QA - цеОпис, функції, особливості

143 0 Новини високих технологій

Забезпечення якості QA - це будь-який систематичний процес визначення відповідності продукту або послуги певним вимогам. Стандарт встановлює і підтримує встановлені вимоги для розробки або виробництва надійних продуктів. Система забезпечення якості покликана підвищити довіру клієнтів та авторитет компанії, а також поліпшити робочі процеси і ефективність і дозволяє компанії краще конкурувати з іншими фірмами на ринку.

Основи стандарту

QA - цеОпис, функції, особливості
ISO Міжнародної організації по стандартизації є рушійною силою практики QA, і це відображає процеси, які використовуються для реалізації. Стандарт часто поєднується з міжнародним стандартом ISO 9000. Багато компаній використовують його, щоб забезпечити їх ефективну систему забезпечення якості.


Концепція QA як формалізованої практики почалася в обробній промисловості, і з тих пір вона поширилася на більшість галузей, включаючи розробку програмного забезпечення. Деякі люди можуть плутати термін "забезпечення якості" QA з контролем якості QC.
QA - цеОпис, функції, особливості
Хоча два поняття мають частку спільного, але існують серйозні відмінності між ними:
 • Фактично QA - це процес, який забезпечує дотримання загальних принципів для керівництва, що використовуються в будь-якому проекті. А QC - процес, орієнтований на виробництво.
 • QA - це будь-який систематичний процес забезпечення відповідності продукту певним вимогам. Тоді як QC адресує інші проблеми, такі як індивідуальні перевірки або дефекти.
 • Що стосується розробки програмного забезпечення, то методи QA - це напрямок робіт для запобігання збою коду або продуктів, в той час як QC реалізує тестування, усуває неполадки і виправлення коду.
 • Хоча використання найпростіших концепцій забезпечення якості можна простежити, починаючи з Середніх століть, практика забезпечення якості стала державною політикою в Сполучених Штатах під час Другої світової війни, коли необхідно було перевіряти великі обсяги боєприпасів.


  ІСО відкрилася в Женеві у 1947 році і опублікувала свій перший стандарт в 1951 році з еталонним температур для промислових вимірювань. ISO поступово зростала і розширила сферу застосування стандартів. Сімейство стандартів ISO 9000 було опубліковано у 1987 році, кожен номер 9000 пропонує різні стандарти для різних сценаріїв. Останнім у серії ISO 9000 є ISO 9001: 2015. Керівництво якого включає в себе більш чітку орієнтацію на клієнта, методи управління компанією і те, як вони можуть змінити її, підтримуючи безперервні поліпшення.

  Забезпечення якості в програмному забезпеченні

  Забезпечення якості програмного забезпечення (SQA) систематично знаходить закономірності і дії, необхідні для поліпшення циклів розробки. Пошук і виправлення помилок кодування можуть призвести до непередбачених наслідків. Так, можна виправити один код, але одночасно порушити інші функції. SQA став важливим для розробників як засіб уникнути помилок до їх виникнення, що дозволило скоротити час і витрати на розробку. Навіть при наявності процесів тестування оновлення програмного забезпечення може порушувати інші функції.
  Існують численні стратегії SQA. Наприклад, інтеграція моделі стабільності працездатності CMMI є орієнтованою на продуктивність SQA-моделлю. CMMI працює шляхом ранжирування рівнів зрілості в межах організації і ідентифікує оптимізацію, яка може бути використана для поліпшення. Рівні ранжування варіюються від дезорганізовані до оптимальних.
  QA - цеОпис, функції, особливості
  З плином часу були розроблені методології розробки програмного забезпечення, засновані на SQA, такі як Waterfall, Agile і Scrum. Кожен процес розробки спрямований на оптимізацію ефективності роботи:
 • Waterfall - це традиційний лінійний підхід до розробки ПО, поетапний процес, який зазвичай включає в себе збір вимог, оформлення дизайну, впровадження коду, QA tester і виправлення коду. Його часто вважають занадто повільним, тому були розроблені альтернативні методи розвитку.
 • Agile - це методика розробки ПО, орієнтована на команди, в якій кожен крок у процесі роботи розглядається як спринт. Гнучка розробка програмного забезпечення дуже адаптивна, допомагає спростити pq ef ae QA, але вона менш прогнозована, оскільки масштаб проекту може легко змінитися.
 • Scrum - це комбінація обох процесів, в яких розробники розбиваються на команди для обробки конкретних завдань, і кожна задача поділяється на кілька спринтів.
 • Інструменти і програмні платформи

  QA - цеОпис, функції, особливості
  Тестування програмного забезпечення є невід'ємною частиною забезпечення його якості. Воно економить час, зусилля і витрати, а також дозволяє оптимально проводити якісний кінцевий продукт. Існує безліч програмних засобів і платформ, які розробники можуть використовувати для автоматизації та організації тестування, щоб полегшити досягнення цілей SQA.
  Selenium - це програма тестування програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, яка може працювати на різних популярних мовах програмного забезпечення, таких як C #, Java і Python. Інша програма з відкритим вихідним кодом під назвою Jenkins дозволяє розробникам і співробітникам QA запускати і перевіряти код в режимі реального часу. Вона добре підходить для швидко розвивається середовища, оскільки автоматизує завдання, пов'язані з розробкою і тестуванням програмного забезпечення. Для веб-додатків або інтерфейсів прикладних програм Postman автоматизує і запускає тести. Він доступний для Mac, Windows і Linux і може підтримувати форматування Swagger і RAML. Забезпечення надійності програмного забезпечення пов'язана з трьома ключовими аспектами: часом, вартістю і якістю. Користувач повинен бути впевненим, що ЗА перевірено швидко, ретельно і, звичайно, професійно, щоб отримати кращі результати.

  Автоматизація: способи забезпечення якості

  QA - цеОпис, функції, особливості
  Крім усього іншого, тестувальник QA хотів би скоротити час, що витрачається на тестування, його завдання - максимально використовувати автоматизацію процесу. Це потребує набагато менше часу, ніж при ручному варіанті, і буде правильно для регресійного тестування. Для того ж аналізу регресії ручний спосіб займе декілька днів, а автоматизація впорається за лічені хвилини. Крім того, один і той же сценарій можна запускати знову і знову, застосувавши паралельне тестування.

  Інші переваги автоматизації:
 • Вартість - важливий елемент, в якому автоматизація створює безпрограшну ситуацію. Гроші, витрачені на засоби автоматизації, швидко окупаються за рахунок скорочення часу використання професіоналів. Для компанії-виробника програмного забезпечення вартість тестування має висхідну криву з-за зростаючих програм та збільшення витрат на випробування.
 • Потрібно менше ресурсів QA, оскільки автоматизація призначена для всіх робіт, що виконуються вручну.
 • Тим не менш автоматизація тестування і автоматизоване тестування - не одне і те ж. QA automation - це акт проведення конкретних тестів за допомогою автоматизації, на відміну від їх проведення вручну. У той час як автоматизація відноситься до автоматизації процесу відстеження та управління різними перевірками. Як автоматичний контроль, так і автоматизація тестування важливі для безперервного процесу.

  Безперервне тестування

  QA - цеОпис, функції, особливості
  Це відносно новий підхід до тестування. Його метою є забезпечення якості в будь-який час. У традиційному середовищі тестування завершується в кінці циклу розробки. Але в міру того як все більше і більше компаній переходять до моделі DevOps і безперервної доставки, в якій постійно знаходиться в розробці і завжди має бути готовий до розгортання.
  Саме тут відбувається безперервне тестування - для забезпечення якості на кожному етапі розробки, при цьому тестування відбувається на невеликих ділянках постійно, як тільки виникає необхідність. Хоча забезпечення якості в усі часи має першорядне значення для цієї моделі, це ще не все. Швидкість, з якою відбуваються розробки і тестування, також має велике значення. Необхідність випуску нового ПО швидше і на більш регулярній основі відкрила шлях для цієї моделі. Управління всіма потребами в безперервній середовищі тестування - це масштабний захід, для якого потрібно величезна комунікаційна робота. Метод дозволяє відслідковувати, які середовища розгорнули новий код, яка частина потребує тестуванні і як ці вимоги інтегруються в безперервний процес постачання.

  Переміщення Embrace

  QA - цеОпис, функції, особливості
  Теоретично концепція автоматизації ідеально підходить для тестувальників, які працюють в безперервній середовищі. Але в реальності може відбуватися інакше. У типовому сценарії реального світу, коли тестувальники повинні планувати і перевіряти тестові приклади, вони спілкуються з власником продукту, щоб зібрати вимоги до продукту і зрозуміти суть проблеми, яку намагається вирішити для створення функціонуючого програмного забезпечення. Це часто вимагає роботи з командою розробників, аналітиків і операторів. На цьому етапі фіксують комбінацію тестових прикладів (автоматизованих пошукових, регресійних та інших) для виконання контракту згідно з вимогами. Оскільки DevOps і моделі безперервної доставки стають нормою, так само як і безперервне тестування. І для того щоб зробити безперервні зусилля успішними, тестувальникам необхідно почати думати про те, що потрібно, щоб керувати змінами, що виникають при виконанні коригувань протягом усього конвеєра розробки.

  Сфери застосування

  QA - служби забезпечення якості, які оптимізують і спрощують рутинне тестування з мінімальними наборами сценаріїв. Вони підвищують точність, оскільки виконують одні і ті ж кроки абсолютно чітко, забезпечуючи швидку і надійний зворотній зв'язок як для керівництва, так і для розробників програмного продукту. Цим стандартом якості користуються:
 • Підприємства, які прагнуть скоротити інноваційні цикли і час виходу на ринок.
 • Фірми, які хочуть надійного повторення тестів на кожному етапі, щоб забезпечити безкомпромісну якість продукції.
 • Технічні команди, що бажають побудувати автоматичне тестування нових проектів або застосувати автоматизацію до існуючих процесів ручної перевірки.
 • Многомодульные проекти, які мають потребу в ефективному управлінні залежностями і автоматичному формуванні звітів.
 • Переваги застосування:
 • Отримання програмного забезпечення вищої якості, так як виконуються більш надійні сеанси тестування.
 • Зниження цін, тому що стандарт дозволяє скоротити кількість необхідного кваліфікованого персоналу.
 • Доступ до висококваліфікованим фахівцям.
 • Оптимізація, рішення QA дозволяють уникнути багаторазових повторюваних завдань.
 • Точність тестування, забезпечуються узгоджені результати, які не завжди доступні при ручному методі.
 • Збільшення тестового покриття, яке неможливо при ручному методі.
 • Збільшення обсягу і глибини тестів.
 • Скорочення циклу інновацій та часу виходу на ринок.
 • Команда для виконання тестування

  QA - цеОпис, функції, особливості
  Для того щоб виконувати вимоги стандартів в програмному забезпеченні, потрібна команда професіоналів. Це особлива діяльність IT-фахівців. Частину кар'єри в SQA включає в себе варіанти роботи, такі як інженерна аналітика і автоматизація тестування SQA. QA інженери контролюють і тестують програмне забезпечення. Аналітик SQA буде стежити за наслідками і практикою щодо циклів розробки програмного забезпечення. Автоматизація вимагає від людини створення програм для автоматизації процесу SQA.
  QA - цеОпис, функції, особливості
  Це складна робота. Так як люди за своєю природою здатні робити помилки. Потрібно уявляти, в яких умовах працює тестувальник, який в сотий раз проходить аналогічний тест, і є ймовірність, що він щось упустить. Навіть якщо він дуже досвідчений і якщо нескладний сценарій перевірки, то все одно помилок уникнути дуже важко, особливо при ручному тестуванні.

  Інженер з систем

  QA engineering виконується інженером і включає в себе розробку і проведення пошукових та автоматизованих випробувань для забезпечення якості продукції. Обов'язки його включають в себе розробку і впровадження тестів, налагодження та визначення коригувальних дій. Вони грають важливу роль в процесі розробки продукту компанії. Ідеальний кандидат буде відповідати за проведення тестів перед запуском продукту для безперебійної роботи. В кінцевому підсумку він повинен відстежувати всі етапи розробки програмного забезпечення для виявлення і усунення несправностей системи, щоб вона могла відповідати стандартам якості. Вимоги до інженерам по QA engineering:
 • Досвід роботи в розробці програмного забезпечення.
 • Досвід роботи з забезпеченням якості програмного забезпечення.
 • Знання методологій, інструментів і процесів QA програмного забезпечення
 • Тестувальник стандарту якості

  QA Tester виконує оцінки якості програмного забезпечення за допомогою ручного та автоматизованого тестування. Він несе відповідальність за виявлення і повідомлення про помилки і збої. У цій ролі він повинні мати гострий погляд на деталі і відмінні комунікативні навички. Обов'язки junior QA включають:
 • Перегляд і аналіз технічних характеристик системи.
 • Виконання тестових скриптів і перегляд результатів.
 • Звітність та документування технічних питань.
 • Співпрацювати з QA Engineers для розробки ефективних стратегій і планів тестування.
 • Повідомлення про помилки і помилки командам розробників.
 • Допомога в усуненні неполадок тестувальником QA.
 • Проведення тестування після релізу і після впровадження.
 • Робота з багатофункціональними командами для забезпечення якості протягом всього життєвого циклу розробки ПЗ.
 • Поради для адаптації

  QA - цеОпис, функції, особливості
  В даний час кожному підприємству необхідно адаптувати цифрові стратегії свого продукту, щоб узгодити бізнес-процеси і запропонувати комплексний досвід роботи з клієнтами. QA допомагає бізнесу в процесі цифрової трансформації. Головні поради для бізнесу:
 • Фокус на споживчому досвіді і бренд. QA гарантує, що програми забезпечать безцінний досвід з низкою тестів для певної мети, наприклад, Crowdsourced тестування або платіжне тестування Gateway для забезпечення гладкою електронної комерції UI.
 • Автоматизація. Може виконуватися на рівні всього життєвого циклу програми, використовують різні комерційні програми, а також інструменти з відкритим вихідним кодом.
 • Використання DevOps і безперервної доставки. DevOps фокусується на спільній роботі над завданнями розробників, операційних та ІТ-спеціалістів. Таким чином, це прискорювач, який працює на розробці програмного забезпечення, QA тестування, нових змінах і циклах випуску.
 • Використовувати розширену аналітику. Це може також допомогти QA кваліфікувати продукт.
 • Створення випробувального центру передового досвіду (TCoE).
 • Прагнення до мобільного тестування. Крім дзвінків або обміну повідомленнями, використовують мобільні додатки для зіставлення розташування, бронювання квитків, покупки, оплати рахунків.
 • Цифрова трансформація фактично трансформує життя ІТ-організацій. Отже, роль і обов'язки QA і групи тестування значно збільшуються, щоб допомогти таким компаніям більше зосередитися на наданні якісних і швидких додатків.

  Популярі новини
  Загрузка...