Як створити свою програму: огляд інструментів

246 0 Новини високих технологій

Розробка програм є одним з найбільш перспективних напрямів нинішнього часу. Люди вступають у вищі навчальні заклади, навчаються 5 років, щоб отримати диплом програміста і в майбутньому працювати за цією професією. Однак, щоб створювати свої програми для Window, не обов'язково мати вищу освіту, цьому може навчитися абсолютно будь-який, головне - мати бажання. Існує безліч програм для розробки програмного забезпечення, а деякі не вимагають навіть знань програмування! У цій статті розповімо про те, як створити свої програми і які інструменти для цього можна використовувати.

Як створити свою програму: огляд інструментів

Construct 2

Ця програма є конструктором ігор і програм під різні платформи. Але не варто недооцінювати її можливості. Для створення програм Construct 2 підходить ідеально, особливо якщо ви ще тільки починаєте і не володієте знаннями програмування. Все будується на події, досить-таки просто. Свою першу гру або програму можна створити в перший же день навчання. Для початківців Construct 2 буде ідеальним рішенням, щоб познайомитися зі світом розробки програм. Що стосується ціни, то завантажити цю програму можна безкоштовно. Однак для збільшення функціонала потрібно купити ліцензію, яка коштує близько 100 $.


Як створити свою програму: огляд інструментів

Delphi

Багатьом ця програма знайома, можливо, зі школи. Адже саме там, на уроках інформатики, всі учні розробляли свої перші програми. Насправді це дуже потужний інструмент в умілих руках. Якщо згадати такі програми, як Winamp, Total Commander, вони створені саме з допомогою Dephi. Мова програмування в ньому використовується Pascal, який, у свою чергу, дуже легкий у вивченні. Багато хто вважає, що цей інструмент вже застарів і використовувати його у розробці не варто, але це не зовсім так. Справа в тому, що були випущені нові версії Delphi. Називаються вони Delphi XE. Функціонал значно збільшився, як і ціна. Дійсно, ціна на цей інструмент для створення програм досить-таки висока, однак якщо ви цим займаєтеся на професійному рівні, то витрати окупляться в короткі терміни. Хочеться ще відзначити, що Delphi XE дає можливість розробки програм не тільки під Windows, але і під інші платформи, в тому числі і мобільні. Звичайно, далі питання стоїть про актуальність роботи з цим інструментом. Якщо ви хочете розробляти програми для себе, тобто випускати від свого імені, то особливо ніякої різниці немає, але при розробці програмного забезпечення під замовлення ця мова може бути просто не затребуваний на ринку, це варто враховувати. Все ж, якщо ви замислювалися з приводу того, як створити свою програму, то цей інструмент підійде вам точно.


Як створити свою програму: огляд інструментів

Visual Studio

Інструмент вже більш серйозний, ніж Delphi, функціонал більше. Є одним з основних інструментів у програмістів для розробки програмного забезпечення. Взагалі спочатку Visual Studio була створена для розробки на мові програмування C#, C++, проте нещодавно додали можливість писати код на Python. Хоч він і могутніше, ніж Delphi, складніше вивчати все-таки Visual Studio. До того ж системні вимоги у "вижуалки" набагато вище, і на простому офісному комп'ютері попрацювати ви не зможете. Але якщо у вас є бажання займатися цим на професійному рівні і в перспективі ви хочете створювати великі проекти, то в якості інструменту відмінно підійде Visual Studio. Хочеться ще відзначити, що крім розробки програм під Windows на "вижуалке" також можна створювати веб-сайтів, мобільних і веб-додатки. Існує безліч книг і уроків, як у текстовому, так і у відеоформаті, для вивчення цього інструменту. Саму Visual Studio можна завантажити абсолютно безкоштовно на офіційному сайті, тільки потрібно спочатку пройти реєстрацію. Створити свою програму як за допомогою Delphi, так і Visual Studio легко, головне - не лінуватися і почати вивчати.
Як створити свою програму: огляд інструментів

Game Maker Studio 2

Game Maker Studio 2 дуже схожа на Construct 2 по функціоналу. Обидва цих інструменту призначені для швидкої розробки додатків. В основному на них створюються гри, але і створювати програми на них теж можна. На відміну від Construct 2 у "гамака" є свій скриптова мова програмування, який носить назву GML. У вивченні він досить простий, а при розробці необов'язково його використання. Справа в тому, що програми можна створювати і за допомогою подій, без використання мови програмування, але його використання значно збільшує функціонал цього інструменту. Але хочеться сказати, що Game Maker Studio 2 є платною, звичайно, є безкоштовна версія, але там урізано більшість функцій. Але на щастя, ціна низька, всього 100 $, що може окупити ваш перший же продукт. В інтернеті, звичайно, є і зламані версії, але пам'ятайте, що, завантажуючи програму для розробки додатків, ви можете натрапити і на віруси. Потрібно поважати працю розробників цього інструменту, адже 100 $ не така велика сума, можна і купити. Якщо вам потрібно створити програму в малі строки, при цьому ви не хочете розбиратися в складному інтерфейсі, то сміливо можете дивитися в бік "гамака", адже саме для таких цілей він і створений.
Як створити свою програму: огляд інструментів

Робимо висновки

У цій статті ми розглянули деякі інструменти для розробки програмного забезпечення. Немає нічого універсального, кожен вибирає під свої смаки. Що вам подобається, з тим і працюйте. Все ще думаєте, як створити власну програму? Завантажуйте і починайте вивчати прямо зараз!

Популярі новини
Загрузка...