Розгін FX - 8320E. Загальний алгоритм реалізації

123 0 Новини високих технологій

У даному матеріалі буде розглянуто розгін FX - 8320E. Також будуть вказані основні його технічні характеристики та надано рекомендації щодо комплектації обчислювальної системи. В додаток до цього будуть наведені реальні результати розгону і реальний приріст швидкодії.

Розгін FX - 8320E. Загальний алгоритм реалізації

Комплектація. Рекомендації щодо конфігурації ПК

До того, як буде описано та розглянуто розгін FX - 8320E, проведемо список поставки даної моделі мікропроцесорів. Він включає наступне:
 • ЦПУ.
 • Захисну транспортну упаковку для нього з прозорого пластику.
 • Кульок з термопастою.
 • Керівництво користувача.
 • Наклейка-логотип з найменуванням сімейства ПРОЦЕСОРІВ.
 • Гарантійний талон.
 • Розгін FX - 8320E на Gigabyte або материнській платі будь-якого іншого виробника у поєднанні зі штатним кулером не дозволить отримати високу швидкодію. Тому рекомендується відразу придбати просунуту систему повітряного охолодження. Також блок живлення в будь-якому випадку повинен мати солідний запас потужності, наприклад, 850-900 Вт і більше. В додаток до цього необхідна просунута модель системної плати і поліпшені модулі оперативної пам'яті. Саме відштовхуючись від цих умов і потрібно комплектувати персональний комп'ютер з такою моделлю мікропроцесора.


  Розгін FX - 8320E. Загальний алгоритм реалізації

  Характеристики

  Для початку розглянемо технічні параметри чіпа, а потім детально буде описано розгін процесора FX - 8320E. Це ЦПУ включає вісім модулів обробки коду. Кожен з них може функціонувати на динамічних частотах від 3200 до 4000МГц. Його тепловий пакет складає 95 Вт. Кремнієвий кристал цього чіпа виготовлений по 32 нм. Кодова назва цієї архітектури Vishera.
  Розгін FX - 8320E. Загальний алгоритм реалізації

  Порядок розгону. Можливі результати

  Розгін FX - 8320E можна виконати двома різними способами. Один з них – це збільшення частоти функціонування системної шини. Але до його використання вдаються вкрай рідко. З цим параметром взаємопов'язаний режим роботи не тільки процесора, а й інших елементів комп'ютера, наприклад, оперативної пам'яті або ж відеокарти. Тому при збільшенні швидкості функціонування ЦПУ використовують множник частоти чіпа. В даному він розблокований і можна просто збільшити його значення. В номінальному режимі його максимальне значення дорівнює 20.


  Як показує досвід, його можна збільшити до 23-25. За рахунок цього найбільше значення частоти може скласти 4600 – 5000МГц. Тобто в теорії можна отримати 20 відсотковий приріст швидкодії. Алгоритм розгону в цьому випадку виконується наступним чином:
 • При включенні комп'ютера або ж його перезавантаження заходимо в BIOS за допомогою клавіші DEL або F2.
 • Далі знаходимо пункт Advanced і відкриваємо його.
 • Потім необхідно знайти пункт CPU Ratio і навпроти нього збільшити число за допомогою клавіші Page Up на одне значення до 21.
 • Потім зберігаємо встановлений параметр і чекаємо закінчення завантаження комп'ютера.
 • На наступному етапі рекомендується протестувати стабільність роботи ПК. Алгоритм виконання цієї операції буде викладено далі.
 • Далі комп'ютер перезавантажується і потрібно знову повторити описані раніше дії.
 • Як тільки система перестає стабільно функціонувати необхідно повернути на один крок назад значення. Все, після цього розгін закінчено.
 • Перевірка стабільності роботи ПК

  При кожному підвищенні множника рекомендується перевірити працездатність комп'ютера. Для цього потрібно використовувати спеціальні утиліти, наприклад, MemoryTest і AIDA64. Якщо тест пройде успішно, то можна ще підвищувати множник і частоту функціонування мікропроцесора. І так до тих пір, поки обчислювальна система не перестане працювати стабільно. Після цього повертаємо значення мультиплікатора до попереднього.
  Якщо після зниження множника до останнього перевіреного значення комп'ютер не запускається, то необхідно скинути BIOS. Для цього перемикач JP1 який знаходиться поруч з елементом живлення системної плати, переводимо з положення ON OFF і повертаємо його в початковий стан. Далі заходимо в BIOS і встановлюємо мультиплікатор на останнє робоче значення. Зберігаємо зміни і повторно тестуємо ПК. Після цього розгін ЦПУ закінчений.
  Розгін FX - 8320E. Загальний алгоритм реалізації

  Тести і приріст швидкодії

  Як показують тести, розгін процесора AMD FX - 8320E дозволяє істотно збільшити швидкість роботи ПК. Але, знову-таки, приріст швидкодії залежить від рівня оптимізації програмного коду. Наприклад, у грі Batman Arkham City за рахунок цього кількість кадрів збільшилася з 105 до 114. В синтетичному тесті PC Mark 07 умовні бали змінилися з 3271 до 3726. А ось в арифметичному тесті SiSOft Sndra 2012 приріст ще більш солідний. Розглянутий чіп зміг набрати замість 7373 балів 10407. У цьому випадку швидкодія збільшилася на 40 відсотків.
  Швидкість роботи чіпа залежить від того, наскільки софт оптимізовано під багатоядерні мікропроцесори. Чим краще пропрацювали це питання програмісти, тим вище буде швидкість роботи.

  Відгуки. Ціна

  Зараз розглядається мікропроцесор можна купити за 4000-4500 рублів. Звичайно, дана платформа на поточний момент застаріла. Але цей чіп все ще продовжує бути актуальним пристроєм. У нього продуктивність на досить хорошому рівні і цей ЦПУ все ще чудово показує себе в багатопотокових застосуваннях. Розгін AMD FX - 8320E - це ключова перевага даного мікропроцесора. Також його незаперечною перевагою є демократична ціна. До мінусів же власники відносять низьку енергоефективність та застарілу апаратну платформу.
  Розгін FX - 8320E. Загальний алгоритм реалізації

  Висновок

  Цей огляд був присвячений, в першу чергу, алгоритмом розгону FX - 8320E. Хоч це і мікропроцесор був випущений досить давно за мірками обчислювальної техніки, але все ще чудово підходить для реалізації різних завдань. Звичайно, новий ПК на його основі збирати недоцільно, але власники готової комп'ютерної системи можуть за рахунок виконання даної операції підвищити швидкість роботи ЕОМ.

  Популярі новини
  Загрузка...