Що краще - "Автокад" або "Компас"? Опис програм, порівняння функцій, відгуки

279 0 Новини високих технологій

Будь-який проект - будь то зведення будівлі або створення якогось механізму, завжди починається з креслення і моделі. На цьому етапі можна виявити всі недоліки, нюанси і гідності ранній стадії проекту. Раніше все робилося від руки. Необхідно було малювати креслення і витрачати на це дуже багато часу. Моделі проекту робили з паперу і інших підручних засобів. Сьогодні, у вік цифрових технологій, широко розвинута комп'ютерна графіка. Саме завдяки цьому можливо в автоматизованому порядку відтворити цифрову модель проекту будівлі або механізму до найдрібніших подробиць. Креслення легко робляться в спеціально створених для цього програмах. До числа таких відносяться "Автокад" і "Компас". Що краще з даних додатків і чому? Про це буде розказано далі. Саме програми "Автокад" і "Компас" здобули найбільшу популярність у 2D та 3D моделюванні.


Що таке "Автокад"

Що краще - "Автокад" або "Компас"? Опис програм, порівняння функцій, відгуки
Це програма, розроблена для створення проектно-цифровий документації. Її використання задоволене велике в різних областях науки. В ньому можна створювати об'єкти і додавати їх в бібліотеку, що дозволить не переробляти повторювані елементи створюваного проекту. Досить скопіювати вже наявний в бібліотеці елемент і додати його, куди слід. Можна додавати різні макроси для активації частин, що рухаються, а також для роботи з накресленими структурами, при цьому навіть не займаючись ніколи раніше програмуванням. Програма "Автокад" дозволяє створювати різного роду анімації (надавати рух статичним предметів) і багато інше.
Що краще - "Автокад" або "Компас"? Опис програм, порівняння функцій, відгуки

Файли, з якими працює "Автокад"

Щоб зрозуміти, що краще "Автокад" або "Компас", варто розглянути файли, з якими працюють ці програми. Зараз розповімо про "Автокад". Утиліта працює з двома видами файлів DWG і DXF. DWG - найпопулярніше розширення для зберігання цифрових креслень. DXF також є розширенням для зберігання різного роду схем. Однак на відміну від DWG, дане розширення широко використовується у всіх системах автоматизованого проектування, що дає можливість змінювати документацію формату DFX не тільки в "Автокад", але і в інших програмах подібного штибу.


Для користувачів "Автокад" зроблено спеціальне доповнення у вигляді можливості виправляти наявні проекти, користуючись смартфонами і планшетами. Це стає зручним для тих, хто постійно знаходиться в дорозі. На перший погляд може здатися досить незручним користування "Автокад" через гаджети. Однак розробники постаралися на славу, і простий інтерфейс мобільних версій програм також не викликає ніяких труднощів при доопрацюванні проекту в дорозі.
Що краще - "Автокад" або "Компас"? Опис програм, порівняння функцій, відгуки
Використання "Автокад" передбачає можливість працювати на 38 мовах світу. Це дозволяє закріпити за "Автокад" статус міжнародної програми по розробці механізмів та проектуванні.

Що таке "Компас"

"Компас" - це програмний продукт, створений російською компанією для роботи над 3D проектами та іншої цифрової креслярської документації. Залежно від версії програми "Компас" можна створювати 3D моделі, креслення, окремі проекти і т. п.
В основному даний програмний продукт використовується для створення якої-небудь окремої деталі або складальної одиниці проекту.

"Автокад" і "Компас": яку утиліту обирають студенти

Кожен студент технічної спеціальності стикається з цифровими кресленнями або створенням цілого проекту. Перед ним постає нелегкий вибір, яку програму використовувати для автоматизованого проектування. В основному студенти воліють або "Автокад", або "Компас". Порівняння особливостей програми ми розглянемо далі. "Компас" є найбільш легко засвоюваної програмою, ніж "Автокад". Це пов'язано з простим інтерфейсом програми. Також в "Компасі" немає необхідності робити налаштування перед використанням, як це необхідно "Автокад". На відміну від "Автокад", ліцензія "Компаса" коштує набагато дешевше. Крім цього, користувачам "Автокад" доведеться серйозно розщедритися на придбання додаткових бібліотек. Це дозволяє студентам віддавати перевагу більш бюджетному "Компасу". Однак цей варіант підійде тільки для початкових знань в області проектування комп'ютерної графіки. Для більш серйозних проектів все ж краще вибрати "Автокад".

Яка ідеальна програма для 3D моделювання

Що краще "Автокад" або "Компас 3D"? Щодо 3D моделювання найкраще підійде перша утиліта. На відміну від "Компас 3D", "Автокад" набагато більше функціонал. Однак якщо ви хочете працювати з зрозумілим інтерфейсом, то тут неодмінно виграє "Компас 3D".
Що стосується швидкості виконання проекту з граничною ясністю, то тут виграє вищеназвана утиліта. Як тільки питання торкнеться якість проекту, а також його багатозадачність - вибирайте "Автокад". Це світовий стандарт. "Компас 3D" використовується в основному для проектування чого-небудь на території Росії.

Конвертування

Що краще - "Автокад" або "Компас"? Опис програм, порівняння функцій, відгуки
Так як розширення документів для "Компаса" і "Автокад" різні, то один і той же файл можна відкрити у іншій програмі. Тоді з'явилася необхідність конвертувати "Компас" в "Автокад". Можна, звичайно, пошукати всілякі додаткові програми або сервіси, але, виявляється, все набагато простіше. Насправді формати "Автокад" підтримуються "Компасом" без додаткових перетворень. Однак перша названа утиліта може не відкрити документ, зроблений за допомогою іншої програми. Для того щоб це виправити, потрібно знати, які вправи можна вибрати для збереження документа в "Компас" і які зможе відкрити програма "Автокад". У "Автокад існують лише два читаних і створюваних розширень dwg і dxf. Тому, щоб відкрити файл, створений через "Компас", необхідно його зберегти з вищезгаданих форматах.

Як поміняти розширення збереженого документа в "Компасі"

Так як "Компас" підтримує досить велика кількість розширень, то необхідно вибрати потрібне нам - dwg або dxf. Інструкція по зміні розширення при збереженні файлу в "Компас":
 • Створити креслення, проект, деталь і т. п.
 • Пройти в Головне меню і натиснути на «Зберегти як»
 • Вибрати місце, куди буде збережено документ.
 • Вибрати назву збереженого документа.
 • Вибрати розширення, яке підтримується програмою "Автокад" (dwg або dxf).
 • Натиснути "Зберегти".
 • Готове. Тепер ви створили файл, який буде відкриватися в обох розглянутих в даній статті утилітах.

  Змінюємо формат в "Компасі"

  Інструкція по зміні розширення файлу "Компас", який не підтримується "Автокад":
 • Відкрити файл через програму "Компас".
 • Пройти на Головне меню і натиснути там "Зберегти як"
 • Вибрати потрібне місце, куди буде збережено документ.
 • Вибрати інша назва при необхідності.
 • Відзначити одне з потрібних розширень (dwg або dxf).
 • Готове. Збережений файл можна відкривати в "Автокад". Що краще "Автокад" або "Компас"? Виходить, що остання названа утиліта краще в плані підтримуваних розширень (форматів). "Компас" можна використовувати як свого роду конвертер розширень комп'ютерної графіки і різних видів креслень.

  Відмінності

  Що краще - "Автокад" або "Компас"? Опис програм, порівняння функцій, відгуки
  Далі розглянемо загальні відмінності "Автокад" від "Компаса". Перша утиліта відрізняється від другої наявністю більшого функціоналу. У "Автокад" можна додавати різні бібліотеки, які розширюють наявний функціонал. Однак найбільш ясно відмінні риси цих програм промальовуються в роботі з 3D об'єктами. "Компас" використовує ескізний варіант 3D моделювання. За допомогою так званих ескізних вимог можна створити абсолютно будь-яку модель. Для створення твердотілих об'єктів використовуються спеціальні операції, наприклад, "Видавлювання об'єкта по намальованому ескізом".
  У "Автокад" доведеться спочатку підключити бібліотеки твердих тіл, а тільки після цього можна приступати до 3D моделювання і модифікації об'єктів. Що стосується складання моделей (комплексне збирання з готових запчастин), то тут виграє "Компас" по своїй простоті виконання операції сполучення. Для "Автокад" необхідно додавати всі деталі комплексного обладнання в один експортний файл. Після цього отриманий документ необхідно завантажити з перенесеними в нього деталями і шляхом переміщень і накладання один на одного створити необхідний механізм або конструкцію.

  Відгуки користувачів

  Що краще - "Автокад" або "Компас"? Опис програм, порівняння функцій, відгуки
  Багатьом людям більше подобається програма «Автокад» і її можливості. Користувачі говорять, що дана утиліта більш функціональна. Хоча останнім часом стає більше прихильників у "Компаса". Особливо студентам подобається даний програмний продукт. Крім того, як говорять користувачі, "Компас" підтримує більше форматів (у тому числі і "Автокад"), що дуже зручно. Але для роботи в будівельних фірмах фахівці вибирають AutoCAD.
  Що краще - "Автокад" або "Компас"? Опис програм, порівняння функцій, відгуки

  Висновок

  Тепер ви самі можете визначити, що краще "Автокад" або "Компас". Ці утиліти багато в чому дуже схожі один на одного. Швидше за все, для кожного вибір однієї з цих програм буде залежати від переслідуваних цілей. Наприклад, якщо ви хочете працювати серйозно і сподіваєтеся переїхати працювати за кордон, то тут неодмінно слід вибирати і розвиватися в програмі "Автокад". І не тільки тому, що функціонал набагато багатшими. Просто дана програма в САПРе вважається міжнародної із-за свого багатомовного варіанти установки. "Компас", в свою чергу, є більш простим у використанні. Його функціонал абсолютно такий же, плюс-мінус пару можливостей. Однак тут не доведеться докуповувати різні бібліотеки, щоб зробити свій проект. "Автокад" використовує тільки 2 власних розширень (dwg і dxf), в той час як "Компас" підтримує більшість існуючих форматів для цифрового креслення. Це є величезним плюсом, хоча розширення документа САПРа можна конвертувати. В результаті кожен сам вибирає, що краще - "Автокад" або "Компас 3Д". Для простих операцій та студентського користування переважніше останній. Проте в плані надійності та актуальності виграє AutoCAD.

  Популярі новини
  Загрузка...