Як користуватися MAPS.ME: опис, інструкція, можливості

432 0 Новини високих технологій

В будь-якому незнайомому місті людині знадобиться навігатор або хоча б карта, так як не всі є фахівцями в області спортивного орієнтування на місцевості. А в незнайомому місті знайти потрібну вулицю або потрібний будинок не так то просто. Ситуація ускладнюється ще і в тому разі, якщо це інша країна. Є чудовий навігатор Navitel. Але він коштує дуже дорого. Тому була придумана альтернатива - додаток MAPS.ME. Як користуватися програмою і для чого вона взагалі потрібна? Про це і поговоримо.

Як користуватися MAPS.ME: опис, інструкція, можливості

Що таке MAPS.ME?

Отже, MAPS.ME - це програма для перегляду карт в режимі оффлайн і прокладання маршруту по незнайомій місцевості. Є спеціальні версії для пристроїв на базі ОС Android і iOS. Головною "фішкою" програми є те, що програма вміє демонструвати карти і прокладати маршрути в режимі оффлайн. Але це тільки за умови, що потрібні карти були заздалегідь завантажені і збережені на пристрої. Тільки тоді додаток зможе показати потрібну карту. Але вже і це є досягненням, оскільки левова частка таких "псевдонавигаторов" від інших розробників вимагають обов'язкової наявності доступу до інтернету. Але тільки не MAPS.ME. Як користуватися цією програмою? Про це ми поговоримо трохи пізніше. Спочатку розглянемо основні особливості програми та опишемо його функціонал.


Як користуватися MAPS.ME: опис, інструкція, можливості

Функціонал і можливості

Додаток MAPS.ME володіє досить-таки багатим функціоналом. Навіть незважаючи на те, що займає дуже мало місця в пам'яті смартфона (природно, без завантажених карт). Така головна особливість MAPS.ME. Як користуватися цією утилітою? Про це ми поговоримо трохи пізніше. А поки розглянемо основні можливості програми.
 • Демонстрація карт в режимі оффлайн. Програма має величезну базу даних карт. Перед відправкою в подорож користувач може завантажити потрібні карти з серверів і далі використовувати їх без необхідності підключення до інтернету.
 • Визначення місця розташування. Додаток вміє визначати розташування користувача з точністю до кількох метрів. І з'єднання з інтернетом не потрібно. Використовуються навігаційні можливості вбудованого в смартфон GPS-модуля.
 • Прокладання маршрутів. Утиліта легко справляється з прокладанням маршрутів в незнайомих містах з метою дістатися з точки А у точку В. Причому робить це вона нітрохи не гірше хваленого "Навітел". І знову ж таки, інтернет в цьому випадку не потрібний.
 • Пошук за все, що необхідно туристам. MAPS.ME вміє шукати готелі, транспорт, пам'ятки, кафе та інші речі, які життєво необхідні мандрівникам. Дуже зручно. Варто відзначити, що ні одне схоже додаток так не може.
 • Закладки. Користувач може зберегти вподобані об'єкти та їх координати в закладки. Для повторного відвідування достатньо буде відкрити закладку і прокласти маршрут. Дуже зручно для повторного відвідування визначних пам'яток.
 • Ось такі можливості у невеликої програми під назвою MAPS.ME. У розробників вийшло створити дійсно унікальний продукт. А тепер розглянемо питання про те, як користуватися програмою MAPS.ME.


  Завантаження і установка

  Завантажити додаток на апаратах з ОС Android на борту можна з усім відомого "Маркету". Воно абсолютно безкоштовно. На айфонах скачування проводиться з AppStore. Теж абсолютно безкоштовно. Про те, як користуватися MAPS.ME на телефоні, ми теж поговоримо. Але спочатку про установці. Розберемо приклад з апаратами на ОС "Андроїд".
 • Відкриваємо "Плей Маркет" за допомогою іконки на робочому столі свого пристрою.
 • У рядку пошуку набираємо "maps.me" і тиснемо на іконку пошуку.
 • У списку результатів вибираємо потрібний додаток і тиснемо на нього.
 • Натискаємо кнопку "Встановити".
 • Погоджуємось з усіма умовами установки.
 • Чекаємо завершення процесу.
 • Тепер MAPS.ME встановлено на смартфоні. Знайти його можна на значку на робочому столі. Саме час перейти до роботи з додатком. Тут теж не потрібно ніяких спеціальних навичок. Тим більше, що програма має повністю русифікований інтерфейс.
  Як користуватися MAPS.ME: опис, інструкція, можливості

  Перший запуск

  Отже, приступимо до відповіді на питання про те, як користуватися програмою MAPS.ME. Першим ділом потрібно запустити програму за допомогою відповідної іконки на робочому столі смартфона. Під час першого запуску програма запитає дозволу на автоматичне визначення місця розташування користувача і пристрої, доступ до особистих даних та інше. Потрібно погодитися з усіма пунктами. Потім програма визначить приблизні координати пристрої і запропонує завантажити карти для даної місцевості. Є два варіанти завантаження: просто карти з об'єктами інфраструктури місцевості чи картки з вже прокладеними маршрутами (теж з об'єктами інфраструктури). Краще всього вибрати другий варіант. Якщо мова йде про карті Росії, то вона розбита на кілька частин (так як величезні простори країни), і програма скачає саме ту частину, яка актуальна на даний момент. Після цього вже можна починати повноцінно користуватися додатком.
  Варто відзначити, що швидкість скачування (та й взагалі передачі даних) набагато вища, ніж у тих же Google Maps. Вже через декілька хвилин користувач отримує повністю робочий додаток MAPS.ME. Як користуватися програмою в режимі оффлайн? Про це і піде мова далі.
  Як користуватися MAPS.ME: опис, інструкція, можливості

  Початок роботи

  Припустимо, що програма вже запущено і всі необхідні компоненти завантажені. Що робити тепер? А нічого. Програма автоматично визначить ваше місцезнаходження і видасть відповідні координати. Переглянути точну інформацію можна буде за допомогою збільшення карти з міткою координат користувача. Так можна точно зрозуміти, на якій саме вулиці у даний момент ви знаходитесь і які будинки вас оточують. Якщо ви почнете рух, координати будуть змінюватися в режимі реального часу. Мітка, що позначає користувача, теж буде переміщатися. Саме так користуються даними додатком. Це одна з відповідей на питання про те, як користуватися MAPS.ME на айфоні. Версії для Android і iOS абсолютно ідентичні. Так що ніякої різниці немає.
  Як користуватися MAPS.ME: опис, інструкція, можливості

  Прокладання маршруту

  Крім визначення поточного місця розташування користувача, додаток вміє прокладати найбільш зручні маршрути з точки А у точку В. Для цього потрібно вибрати в головному вікні опцію "Прокласти маршрут". Потім потрібно відзначити маркером координати користувача на карті. Наступний крок - проставити мітку в пункті призначення. Тепер залишиться тільки натиснути на зображення автомобіля. Через кілька хвилин програма надасть можливий (і досить зручний) маршрут до пункту призначення. Накладки іноді трапляються, але вони досить рідкісні. І це черговий відповідь на питання про те, як користуватися картами MAPS.ME.

  Як користуватися MAPS.ME: опис, інструкція, можливості

  Об'єкти інфраструктури

  Карти MAPS.ME мають у своєму складі спеціальні об'єкти інфраструктури: магазини, бари, кафе, клуби, готелі, хостели, заправки, супермаркети тощо. Але це ще не все. Карти надають також координати пам'яток: храми, пам'ятки, цікаві руїни та інше. Саме тому MAPS.ME - відмінне додаток для туристів. З його допомогою можна не тільки знайти нічліг або смачно поснідати, але і вирішити, які пам'ятки конкретного міста варто відвідати. Такого немає ні в одному відомому додатку того ж плану.
  Як користуватися MAPS.ME: опис, інструкція, можливості

  Відгуки про MAPS.ME

  Отже, як користуватися MAPS.ME без інтернету, ми вже обговорили. Тепер варто розібрати відгуки користувачів. Саме вони можуть дати точну картину працездатності програми в тих чи інших умовах. Варто відразу відзначити, що практично всі коментарі мають виключно позитивний характер. Так, користувачі відзначають, що програма працює швидко і чітко (за умови, що потрібні карти були завантажені заздалегідь). MAPS.ME дуже швидко визначає місцеположення користувача з точністю до кількох метрів. Також багатьом юзерам сподобалася можливість прокладання найкоротших маршрутів. Але особливий захват користувачів всього світу викликав великий список пам'яток та об'єктів інфраструктури. Додаток MAPS.ME здорово полегшує життя туристам. І це факт незаперечний. Кожен, хто любить подорожувати, обов'язково повинен мати таку програму на своєму мобільному пристрої. Це загальний вердикт тих користувачів, які вже встигли встановити цей додаток.

  Висновок

  Отже, ми розглянули чудовий додаток для навігації і зрозуміли, як користуватися MAPS.ME на телефоні. Загальна думка про програмному продукті таке: це якісний продукт з багатим функціоналом, який здорово виручить людини в незнайомому місті. Програма чудово працює в будь-яких умовах і може використовуватися як для навігації, так і для планування маршрутів на день. Відмінна безкоштовна програма, здатна посунути таких гігантів, як "Навітел" і "Гугл Карти". Загалом, додаток безумовно гідне.

  Популярі новини
  Загрузка...