Погано працює тачпад на ноутбуці: причини, вирішення проблеми

357 0 Новини високих технологій

Що робити, якщо став погано працювати тачпад на ноутбуці? Далеко не завжди доцільно нести портативний комп'ютер в ремонтний сервіс для усунення неприємності. Суть проблеми може полягати в апаратних несправності сенсорної панелі. В деяких випадках мають місце збої в роботі драйверів, звичайне забруднення поверхонь, програмні проблеми. Як вчинити, коли погано працює тачпад на ноутбуці? Існує кілька способів, які дають можливість «реанімувати» сенсор. Справитися з відновленням працездатності функціональної панелі під силу кожному користувачеві.

Про причини

Погано працює тачпад на ноутбуці: причини, вирішення проблеми
Чому погано працює тачпад на ноутбуці? Сенсор не здатний реагувати на натискання, відмовлятися від розпізнавання жестів користувача, демонструвати зниження чутливості. Якщо курсор пригальмовує під час дотику пальцем до панелі, хаотично стрибає або зовсім не спрацьовує, неприємність може бути викликана наступним:


 • тачпад покритий значним шаром пилу, липкою грязюкою, жирними плямами;
 • стався фізичний обриву шлейфа, зазначається роз'єднання контактів;
 • сенсор відключений в налаштуваннях;
 • системні утиліти морально застарілі та потребують оновлення.
 • Включення тачпада

  Погано працює тачпад на ноутбуці: причини, вирішення проблеми
  Як не дивно, неприємність часто усувається банальної активізацією сенсорної панелі. Щоб включити тачпад, досить затиснути кнопку Fn на клавіатурі, а потім додати до комбінації системну клавішу. Роль її може грати F1 F7 F12. Все залежить від моделі і виробника ноутбука. В деяких випадках допомагає відключення мишки. Рішення дає можливість виключити конфлікт пристосувань для управління курсором. Деякі виробники портативних комп'ютерів виносять клавішу живлення безпосередньо на сенсор. Зазвичай зазначена кнопка розташовується у верхній частині панелі зліва. В цілях включення тачпада кілька разів коротко натисніть на клавішу.


  Видалення драйверів миші

  Якщо погано працює тачпад ноутбука Asus або пристрої іншої марки, ймовірно, причина криється в одночасній роботі цілої маси драйверів для різних моделей мишок. Існують утиліти, що здатні самостійно відключати сенсорну панель. Коли погано працює тачпад на ноутбуці, відкрийте диспетчер пристроїв. Затисніть на клавіатурі комбінацію кнопок Win+R . У результаті відобразиться рядок для введення тексту. Тут пропишіть спеціальну команду - devmgmt.msc. В яке розгорнулося меню знайдіть рядки, які вказують на підключення миші. Видаляйте по черзі відповідні драйвери. Паралельно перевіряйте сенсорну панель на працездатність. Коли все прийде в порядок, закрийте вікно диспетчера пристроїв, а потім виконайте перезавантаження системи.

  Усуваємо проблему через BIOS

  Погано працює тачпад на ноутбуці: причини, вирішення проблеми
  Що робити, якщо видалення драйверів миші не дає результат? Тачпад може бути відключений в BIOS. Щоб увійти в систему сервісних процедур, перезавантажте ноутбук. В ході старту ОС клікайте на клавішу Delete. Існують лептопи, де натискання слід виконувати на кнопки F1 F2 або F12. Вірний варіант для наявної моделі пристрою зазвичай підсвічується на екрані під час завантаження.
  Після входу в BIOS дотримуйтесь такою схемою:
 • Відшукайте вкладку Advanced.
 • Перейдіть до параметру Internal Pointing Device, який відповідає за функціонування сенсорної панелі.
 • Відмітка Disabled навпроти опції говорить про відключеному тачпаді.
 • Клікніть на функцію, змінивши налаштування на значення Enabled.
 • Вийдіть з вкладки Advanced, збережіть зміни і перезавантажте ноутбука.
 • У підсумку сенсор повинен заробити.
 • Механічні пошкодження

  Погано працює тачпад на ноутбуці: причини, вирішення проблеми
  Якщо погано працює тачпад на ноутбуці, причина може полягати в апаратній частині. Акуратно зніміть кришку на корпус портативного комп'ютера. Перевірте, наскільки якісно приєднаний шлейф, що йде від сенсора до материнської плати. Контакти нерідко випадають з гнізд під час трясіння при транспортуванні пристроїв. Коли погано працює тачпад на ноутбуці, неприємність може бути обумовлена механічним пошкодженням самої панелі. У подібних ситуаціях потрібна заміна сенсора. Виконайте установку нового тачпада самостійно або зверніться до послуг спеціалізованих сервісів.

  На закінчення

  Зазвичай комплекс вищенаведених заходів дозволяє відновити справну роботу тачпада. Зверніть увагу, сенсор може некоректно реагувати на команди, якщо виконуються торкання брудними або вологими пальцями. Переконайтеся в тому, що поверхня панелі знаходяться у чистоті. Можливо, саме час пройтися по тачпаду злегка зволоженою серветкою і насухо витерти поверхню.

  Популярі новини
  Загрузка...