Материнська плата ASUS B85M-G: опис, технічні характеристики, відгуки

151 0 Новини високих технологій

Компанія ASUS випускає різні комплектуючі для персональних комп'ютерів. В наявності у виробника є материнські плати і відеокарти, які коштують понад 10 тисяч рублів. Проте не забуває компанія і про бюджетних моделях. На початку 2017 року на ринках з'явилася материнська плата ASUS B85M-G. Він випускається з метою оновити попередні покоління комплектуючих і збільшити продуктивність на офісних і мультимедійних ПК.

Особливості плати

Огляд материнської плати ASUS B85M-G варто починати з її особливостей. Деталь має розмір microATX, що дозволяє встановлювати її в компактних моделях корпусів на ПК. При невеликому розмірі пристрій містить всі необхідні роз'єми та виходи для повноцінної роботи.


Материнська плата ASUS B85M-G: опис, технічні характеристики, відгуки
У серії ASUS B85M-G підтримувані процесори орієнтовані на виробника Intel. При скромних габаритах і доступною ціною пристрій запускає версії ПРОЦЕСОРА Core i7 i5 i3 а також серію Celeron четвертого покоління. Сокет дозволяє інтегрувати потужні процесори в материнську плату. Вони виконують не тільки повсякденні офісні та графічні завдання, але і відмінно працюють при великих навантаженнях.

Ключові напрямки в застосуванні

Материнська плата ASUS B85M-G маленького формату, але при цьому має великий потенціал. Її можна використовувати для роботи в офісі, на домашньому ПК і навіть при складанні ігрового пристрою. Однак при розгляді плати більш докладно варто загострити момент на розширення і підтримки системних модулів. Пристрій має оновлений інтерфейс, що дозволяє підключати і встановлювати сучасні моделі комплектуючих плат. Однак продуктивність з міні-версії обмежена, тому не варто очікувати від обладнання пікових потужностей або великого розгону.


Материнська плата ASUS B85M-G: опис, технічні характеристики, відгуки
Версія спрямована на підтримку і комфортну роботу в першу чергу. Навіть сама архітектура побудови роз'ємів на пристрої складена таким чином, щоб користувач завжди мав швидкий доступ до основних виходів і при необхідності міг провести підключення або заміну модулів без перезавантаження всієї системи.

Офіс

В першу чергу плата вважається ідеальним варіантом для офісного ПК. Це пояснюється тим, що інтегровані модулі і сокет під центральний процесор підтримують комплектуючі останнього покоління. При цьому ціна плати не висока, що говорить про масовому сегменті ринку. З кожним роком офісних додатків стає все більше. Вони обробляють великі масиви даних, тому потрібно не тільки підтримка багатозадачності, яку забезпечує процесор, але також швидкісні потоки передачі даних і запису інформації на жорсткий диск. Для цього на інтерфейсі встановлено 4 роз'єми SATA, що працюють на швидкості до 6 Гбіт/с. Додатково інтегровані сучасні роз'єми USB 3.0. Завдяки цьому дана версія материнської плати буде легко справлятися з повсякденними і високим навантаженням. Для тривалої роботи плата має зручне розташування модулів і радіатор, щоб запобігти сильний нагрів всіх встановлених всередині комплектуючих.

Домашня станція мультимедіа

Гніздо під процесор ASUS LGA1150 B85M-G не тільки забезпечує підтримку сучасних версій ЦП і стабільної роботи в режимі багатозадачності, але і відмінно обробляє потокове відео. Сучасні архітектури побудови ядра дають можливість підключати різні джерела відеотрансляції. При цьому саме розширення процесора дає можливість обробляти потік без додаткових модулів.
Це є кращим сучасним рішенням, якщо використовувати досліджувану модель в якості мультимедійної системи для дому. Зібравши міні-ПК на базі цієї материнської плати, можна насолоджуватися переглядом на великому екрані відео високої чіткості, без зависань і гальмування.
Материнська плата ASUS B85M-G: опис, технічні характеристики, відгуки
Щоб в рази поліпшити якість зображення, користувачам пропонується один роз'єм VGA під відеокарти. Однак тут варто звернути увагу на те, що з міні-формату плата не підтримує всі комплектуючі для обробки відео. Перш ніж купувати відеокарту, необхідно переконатися, що вона підійде за розмірами до материнській платі.

Ігрова збірка

Питання, які підтримує відеокарти ASUS B85M-G, турбує багатьох любителів комп'ютерних ігор. З заявленими характеристиками і підтримкою процесорів четвертого покоління, можна зібрати хоч і компактну, але продуктивну систему не тільки для роботи, але і для розваг. Виходячи з компактних розмірів і архітектури ядра, відмінним рішенням для створення ігрової системи будуть відеокарти GeForce, починаючи від версії GTX 770 і вище. Важливо розуміти, що слот для підключення комплектуючих всього один. Тому варіант з відеокартами, що працюють в режимі SLI, відразу виключається.
Багато користувачів використовують плату для складання ПК, на яких грають переважно в онлайн-ігри. Вони не вимагають багато ресурсів системи і при цьому мають динамічні режими. Якщо планується запускати ігри, випущені в 2017-2018 року з сюжетом і різними режимами, варто задуматися про придбання плати формату ATX, так як міні-форма розглянутої моделі не зможе витримати навантаження при максимальних налаштуваннях в ігровому меню якості графіки.

Що йде в комплекті поставки

Комплект поставки материнської плати досить скромний. Не варто чекати від бюджетного сегмента набір додаткових шлейфів і перемичок. Пристрій поставляється в щільній картонній упаковці. Для того щоб не було пошкоджень при транспортуванні, плата поміщена в целофанову плівку. Дизайн коробки більш яскравий. Він виконаний повністю в чорному кольорі. Всі зображення і логотипи нанесені золотим кольором. На лицьовій панелі боксу представлена інформація про моделі і підтримувані технології. Із зворотного боку більш докладний опис з технічними характеристиками. Комплектація складається з:
 • Диска з драйверами і набором системних програм.
 • Заглушки на задню панель ПК.
 • Кабелі на жорсткий диск формату SATA.
 • Інструкція з докладним опис моделі.
 • Всі предмети розфасовані по пакетам. Всередині встановлена картонна перегородка, яка дозволяє зручно розмістити саму плату, так і комплектуючі з неї.

  Дизайн

  Дизайн самої плати повністю відповідає оформлення коробки материнської плати. Вона повністю виконана в чорному кольорі. Досить сміливе рішення, виходячи з того, щоб зазвичай копання випускає моделі в червоному і синьому кольорі оформленні. Радіатор і роз'єми для підключення комплектуючих деталей пофарбовані в золотий колір.
  Материнська плата ASUS B85M-G: опис, технічні характеристики, відгуки
  Розмір пристрою залишає 233 х 193 мм Воно компактний і не займає багато місця. Варто бути уважними при виборі корпусу. Модель може встановлюватися в блоки формату microATX. По центру плати розташований роз'єм для установки процесора. Для більш надійної фіксації застосовується додаткова засувка, яка надійно утримує модуль. Трохи нижче встановлена батарея. Він витягується простим рухом руки в бік. По кутах від роз'єму для процесора розташовані отвори для кріплення кулера. З правого боку встановлені 4 роз'єми під оперативну пам'ять формату DDR3. ASUS B85M-G має один слот для установки відеокарти і 6 гнізд для підключення жорстких дисків.

  Специфікація

  Материнська плата ASUS B85M-G має широкий набір характеристик. Детальніше з ними можна ознайомитися в таблиці.

  Найменування  Характеристика  Роз'єм для ЦП  LGA1150  Допустимі частоти оперативної пам'яті  1600 /1333 /1066 МГц  Максимальний об'єм оперативної пам'яті  32 ГБ  Мережеве підключення  Realtek 8111G 10/100/1000 Мбіт/с  Швидкість мережевого з'єднання  10/100/1000 Мбіт/с  Звукова система  Realtek HD Audio  Кількість каналів звучання  8

  У моделі по периметру зроблено 8 отворів для фіксації плати на стінці корпуса персонального комп'ютера. В комплект поставки не входять фіксуючі болти. Вони повинні бути в самому блоці ПК. На пристрої встановлено 2 роз'єми для підключення вентиляторів. Вони використовуються для охолодження центрального процесора. Другий застосовується для нагнітання повітря в корпус комп'ютера. Роз'єми під USB-пристрої розташовуються в 2 ряди. Тому буде не зовсім зручно підключати поруч флеш-карти, що мають нестандартний дизайн.

  Варіанти системи охолодження

  Питання, який кулер підійде для ASUS B85M-G, актуальним особливо для тих, хто хоче створити домашню мультимедіа станцію або ігрову платформу. Вентилятор допомагає охолодити процесор. Знадобиться хороша модель з радіатором, якщо на платі буде використовуватися процесор сімейства i5 або i7.
  Материнська плата ASUS B85M-G: опис, технічні характеристики, відгуки
  Крім високої потужності вони можуть нагріватися до температури понад 90 градусів. Грамотно розташовані роз'єми дозволять звільнити місце під систему охолодження ЦП. Місця достатньо не тільки для боксової версії, але для кулерів з баштового типу. Посилені краю навколо плати витримують вертикальні вентилятори з радіаторним охолодженням алюмінієвого або мідного типу масою до 900 р. Компонування всіх внутрішніх модулів дає можливість при необхідності замінити повітряне на водяне охолодження.

  Слоти розширення

  Для підтримки роботи в режимі багатозадачності потрібен не тільки надійний процесор останнього покоління, але і набір розширень для підключення різних пристроїв і периферії. Головним рішенням для плати такого формату було установка 6 роз'ємів для підключення жорстких дисків. Максимальний обсяг не обмежений. Тому при необхідності можна підключити накопичувачі загальним об'ємом до декількох терабайт. Другим плюсом в підтримку режиму багатозадачності стає наявність 6 USB гнізд. При цьому плата має роз'єми версії 3.0 в кількості двох штук. В нижній частині панелі розташовані виходи Realtek HD Audio. Вони відповідають за звук. Підключити можна виходу 3 8 каналами звучання. Пристрій має гарну обробку потокового звучання. Для підключення широкоформатних моніторів і телевізорів можна скористатися роз'ємом HDMI. При цьому він буде обробляти, як відео, так і аудіо потік. Якщо використовуються клавіатура і миша старого формату, то для них на платі є 2 гнізда PS/2.

  Первинні налаштування

  За замовчуванням плата поставляється не тільки з набором утиліт і програмного забезпечення, але і з вже вбудованими додатками. Оновлене графічне меню UEFI BIOS дозволяє при першому підключенні проводити тонке налаштування обладнання. На відміну від старих версій з синім екраном, нова оболонка управляється за допомогою покажчика комп'ютерної миші. Крім оновлюються кожну секунду даних є на головному екрані доступні налаштування по вибору режиму роботи пристрою і розгону окремих підключених комплектуючих деталей. Швидкість обертання кулера регулюється за допомогою встановлених повзунків. Додатково встановлені модулі для базового налаштування всіх апаратних частин ПК. У разі якщо налаштування будуть збиті або установки зроблені неправильно, їх завжди можна буде скинути до заводських.

  Розгін материнської плати

  Характеристики материнської плати ASUS B85M-G дозволяють виробляти тонкі налаштування для розгону апаратних частин. Переважно збільшення потужності і продуктивності підлягають центральний процесор і відеокарта.
  Материнська плата ASUS B85M-G: опис, технічні характеристики, відгуки
  Системні налаштування дають можливість підвищити частоту ЦП до 4600 МГц. Це вистачає, щоб запускати ресурсомісткі програми та ігри. Важливо при використанні системи розгону встановити кулер з радіаторним охолодженням баштового типу. Це необхідно через те, що при підвищенні напруги з зростанням продуктивності зростає і температура процесора.

  Достоїнства і недоліки плати

  Відгуки про материнській платі ASUS B85M-G від покупців в основному позитивні. Єдині негативні коментарі стосуються маленького формату плати і відсутності підтримка SLI режиму. З переваг можна виділити:
 • Сучасний дизайн 5X Protection.
 • Підтримка швидкісних інтерфейсів для жорстких дисків і USB пристроїв.
 • Багато роз'ємів для підключення периферії.
 • Інтегровані фірмові технології.
 • Зручна система налаштування апаратної частини.
 • Основними недоліками вважаються:
 • Близько розташовані USB гнізда.
 • Відсутність можливості підключення відеокарт в SLI режимі.
 • Материнська плата ASUS B85M-G отримує багато позитивних оцінок від експертів і простих користувачів. Елементна база пристрої відмінно справляється з постійними і високими навантаженнями. Завдяки поліпшеній системі підтримки комплектуючих пристроїв останнього покоління модель займає перші місця в бюджетному сегменті.
  Материнська плата ASUS B85M-G: опис, технічні характеристики, відгуки
  Плата буде корисною для будь-якого типу офісних систем, а також мультимедійної платформи. Компактні розміри і доступна ціна роблять її привабливою в порівнянні з іншими виробниками. Однак плату краще не використовувати при складанні ігрового пристрою.

  Популярі новини
  Загрузка...