Як подивитися стару версію сайту: корисні поради

204 0 Новини високих технологій

Припустимо, ви знайшли в Інтернеті дуже цікаву статтю, але часу прочитати її не знайшлося, і ви вирішили відкласти це питання на вечір. Прийшовши додому, ви виявили, що стаття була видалена — що робити? Хороша новина — інформація в Інтернеті добре зберігається. Але як подивитися стару версію сайту?

Використовуємо кеш Google

Пошукова система Google регулярно кешує веб-сторінки, які потрапляють в пошукову видачу. Це означає, що в певний момент часу знімається резервна копія інформації, яка містилась на ресурсі, і зберігається в базах даних пошуковика. Якщо сайт в певний момент стане недоступний, можна подивитись стару версію сайту. Як це зробити? Існує два способи, за допомогою яких можна дізнатися, які дані були коли-то на ресурсі.


Перший спосіб — це використання посилання на останню збережену версію сайту. Виглядати вона буде наступним чином:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cachehttp://адрес_сайта/

У цю рядок замість "адрес_сайта" впишіть назву ресурсу, і ви потрапите на останню збережену версію веб-сторінки. Зверху буде службова інформація, яка допоможе зорієнтуватися — дата останнього збереження сторінки, можливість перемикатися між текстовою і повної версіями сайту (в текстовій версії будуть недоступні зображення та інший медіа-контент, а також стилі оформлення).
Як подивитися стару версію сайту: корисні поради
Другий спосіб того, як подивитися стару версію сайту, буде доступний в тому випадку, якщо ресурс відображається в пошуковій видачі. Якщо він з якихось причин не індексується пошуковою системою Google, подивитися його не вдасться.


Отже, в рядок пошуку введіть адресу сайту, який ви розшукуєте. У пошуковій видачі відображаються відповідні результати. Зверніть увагу — праворуч від кожної посилання розташована маленька зелена стрілка. Натиснувши на неї, виберіть пункт "Збережена копія" або Cached, і ви потрапите на збережену копію сторінки.

Шукаємо стару версію в "Яндексі"

Цікавлячись, як подивитися стару версію сторінки сайту, не можна обійти увагою один з найпопулярніших пошуковиків в нашій країні. В цілому механізм використання кешу "Яндекса" нічим суттєво не відрізняється від тих же можливостей в Google. Потрібно зайти в сам пошуковик, ввести в рядок пошуку адресу сайту і по знайомій вам вже схемою натиснути на зелену стрілку праворуч від посилання на ресурс. Натисніть на меню "Збережена копія". Ви потрапите на сторінку. Меню зверху буде практично ідентичне тому, що було в Google — можна подивитися текстову версію сайту, скористатися пошуком і дізнатися, яким числом була зроблена резервна копія сторінки.
Як подивитися стару версію сайту: корисні поради

Використання сервісу WebArchive

Всім, хто задається питанням, де подивитися старі версії сайтів, можна порадити скористатися таким цікавим сервісом WebArchive. Його функціонал набагато ширше, ніж у кешу пошуковиків, можна переглянути, як видозмінювався сайт за місяці й роки свого існування, а також скористатися пошуком по конкретному числу, коли була збережена копія вмісту сторінки.
Для того, щоб скористатися сервісом, пошук на сайті WebArchive введіть адреса шуканої сторінки. Також підтримується пошук за ключовими словами, що відносяться до тематики ресурсу — можна скористатися ним. Як тільки ви це зробите, з'явиться статистика по роках. Чорним кольором відзначено, в який час створювалася резервна копія сайту, збережена в архіві.
Як подивитися стару версію сайту: корисні поради
Як тільки ви виберете потрібний рік і перейдете на нього, з'являється календар, в якому можна вибрати число, за яке була збережена резервна копія сторінки сайту. Зеленим і синім кольором відзначені дати, коли пошукові роботи заархивировали сторінку і додали її до перегляду. Як правило, можливість перегляду зображень відсутня, однак текст зберігається в повному обсязі. А якщо ви шукаєте якусь конкретну статтю на певному ресурсі, є ймовірність, що посилання на неї могла зберегтися.

На закінчення

Інтернет — це динамічно розвивається структура, в неї регулярно надходить нова інформація, а також дані можуть бути видалені. Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам дізнатися, як подивитися стару версію сайту, щоб не втратити важливу і цікаву інформацію.

Популярі новини
Загрузка...