрати варіантів 5 - 10 підходять, хоча більшість стримерів використовують всього пару моделей - найбільш ходових і якісних. Достатньо буде розглянути їх технічні характеристики.


Доведеться розбиратися з категоріями, до яких відноситься та чи інша модель. Тут важливо розуміти різницю в студійних, вокальних і просто універсальних мікрофонах. При виборі моделі доведеться дізнатися, скільки коштує мікрофон для стріму. Потрібно розуміти, на яку суму ви розраховуєте і що можете отримати за певну вартість. На крайній випадок можна розглянути популярних виробників, оскільки найчастіше саме їх продукція займає топи рейтингів.

Аналіз трансляцій

Отже, практично всі топові стримери вже можуть собі дозволити дороге обладнання. Прямі трансляції, крім потужного «заліза», вимагають і якісну супутню техніку. Найчастіше початківець стример набуває мікрофон і веб-камеру.
Кращий мікрофон для стріму: огляд, поради з вибору
У професійних стримерів все це найдорожче і найкраще. Але на ділі не завжди висока ціна виправдовує себе. Часто навіть бюджетні моделі можуть стати незамінними. Якщо аналіз трансляцій показав, що більшість топових стримерів обзавелися дорогими мікрофонами, а їх вартість занадто висока для вас, можна подивитися на менш популярних користувачів.

Технічні характеристики

Якісний мікрофон для стріму може коштувати від 2 тисяч рублів і більше. Навіть серед бюджетних моделей є відмінні варіанти. Але потрібно розуміти, які трансляції ви збираєтеся проводити. Достатня чутливість для хорошої моделі -32 дБ -80 дБ. Також потрібно розуміти, як ви збираєтеся підключати його. Для перших стримов підійде і USB-пристрій. Воно не вимагає додаткового живлення і відмінно справляється з розмовними стримами.
Зазвичай моделі з додатковим харчуванням потрібні для музикантів. Але крім цього доводиться купувати звукову карту, вокальні процесори і інше. Оптимальним частотним діапазоном вважається 20 – 20000 Гц. Краще вибирати моделі з рівною АЧХ (частотним сигналом). Варто розуміти, що деякі функції, якими оснащують мікрофони, можуть зовсім не знадобитися. Тому потрібно вибрати оптимальний варіант.

Категорії пристроїв

При виборі кращого мікрофона для стріму потрібно розбиратися в їх категоріях. Справа в тому, що є універсальні варіанти, які можуть підійти для аматорських музичних стримов, ігрових і розмовних. Студійні мікрофони зазвичай вибирає той, хто записує ролики на YouTube і працює з озвучкою. Моделі можуть бути різної форми: з петличкой, настільні та ін.

Інші критерії

Для багатьох користувачів одним з важливих критеріїв є іменитий виробник. З одного боку, це виправдане рішення, але в гонитві за економією абсолютно нераціональне. Однак якщо вам все-таки важливий популярний виробник, варто звернути увагу на:
 • Sennheiser.
 • Blue.
 • Audio-Technica.
 • Razer.
 • Rode.
 • Samson та ін.
 • Важливим критерієм є вартість пристрою. Відразу варто відзначити, що знайти кращий бюджетний мікрофон для стріму можна. Звичайно, їх не так багато, але для початкового проведення трансляції такі варіанти незамінні. Деякі з них і зовсім можуть стати найкращим варіантом на довгі роки.
  В середньому вартість непоганих моделей для стримов може бути від 5 до 15 тисяч рублів. Але в цьому випадку можна знайти варіанти і дешевше, і дорожче.

  Рейтинг

  Зробити об'єктивний рейтинг мікрофонів для стріму неможливо, оскільки вокалістам потрібна одна модель, геймерам - інша, а студийникам - третя. Але так уже склалося в середовищі стримерів, що існують найбільш топові варіанти, які використовує більшість. Якщо говорити про популярність, то трійку лідерів можна розставити в такому порядку:
 • Blue Yeti Pro (або звичайна версія) - знаменитий і найбільш універсальний мікрофон, який можна використовувати для ігор, і для розмов, і для вокалу.
 • Audio-Technica AT2020 USB Plus - ще одна універсальна студійна модель з якісним записом голосу або вокалу та підключенням через USB.
 • Shure SM7B - популярна модель у топових стримерів.Дуже дорогий, але якісний мікрофон для запису голосу та вокалу.
 • Звичайно, рейтинг можна поповнювати і іншими моделями, але така тенденція зараз на стриминговых платформах. Саме ця трійка є лідером. Причому моделі розставлені ще і за зростанням ціни. Тому Blue Yeti однозначно для багатьох є фаворитом.

  Огляд

  Крім вищезгаданої трійки можна відшукати ще декілька відмінних моделей, які однозначно знайдуть свою аудиторію. Кожна модель має свої особливості, які можуть охарактеризувати. Є явні лідери в студійній записи, є чудові варіанти для стрімінг ігор, а є непогані мікрофони для вокалу і акустики.

  У десятку кращих потрапили:
 • Blue Yeti.
 • Audio-Technica AT2020 USB Plus.
 • Shure SM7B.
 • Samson C01U PRO.
 • AntLion ModMic.
 • Razer Seiren X.
 • Samson Meteor Mic.
 • Rode NT1A.
 • sE Electronics X1A.
 • BEHRINGER C-1.
 • Blue Yeti і Blue Yeti Pro

  Ця модель є найпопулярнішою серед стримерів. Багато хто не роздумуючи купують її відразу ж, як тільки з'являється 26 тисяч рублів. Деякі воліють звичайну версію Blue Yeti, яка обходиться покупцеві в 14 тисяч рублів. Різниця моделей в тому, що версія Про «отримала закритий XLR, підтримує 24 біт/192 Кгц, оновила свій зовнішній вигляд і обзавелася фірмовим софтом.
  Кращий мікрофон для стріму: огляд, поради з вибору
  Якщо вам потрібна модель тільки для стрімінг, то краще вибрати звичайну версію, так як «Про» здається дорогою. Варіант краще підійде для студійного запису та озвучення.

  Audio-Technica AT2020 USB Plus

  Це студійний мікрофон з підключенням через USB. Він дуже чутливий, тому краще мати хорошу звукоізоляцію, оскільки він буде вловлювати всі шерехи навколо. Вважається ідеальним вибором для домашнього запису вокалу та інструментів.
  Кращий мікрофон для стріму: огляд, поради з вибору
  Модель поставляється з чохлом і триногою. На корпусі є індикатор, роз'єм для навушників і регулятор гучності. За 14 тисяч рублів у моделі немає ніяких недоліків.

  Shure SM7B

  Це динамічна модель для запису голосу. Багато хто вважають її кращою вокальної версією. Часто її можна побачити на радіостанціях. Тому не дивно те, що вартість такого мікрофона близько 30 тисяч рублів.
  Цей варіант часто зустрічається у розкручених стримерів, оскільки у них є фінанси, щоб придбати Shure SM7B. Але на ділі можна заощадити і придбати варіант дешевше.
  Кращий мікрофон для стріму: огляд, поради з вибору

  Samson C01U PRO

  Універсальна модель всього за 9 тисяч рублів. При цьому вона вважається студійної. Практично нічим не поступається більш дорогим моделям. Краще всього використовувати для запису голосу під час прямих трансляцій. Головна перевага цього варіанту - у технології Plug and Play. Для нього не потрібні додаткові підсилювачі або звукові карти. Хоча останнє ніколи не буде зайвим і помітно впливає на якість звуку.
  Кращий мікрофон для стріму: огляд, поради з вибору
  Як показав час, багато користувачі відзначали його надійність, міцний корпус і в цілому стійкість. В комплекті є тринога, а також довгий кабель. Незважаючи на те, що вартість відповідає якості, все ж багато рекомендують доплатити і придбати, наприклад, Rode NT1A.

  AntLion ModMic

  Петличні мікрофони користуються меншою популярністю. Їх часто вважають менш якісними, хоча така думка необачно. Все, звичайно ж, залежить від моделі. Мікрофон AntLion ModMic вважається зручним і відносно дешевим - всього 4500 рублів. Його легко прикріпити до одягу або навушники. Після підключення можна відразу використовувати, без установки додаткового софта або драйверів. Робоча частота від 100 Гц до 10 кГц. Це найкращий варіант для початківця стримера. Але професійні трансляції, а особливо вокальні, однозначно не цей випадок.
  Кращий мікрофон для стріму: огляд, поради з вибору
  Особливість цього варіанту в тому, що AntLion ModMic не вловлює звуків мишки і клавіатури. Хоча такий варіант однозначно поступається настільним моделям.

  Razer Seiren X

  Виробник завжди тримає марку і випускає в продаж топову гарнітуру та інші аксесуари для комп'ютера. В цей раз вийшов відмінним і мікрофон. Варіант рідше зустрічається у стримерів, хоча деякі все ж віддають йому перевагу. Варто модель 8 тисяч рублів. Крім хорошого якість запису голосу мікрофон має особливу конструкцію. Має стійку підставку, яка може міняти положення. Це відмінний USB-мікрофон для стримов, оскільки також не вимагає додаткової установки утиліт. Його можна підключити і використовувати.
  Кращий мікрофон для стріму: огляд, поради з вибору

  Samson Meteor Mic

  Зазвичай користувачі не довіряють компактним моделям. Адже в них можна помістити потужну «начинку». Але дана модель багатьох приваблює саме зовнішнім виглядом. За 6 тисяч рублів стример отримає ефектного вигляду мікрофон з хорошою записом голосу. Працює пристрій з частотою від 20 Гц до 20 кГц. Цього цілком достатньо для початкового стрімінг. До речі, деякі стримери використовують його для вокальних трансляцій. Хоча за таку ціну можна знайти більш вдалий варіант.
  Кращий мікрофон для стріму: огляд, поради з вибору

  Rode NT1A

  Відмінний студійний варіант. Всього за 14 тисяч рублів користувач отримує якісну модель, яка, до того ж, є універсальною. Хоча тенденція вказує на те, що саме вокалісти воліють цей варіант на початковому етапі. Модель робить звук чистим, без спотворень. Добре працює і з акустикою. Одним з основних плюсів є комплектація. Виробник оснащує мікрофон антишоковым підвісом, поп-фільтр, знімним кабелем і чохлом.

  sE Electronics X1A

  Універсальний студійний мікрофон. Працює добре і без нарікань. Головна особливість - вартість. Всього за 7 тисяч рублів користувач отримує хороший напівпрофесійний варіант для запису голосу. Деякі користувачі відзначали цю модель як кращий мікрофон для стріму. Він добре справляється не тільки з розмовними трансляціями, а й з музичними. Не спотворює вокал і звучання інструментів.
  Кращий мікрофон для стріму: огляд, поради з вибору

  BEHRINGER C-1

  Це найдешевший студійний мікрофон. Всього за 4 тисячі рублів можна отримати відмінну запис голосу. Цей варіант однозначно самий вдалий для тих, хто хоче придбати найбільш бюджетну модель для стримов. Звичайно, у BEHRINGER C-1 багато недоліків, але за 4 тисячі рублів це безсумнівно кращий мікрофон для стріму. Для вокалу краще вибрати попередній, доплативши 2 тисячі рублів, а ось для початкових стримов ця модель просто ідеальна.

  Популярі новини
  Загрузка...