Просування в "Фейсбуці": приклади та можливості для бізнесу

209 0 Новини високих технологій

Один з перспективних варіантів розвитку власного бізнесу – це просування публічної сторінки у соціальній мережі. У нашій країні є кілька популярних ресурсів такого типу, але особливо цікавим виглядає «Фейсбук», оскільки це мережа міжнародного рівня, що дозволяє залучати зацікавлену аудиторію з різних країн. Правда, успіх чекає лише того, хто може правильно розкрутити свою сторінку. Розглянемо основні переваги використання соцмереж для бізнесу.

Перспективи для всіх

Як вважають багато досвідчені маркетологи, просування в «Фейсбуці» являє собою одне з найбільш перспективних напрямків пошуку аудиторії, зацікавленої в послугах деякого бізнесу. Ця соцмережа, популярна по всій планеті, як говорять багато, змінює методики просування підприємництва, коригує способи ведення бізнесу, а в майбутньому такий вплив стане ще більш істотним. «Фейсбук» дає можливість взаємодіяти з користувачами, які бажають придбати товар і послугу, а отже, підприємець може розраховувати на якісну зворотний зв'язок. Першими цю мережу для поліпшення свого положення на ринку стали застосовувати західні підприємства, але останнім часом багато вітчизняні компанії також розглядають можливість отримання вигоди від системи.


Хоча соціальна мережа відносно молода, просування в «Фейсбуці» ні у кого не викликає подиву: всім очевидно, що це дає хороші перспективи. Так було далеко не завжди. Спочатку мережа була створена тільки для тих, хто навчається в Гарварді; пілотний запуск відбувся на початку 2004-го. Вже до середини цього року надійшло перше пропозиція викупити розробку у автора – покупці хотіли віддати за проект 10 мільйонів доларів, але отримали жорстку відмову. Ще через два роки нові покупці оцінили сайт в мільярд доларів, але і їх варіант не зацікавив власника.
Просування в "Фейсбуці": приклади та можливості для бізнесу

«Фейсбук»: унікальний проект

Просування в «Фейсбуці» приваблює багатьох, а це позначається на бюджеті компанії. Акцій соціальної мережі у вільному продажу немає, тому не можна оцінити точний рівень капіталізації, але сьогодні він варіюється близько 35 мільярдів, і тільки на подателях реклами система отримує більше мільярда за рік. Для соціальної мережі дійсно вигідні всі намагаються просунути свої сторінки, тому проект настільки лояльний до бізнесу. Взаємна вигода: підприємства, що розвиваються таким чином, привертають більше клієнтів і підвищують якість їх обслуговування, а отже, можуть розраховувати на більший прибуток. Так як при правильно продуманої кампанії обидві сторони залишаються в плюсі, бажаючих спробувати таке просування стає лише більше.


Щоб зрозуміти перспективи просування у «Фейсбуці», необхідно орієнтуватися в відвідуваності цього проекту. Є спеціальні ресурси, покликані оцінювати кількість активних користувачів. Ними вважаються ті, хто заходить на свою сторінку раз на місяць або частіше. Таких учасників соціальної мережі, які відзначили РФ в якості місця проживання, зараз близько мільйона, і це число постійно збільшується.

Плюси і мінуси

Плануючи розкручувати свій бізнес через соціальні мережі, потрібно розуміти, у чому відмінність різних проектів. У нашій країні найпопулярніший ресурс – це система «Вконтакте», але не можна назвати її абсолютно аналогічної «Фейсбуку». У середньому іноземним ресурсом користуються люди старше і успішніше. Більшість користувачів – особи вікової групи 18-44 роки. На підставі таких досліджень багато укладають, що саме «Фейсбук» являє собою самий вдалий варіант розвитку підприємництва. Ця система позитивно ставиться до рекламодавцям і включає численний інструментарій, що спрощує роботу з рекламою.
Просування інтернет-сторінки за допомогою «Фейсбуку» приваблює якістю аудиторії, серед якої можна розкручувати свій продукт. Переважно соціальною мережею користуються мандрівники, підприємці, журналісти, а також люди, які мають іноземних друзів і партнерів. Відповідно, будь-яке підприємство, для якого подібна клієнтура може вважатися цільової, отримує вигоду від просування власного невеликого внутрішнього проекту. Сторінки, які можна створити у соціальній мережі, передбачені для взаємодії з клієнтами і партнерами. Вони аналогічні особистим сторінок звичайних користувачів. Кожен бажаючий може стати шанувальником, натиснувши відповідну кнопку, але жодного підтвердження вступу не потрібно. Мабуть, це єдина істотна відмінність від особистих внутрішніх сторінок, важливе для звичайного користувача.
Просування в "Фейсбуці": приклади та можливості для бізнесу

Навіщо це потрібно?

Створення, просування сторінок дозволяє отримати невеликий унікальний ресурс підприємства, достатній для контакту з аудиторією. Тут можна відображати всю важливу інформацію про роботу фірми. Короткі повідомлення оформляються у статуси, довгі – в нотатки. При бажанні можна включити форум. При наявності власного додатки його можна прив'язати до профілю. Ставши шанувальників сторінки підприємства, користувач буде бачити її оновлення в новинній стрічці. Багато хто використовує цю можливість, щоб повідомити зацікавленим про майбутні заходи. Кожне нове повідомлення, опинившись в новинній стрічці підписаних людей, стають частиною інформаційного потоку, в якому мешкають користувачі соціальної мережі, при цьому не виникає почуття инородности. Створення, просування профілю підприємства допомагає піти від розсилок оновлень через електронну пошту та смс-повідомлення. При цьому формат спілкування більш приємний, контакти стають частими, йде відчуття нав'язливості. Це особливо важливо для ЗМІ: такі ресурси постійно публікують превью нових матеріалів, тим самим залучаючи трафік на свій особистий сайт. Кращі результати отримують ті підприємства, власники яких змогли запустити надійну і ефективну програму просування.

Тонкощі питання

Плануючи просування сторінок в соціальних мережах, потрібно орієнтуватися в основних алгоритмах системою відбору найкращих: якщо вдасться потрапити в список охоплення аудиторії істотно збільшиться. Перше правило – пам'ятати про час появи нового поста. Це важливо з точки зору трафіку щодо цього повідомлення, але не тільки: у будь-якого користувача є дві стрічки, одна з яких показує нові повідомлення, а інша – популярні. Якщо навіть пост був опублікований відносно давно, але отримав підтримку аудиторії, він буде зберігатися у числі популярних, а значить, його зможуть побачити багато. Є складний внутрішній алгоритм розрахунку включення повідомлення в популярних – іноді тут з'являються такі, до яких ще взагалі немає коментарів та відгуків користувачів. Враховується динаміка сторінки, обсяг взаємодій конкретного учасника і просувається підприємцем профілю.

Основна перевага цього підходу – можливість демонструвати користувачам не лише вже популярний, але і те, що потенційно цікаво конкретній людині. Якщо фірма на своїй сторінці постійно пише контент, не привертає уваги користувачів, шансів потрапити в число популярних немає. Практично відсутні вони і в тих, хто невдало вибирає час постінга – наприклад, пізно вночі, коли більшість учасників спить. До ранку це повідомлення вже витісниться на задній план новими, а значить, учасник соціальної мережі його просто не побачить. Необхідно пам'ятати, що за замовчуванням користувач бачить саме популярні новини, а для переходу в режим останніх оновлень потрібно натиснути спеціальну клавішу.
Просування в "Фейсбуці": приклади та можливості для бізнесу

Подача реклами: тонкощі

Розробляючи проект просування сторінки в соціальній мережі, потрібно пам'ятати про різні можливості та інструменти, які дає обраний ресурс. Наприклад, зупинившись на «Фейсбуці», користувач може почати розкрутку утвореної в межах цього проекту сторінки. Альтернатива – створити власний сайт, куди і буде перенаправлятися трафік з рекламного оголошення. Багатьом це здається краще, але фахівці кажуть, що перший шлях перспективніше. Коли користувач покине сайт, він може запам'ятати адресу, а значить, потім повернеться – але цього може і не трапитися. Цілком ймовірно, повторно людина прийде на сайті лише після нового показу рекламного оголошення, а значить, оплати його кліка. А от у випадку якщо він ставить лайк внутрішньої сторінці, бізнесмен далі може контактувати з потенційним клієнтом безпосередньо, без додаткових витрат. Щоб просування сторінок в соц мережах було вигідним і виправданим, потрібно користуватися всіма наявними тут інструментами. «Фейсбук» дозволяє обмежувати аудиторію, якій буде показано рекламне оголошення. Можна налаштувати параметри по віковій категорії, місця проживання або роботи в деякій фірмі.

На прикладах

Не так давно на просторах всесвітньої павутини можна було бачити історію одного досвідченого журналіста, який розповідав, як можна застосувати можливості соцмережі для поліпшення якості власного життя. Основною темою повідомлення був пошук роботи. Професіонал на собі перевірив: якщо зайнятися просуванням в соцмережах, при мінімальних фінансових вкладеннях можна отримати відмінну високооплачувану роботу. План досить простий:
 • Створити свою сторінку.
 • Дати посилання на приклади робіт.
 • Дати посилання на резюме.
 • Запустити рекламну кампанію імені себе.
 • Основний фактор успіху – останній. Потрібно правильно визначити цільову аудиторію. Оголошення повинні бачити лише особи, працевлаштовані в тому виданні, в якому людина хоче працювати.
  Просування в "Фейсбуці": приклади та можливості для бізнесу

  Комфорт і перспективи

  Плануючи просування магазину в соц мережах, потрібно пам'ятати про двох важливих аспектах: як аудиторії і можливості рекламодавця. Відмітна особливість системи – постійне розширення можливостей налаштування рекламних кампаній. Процедури подачі оголошень досить прості, а інтерфейс часто доповнюється новими можливостями. Є внутрішня система, що відстежує дії подавачів рекламних оголошень. Її регулярно покращують, тому будь-які неетичні і неправильні методи розкрутки швидко визначаються і присікаються. Можна не побоюватися «брудних ігор». Як би не хотілося застосовувати на практиці єдину, універсальну, гарантовано успішну стратегію просування в соц мережі, такої просто не існує. «Фейсбук» дає численні можливості, а що з них вибрати, вирішувати лише конкретному користувачеві, виходячи зі своїх цілей і переваг. Потрібно лише пам'ятати, що читачі тут набагато вимогливішими до якості контенту, ніж у багатьох вітчизняних соцмережах. Вважається, що така аудиторія цінує свій час, тому звертає увагу тільки на лаконічні, цікаві замітки, корисні на практиці. Щоб привернути увагу до такої інформації, потрібно ілюструвати її відповідними темі зображеннями та відео.

  Ключ до успіху

  Щоб створення і просування сторінки у «Фейсбуці» принесло користь, потрібно заздалегідь проаналізувати, що представляє собою цільова аудиторія. Кількість підписників сторінки для бізнесу нічим не обмежена, але проста накрутка користувачів не дасть бажаного результату. Потрібно зрозуміти, як ядро клієнтури – за рахунок цих людей буде організовано спілкування. Рекомендовано активне просування. Спочатку можна відправляти посилання індивідуально користувачам і групам, запрошуючи охочих приєднатися до нової сторінки. А от покупка учасників або накрутка несправжніх вдарять по рейтингу. Багато в чому майбутнє проекту залежить саме від тих користувачів, які прийшли першими. Якщо вдасться сформувати зацікавлену групу людей, попит на контент буде великим, отже, система відразу зафіксує віддачу і підвищить трафік, публікуючи нові записи у числі популярних, навіть якщо вони такими не стали. Якщо ж віддачі ніякої не буде, включиться внутрішній фільтр, контент нової сторінки автоматично оценится як марний, ніхто його просто не побачить. Починаючому підприємцю слід поставити собі метою тисячу регулярних контактів – при досягненні цієї планки позиції сторінки суттєво зміцняться. Як можна дізнатися з програм навчання, просування в соц мережах багато в чому починається за рахунок друзів творця нового бізнесу. Необхідно скористатися вже напрацьованою базою шанувальників, підписників особистої сторінки. Не буде зайвим користуватися платною рекламою, а також вступити в програму обміну посиланнями з іншими групами, які відповідають за тематикою, але не конкуруючими з таким, що просувається підприємцем. На інших ресурсах можна публікувати посилання, рекламні банери, які ведуть на новий проект. Усі повідомлення повинні бути вірусними.
  Просування в "Фейсбуці": приклади та можливості для бізнесу

  Ключові правила

  Щоб просування послуг в соц мережах було ефективним, треба правильно писати повідомлення. Важливі аспекти:
 • Привабливий заголовок.
 • Регулярність публікацій.
 • Відмінність від конкурентних записів.
 • Лаконічність.
 • Наявність ілюстрацій, інформаційної графіки.
 • Деякі воліють користуватися хэштегами, але це не дає очевидної переваги. У деяких дослідженнях навіть довели, що такі повідомлення менш ефективні, ніж написані без хэштегов. Щоб публікації були регулярними, слід розробити план, графік. Здатність вступати у конкуренцію з іншими сторінками ґрунтується на попередній дослідній роботі. Щоб підвищити продуктивність рекламної кампанії, можна доповнити її тематичною групою. Всім членам спільноти можна писати індивідуальні повідомлення, що є одним з ключових переваг стратегії. З іншого боку, група, не має своєї сторінки, не дасть фінансового успіху власнику, оскільки користувачі, не зареєстровані в мережі, просто не зможуть її побачити, та й більша частина учасників «Фейсбуку», не складається в групі, також не зможе знайомитися з контентом.

  Зустрічають по одягу

  Щоб просування бізнесу в соц мережах було успішним, потрібно відразу поставити собі за основне правило: оформлення віртуального робочого простору виключно важливо для залучення уваги потенційного клієнта. Як кажуть фахівці, оформлення робочої сторінки – перший крок розкрутки, багато в чому визначає успіх старту програми. Оформлення переслідує кілька цілей одразу. Завдяки йому марка може стати впізнаваною. Якщо аватар профілю фірми, оформлення сторінки витримані у кольорах підприємства, використані характерні логотипи, проект відразу виглядає солідним, грунтовним, брендованим. Така подача дає унікальність. Не менш важливо оформлення з точки зору презентації корисних відомостей. Якщо запускається новий сайт, компанія змінює адресу, на обкладинці пишуть всі ці дані, щоб користувачі відразу могли помітити корисні дані. Разом з тим правильне оформлення допомагає підвищити конверсію. На обкладинці можна публікувати фотографії нових продуктів, а в описі давати посилання на новинки асортименту. Потрібно розуміти: користувачі тільки тоді оцінять оформлення, якщо використані якісні картинки. Піксельні і розмиті лише відштовхнуть читача. Є спеціальні сервіси, які спрощують підгонку зображення під задані параметри.
  Просування в "Фейсбуці": приклади та можливості для бізнесу

  Де ця вулиця, де цей будинок

  Якщо для людини або підприємства важливі адресу реєстрації та прописки, то для віртуального представництва ключовим аспектом стає ємне, короткий, запам'ятовується ім'я, вказане в адресному рядку. У план просування в соц мережі обов'язково треба включити крок підбору вдалого адреси. Основний відсоток підписників переходить на сторінку або через рекламне оголошення, або через сайт, тим не менш, підбір лаконічного і запам'ятовується адреси – це важливо. Якщо прийшло в голову поєднання символів використовується кимось, можна підібрати інше. Головне – наявність очевидною логічного зв'язку з найменуванням підприємства і сферою роботи.

  Нема чого приховувати

  Плануючи просування товарів в соц мережах, потрібно підготуватися до презентації всіх пропонованих клієнту позицій. Як кажуть фахівці, мальовничість описів – не єдине, що тягне потенційного клієнта. Людям важливо мати доступ до повної інформації, що дає детальне уявлення про підприємство і запропонованому ним продукт. Вважається, що при наявності повного опису і детальних відомостей сторінка отримує більший охоплення аудиторії в порівнянні з тими, хто не заповнює ці рядки. Рекомендовано розповідати про себе все корисне і цікаве. Публікуються відомості, в тій чи іншій мірі цікаві потенційному замовнику, а от написання текстів для краси, особливо з недостовірними даними, лише шкодить іміджу. Маркетологи радять в описі вказувати, як довго підприємство існує, як можна зв'язатися з його представниками, які сфери охоплені. Один з важливих аспектів просування сторінки – формування та публікація високоякісного контенту. Така інформація – основний метод просування проекту. Якщо фірма веде блог, можна користуватися його матеріалами. Слід контролювати те, що відбувається в обраній сфері і ділитися з передплатниками новинами. Кейси та подкасти, цікаві замітки і бесіди з авторитетними людьми – все це привертає увагу аудиторії. Крім тексту потрібно регулярно публікувати зображення, відеофайли.

  Стабільність і математика

  Щоб просування сторінки було результативним, потрібно вести її систематично. Краще всього скласти собі графік, при цьому не варто перевантажувати ресурс, щоб не перетворити в новинній конвеєр. Згідно зі статистичними дослідженнями, найбільша залученість фіксується, якщо марка публікує щодня один або два поста, а от при наявності трьох і більше записів у день показник знижується. Щоб контролювати свої успіхи, потрібно користуватися інструментами візуалізації статистки. Всередині соціальної мережі є досить багато механізмів збору корисних відомостей, які відображаються в спеціалізованих блоках. Такі параметри дозволяють оптимізувати робочий процес. Виходячи з результатів можна з'ясувати, якого типу контент найбільше приваблює користувача. Адміністратор бачить, яка запис викликає максимальний відгук. Якщо спостерігається істотна відмінність залученості, можна з'ясувати, що стало причиною. Розробляючи план просування особистої сторінки або бізнесу, потрібно аналізувати блок статистики на предмет часових меж. Знаючи, в які моменти максимум цільової аудиторії знаходиться в режимі онлайн, можна підібрати графік публікації матеріалів. Виходячи з аналізу статистики можна визначити, яка цільова аудиторія підприємства. Найчастіше споконвічне уявлення буває неточним, аналіз даних допомагає вичленувати інші сегменти, раніше приховані від погляду аналітиків. З статистичних графіків стане зрозуміло, які статеві і вікові параметри найактивніших користувачів – це знадобиться у майбутньому для розвитку справи.
  Просування в "Фейсбуці": приклади та можливості для бізнесу

  Нюанси подання

  Щоб просування особистої сторінки було ефективним, необхідно відповідально ставитися до оформлення контенту. Статистичні спостереження показують: найкращий відгук отримують запису, ілюстровані оригінальними фотографіями. Психологи відзначають: близько 70% всього населення нашої планети – візуали. Отже, барвисте оформлення кожної нової новини дозволяє привернути увагу аудиторії. Важливо позначати всі зображення власними унікальними символами. Звичайно, не потрібно ставити своє ім'я на все зображення, досить лише невеликого логотипу. Це зробить картинку фірмової, дозволить унеможливити крадіжки, сформувати у читачів асоціативний ряд. Не менш важливо сформувати рекламну кампанію, яка дозволить представити марку в найкращому світлі. Крім внутрішніх можливостей соціальної мережі слід користуватися додатковими комунікаційними каналами. Рекомендовано залучати своїх друзів і знайомих, а малознайомих можна зацікавити, звернувшись до них особисто. Слід переглянути налаштування електронної пошти, знайти в них графу, присвячену підписи, і додати до класичних ввічливим фразам ще й посилання на профіль у «Фейсбуці». Якщо для просування сайту бізнесмен користується розсилкою електронної пошти, рекомендовано в кожен лист включати посилання на сторінку в соціальній мережі. Не буде зайвим наявність віджету на сайті компанії.

  Популярі новини
  Загрузка...