Оптимізація ОС: програма для дефрагментатора диска

142 0 Новини високих технологій

Дефрагментація жорсткого диска є одним з пріоритетних напрямків у прискоренні роботи будь-якої комп'ютерної системи, оскільки своєчасне виконання таких дій дозволяє впорядкувати найбільш часто використовувані файли за рахунок переміщення їх в найшвидші області вінчестера. Саме ж прискорення досягається в основному за рахунок того, що голівки, що зчитує інформацію, не потрібно виконувати додатково переміщення по областях і пластин жорсткого диска в пошуках потрібного компонента. Для дефрагментації диска застосовуються спеціальні програми, які можуть бути представлені у вигляді вбудованих інструментів самої операційної системи, і у вигляді стороннього ПЗ. Але який дефрагментатор диска вибрати пересічному користувачеві, щоб домогтися максимального ефекту підвищення швидкодії вінчестера? Спробуємо розглянути декілька найбільш популярних утиліт, які, на думку переважної більшості експертів, і є кращими в цій області.


Відразу ж слід звернути увагу, що стосовно до сучасних високошвидкісним твердотілим SSD-накопичувачам не рекомендується проводити дефрагментацію взагалі, тому нижче представлений матеріал стане в нагоді виключно для користувачів, на комп'ютерах яких встановлена класичні вінчестери. Особливо варто сказати, що утиліт такого напрямку на сьогоднішній день розроблено дуже багато і описати абсолютно всі такі програми не вийде просто фізично, тому зупинимося лише на тих, які займають перші позиції у всіх світових рейтингах.

Кілька слів про вбудовані засоби Windows: що не так?

Для початку коротко зупинимося на те, чому багато хто користувачі не хочуть використовувати вбудовані засоби системи. Дійсно, в будь-який модифікації Windows такий вбудований аплет є, а викликати його можна через звичайне меню ПКМ на вибраному диску або в розділі прямо в Провіднику. Незручність використання «рідного» дефрагментатора жорсткого диска операційної системи найчастіше пов'язують тільки з тим, що виконання стандартного процесу дефрагментації, якщо порівнювати його з аналогічними стороннім розробками, при однаковому обсязі жорсткого диска затягується аж надто надовго (хоча стосовно до Windows 10 з цим можна і посперечатися). Крім того, навіть якщо порівняти карти дефрагментації, зазвичай відображаються в ході виконання процесу, вони можуть відрізнятися дуже суттєво, і Windows-кошти, на жаль, щодо впорядкування файлових структур дуже сильно програють. Тому користувачі дуже часто віддають перевагу стороннім розробок.


Кращі програми для дефрагментації

Як вже говорилося, знайти таких програм у тому ж інтернеті можна величезна кількість. Однак, якщо уважно подивитися на деякі світові та вітчизняні рейтинги програмного забезпечення цього напрямку, поза всяких сумнівів, кращими дефрагментаторами дисків можна назвати наступні додатки:
 • Defraggler.
 • iObit Smart Defrag.
 • «Прискорювач Комп'ютера».
 • Auslogics Disk Defrag.
 • Puran Defrag.
 • Disk Speedup.
 • Toolwiz Smart Defrag.
 • WinUtilities DiskDefrag.
 • O&O Defrag Free Edition.
 • UltraDefrag.
 • MyDefrag.
 • Само собою зрозуміло, що вникати в усі подробиці роботи кожного з представлених у списку аплетів сенсу немає абсолютно ніякого, тому розглянемо найбільш істотні відмінності і переваги кожного з них коротко.

  Програма-дефрагментатор диска Defraggler

  Отже, першою у списку представлена досить цікава утиліта, що дозволяє виконати всі процеси, пов'язані з упорядкуванням файлів для прискорення доступу до них, яка, на думку багатьох, є однією з кращих в описуваному напрямку.
  Оптимізація ОС: програма для дефрагментатора диска
  Не кажучи про виконання самого процесу, серед її безсумнівних переваг можна виділити те, що вона вміє робити аналіз і дефрагментацію диска навіть при старті комп'ютера, попутно перевіривши вінчестер на помилки і навіть видаливши непотрібне сміття з «Кошика». Оптимізувати можна не тільки диски або розділи, але й окремі каталоги, не кажучи вже про переміщення рідко використовуваних файлів в кінець диска. Не дивно, що саме це додаток вважають кращим дефрагментатором жорсткого диска, адже воно було розроблене компанією Pirifrom, яка створила такий унікальний програмний продукт як CCleaner. Окремо варто відзначити наявність портативної версії, не вимагає установки.

  iObit Smart Defrag

  Це додаток нітрохи не поступається попередньому, але його розробником є компанія iObit, яка теж створила чимало програм для оптимізації Windows-систем (iObit Uninstaller, ASC, Driver Booster).
  Оптимізація ОС: програма для дефрагментатора диска
  Основними плюсами цього дефрагментатора диска можна назвати швидку оптимізацію в плані переміщення системних блоків в процесі завантаження Windows з наступним їх закріпленням у встановленій локації для працюючої ОС, зручне налаштування розкладу виконання дефрагментації, попереднє видалення тимчасових файлів браузерів, а також виконання тільки оптимізації додатків інтерфейсу Metro. Ще одна «фішка» програми полягає в тому, що воно може замінювати собою стандартний інструмент системи, вбудовуючи власні посилання в контекстні меню.
  Оптимізація ОС: програма для дефрагментатора диска
  Примітка: до речі, утиліта Advanced SystemCare від того ж розробника також має в своєму розпорядженні модуль оптимізації диска разом з перевіркою на помилки і теж може використовуватися як інструмент для швидкого проведення дефрагментації (в тому числі і системного реєстру).

  Російська дефрагментатор диска «Прискорювач Комп'ютера»

  Ця розробка є досить цікавою і сміливої конкуренцією багатьом іменитим додатками, але здебільшого відноситься саме до комплексним оптимізаторам.
  Оптимізація ОС: програма для дефрагментатора диска
  Проте програма володіє приємним інтерфейсом і здатна виробляти оптимізацію жорсткого диска навіть у фоновому режимі, коли комп'ютер знаходиться в режимі простою. Додаток можна встановити у всі відомі версії Windows, і його нерідко називають чи не найкращим дефрагментатором диска для Windows, 7 (у тому числі й з причини вкрай низького споживання системних ресурсів при безлічі графічних ефектів інтерфейсу самої системи). Єдиний недолік полягає в тому, що програма є платним, а пробна версія містить досить обмежений набір інструментів.

  Auslogics Disk Defrag

  Цей дефрагментатор диска можна віднести до класики програм такого роду. Основним пріоритетним напрямком при використанні цієї утиліти вважається максимально повна оптимізація всіляких компонентів і бібліотек, які в процес роботи комп'ютер використовуються операційною системою.
  Оптимізація ОС: програма для дефрагментатора диска
  Саме за рахунок цього суттєво знижується так зване час відгуку системи на дії користувача, а приріст загальної продуктивності знаходиться на досить високому рівні.

  Puran Defrag

  Даний дефрагментатор диска цікавий тим, що володіє власним движком, який дозволяє здійснити оптимізацію настільки оптимально, що після «інтелігентного» переміщення файлів на зовнішні області вінчестера зчитує головка диска за одиницю часу при одній і тій же швидкості обертання шпинделя може проходити більшу відстань і зчитує більше інформації.
  Оптимізація ОС: програма для дефрагментатора диска
  Крім усього іншого, зазначається, що це додаток може проводити дефрагментацію не тільки за розкладом, але і навіть при включенні екранної заставки в режимі простою. Єдиний мінус – установка непотрібних додаткових програм при інсталяції основного аплету.

  Disk Speedup

  Дана утиліта може стартувати ще в момент старту операційної системи. Однак, як вважає більшість фахівців, основною її перевагою є те, що у налаштуваннях утиліти можна використовувати специфічні параметри, що стосуються виключення з процесу файлів з розмірами менше 10 Мб або тих об'єктів, які складаються більш ніж з трьох фрагментів.
  Оптимізація ОС: програма для дефрагментатора диска
  Також непогано виглядає можливість ручного переміщення занадто великих масивів даних на зразок відео або графіки в кінець диска, якщо такі використовуються вкрай рідко.

  Toolwiz Smart Defrag

  Ця утиліта володіє мінімальною кількістю налаштувань з усіх представлених в огляді і максимально спрощеним інтерфейсом. Однак це ніяк не применшує її достоїнств.
  Оптимізація ОС: програма для дефрагментатора диска
  За різними оцінками, саме це додаток здатне виробляти дефрагментацію приблизно вдесятеро швидше, ніж вбудований у Windows інструмент, не кажучи вже про найвищу якість результату.

  WinUtilities DiskDefrag

  Це додаток здебільшого відноситься до комплексних оптимізаторам, однак є максимально гнучким у налаштуванні і дозволяє збільшувати швидкодію системи не тільки за рахунок прискорення доступу до жорсткого диска, але і за допомогою додаткових інструментів з видалення сміття або оптимізації завантаження.

  O&O Defrag Free Edition

  Перед нами ще одна цікава програма, яку теж нерідко можна зустріти в багатьох рейтингах.
  Оптимізація ОС: програма для дефрагментатора диска
  В першу чергу вона цікава тим, що навіть її безкоштовна версія має досить продуманим інтерфейсом, має безліч додатково параметрів, а також дозволяє виконувати дефрагментацію разом з перевіркою диска на предмет помилок.

  UltraDefrag

  Ця утиліта, як вважається, може використовуватися і новачками, і професіоналами. Для просунутих користувачів в ній є досить гарне технічне оснащення, однак для застосування їх у повній мірі необхідно мати хоча б початкові знання по роботі з виконуваними файлами BAT-формату.

  MyDefrag

  Нарешті, ще один додаток, який теж включити в список кращих. Ця програма є однією з найбільш простих і працює на основі декількох скриптів-сценаріїв, написаних всього однією людиною. Незважаючи на це, додаток відмінно підходить для тих, хто намагається вивчити процеси дефрагментації, оскільки всі сценарії можна змінювати самостійно, включаючи в них нові можливості. Але стандартні налаштування розраховані на пересічного користувача, який не поспішає розбиратися з тонкощами таких дій.

  Популярі новини
  Загрузка...