Флешка не відкривається. Пише: "Відформатувати диск перед використанням?". Як виправити ситуацію?

388 0 Новини високих технологій

Проблеми, пов'язані з тим, що іноді підключена до комп'ютера або ноутбука флешка не відкривається, а пише: «Відформатувати диск перед використанням?», по всій видимості, знайомі переважній більшості користувачів. При цьому іноді файли на носії бувають видні, але зробити з ними якісь дії неможливо, однак найчастіше зустрічається поява видозміненій файлової системи RAW, яка є, так би мовити, сирої структурою, а не файловою системою в звичайному розумінні. Як виправити такі помилки, читайте далі.

Флешка не відкривається (пише: «Відформатувати?»). У чому причина?

Спочатку коротко зупинимося на причинах, а тільки після їх визначення будемо приймати те рішення, яке дозволить швидко усунути першопричину такого явища. Самими поширеними ситуаціями прийнято вважати наступні:


 • програмне пошкодження прошивки контролера (наприклад, при неправильному вилучення пристрою з порту або в момент проведення операцій з файлами або форматуванням);
 • мимовільне зміна файлової системи;
 • помилки робочої файлової системи;
 • вплив вірусів;
 • збої в роботі портів USB контролерів при механічних пошкодженнях або при «зльоті» драйверів.
 • Флешка не відкривається (пише: «Відформатувати?»). Що робити в першу чергу?

  Отже, почнемо з самого простого. Припустимо, що замість пропозиції виконання якихось дій при підключенні пристрою до відповідного порту флешка пише: «Відформатувати диск?». Зрозуміло, що операційна система з якихось причин носій як працездатний і містить інформацію не визначає. Частково це може бути пов'язано з короткочасними збоями самої ОС. У цьому випадку варто спробувати підключити флешку до іншого порту або просто перезавантажити комп'ютерну систему.


  Зміна файлової системи RAW

  Якщо це не допомагає, і знову не відкривається флешка, а пише: «Відформатувати?», цілком можливо на ній самій є збої програмного характеру, що найчастіше підтверджується наявністю на ній тієї самої файлової системи RAW. При цьому записані файли і навіть ємність носія не визначаються. Однак добре, що сам пристрій в системі відображається.
  Флешка не відкривається. Пише: "Відформатувати диск перед використанням?". Як виправити ситуацію?
  Спробувати усунути таку проблему можна перевіркою диска, але не стандартним інструментом для Windows, а через командний рядок, бажано запущену від імені адміністратора. В ній прописується команда chkdsk N: /f, де N – буква пристрої в «Провіднику». В якості додаткових атрибутів перевірки іноді можна використати комбінацію «/x/f/r» (природно, без лапок). Саме такі команди не тільки перевіряють пристрій на наявність помилок і усувають їх, а й змінюють некоректну файлову систему.

  Відновлення працездатності контролера

  Але можна припустити, що це ефекту не дало, флешка не відкривається і пише: «Відформатувати?». RAW-структура така, що форматування дійсно буває неможливим, внаслідок чого система і повідомляє, що такі дії до RAW незастосовні. По всій видимості, проблема якраз у програмному пошкодження контролера (вшитого ПО). Для таких ситуацій вихід теж є.
  Флешка не відкривається. Пише: "Відформатувати диск перед використанням?". Як виправити ситуацію?
  Для початку можна скористатися визначенням ідентифікатором VID і PID, наприклад, у програмі ChipGenius, а потім за ним задати в інтернеті пошук оригінальної прошивки, завантажити її і встановити, як самий звичайний драйвер з EXE-файлу. Якщо такі дії результату не дають, флешка не відкривається і пише: «Відформатувати?», тут слід використовувати спеціальні програми. Зовсім необов'язково застосовувати саме утиліти від виробників флешок.
  Флешка не відкривається. Пише: "Відформатувати диск перед використанням?". Як виправити ситуацію?
  Можна скористатися і деякими універсальними програмами, серед яких непогано виглядає програма D-Soft Flash Doctor.

  Низькорівневе форматування

  Але відновлення вбудованого ПО іноді теж потрібного дії не робить, і знову виявляється ситуація, при якій не відкривається флешка і пише: «Відформатувати»? Що робити в такій ситуації? Найкардинальнішим, як вважається, методом є так зване низькорівневе форматування, що в деякому розумінні нагадує відновлення програмного середовища контролера до заводського стану.
  Флешка не відкривається. Пише: "Відформатувати диск перед використанням?". Як виправити ситуацію?
  Для виконання таких дій найкраще підходить потужна утиліта HDD LLFT, яка здатна визначати навіть самі катастрофічно пошкоджені носії і відновлювати їх протягом пари хвилин.

  Що робити, якщо не допомагає нічого?

  Нарешті, давайте припустимо, що жодна методика не спрацювала. Що можна ще вказати в якості причини такого явища? Швидше за все «злетіли» драйвери USB-інтерфейсів.
  Флешка не відкривається. Пише: "Відформатувати диск перед використанням?". Як виправити ситуацію?
  Для вирішення проблеми потрібно викликати «Диспетчер пристроїв» і хоча б через використання стандартної процедури оновити драйвери абсолютно всіх пристроїв, представлених у списку USB контролерів. Якщо засобами операційної системи виконати таку процедуру не вийде, а Windows навіть при використанні пошуку оновлених драйверів повідомить, що найбільш підходяще ЗА вже встановлено, можна застосувати автоматизовані програми на кшталт Driver Booster або DriverPack Solution, які здатні самостійно знаходити потрібні драйвери після розпізнавання пристроїв і встановлювати їх в систему без безпосередньої участі користувача. Якщо ж і це результату не дасть, по всій видимості, доведеться перевіряти на предмет механічних пошкоджень і USB-порти, і флешку.

  Популярі новини
  Загрузка...