Заміна північного мосту: причини поломки і ціна операції

176 0 Новини високих технологій

Заміна північного мосту — це досить складна і трудомістка операція, що вимагає втручання кваліфікованого фахівця, так як будь невірний рух може призвести до повної дисфункції ноутбука. У даній статті буде представлено опис визначення «північний міст», ціновий діапазон, способи заміни та способи ремонту.

Опис визначення

Заміна північного мосту: причини поломки і ціна операції
Заміна північного мосту — це частковий ремонт ноутбука, який полягає у ліквідації неробочих елементів і встановлення нових. Північний міст є чіпом, що входять до складу чіпсета материнської плати. Його робота полягає в тому, щоб забезпечувати продуктивну функціональність центрального процесора і оперативної пам'яті. У зв'язку з виконанням великої кількості операцій, дана мікросхема схильна до перегріву і виходу з ладу.


Ознаки поломки

Заміна північного мосту: причини поломки і ціна операції
Ознаки того, що прийшла пора заміни північного мосту на ноутбуці:
 • Є труднощі при запуску ноутбука.
 • Прилад вимикається мимовільно.
 • Мобільний комп'ютер не здатний ідентифікувати клавіатуру.
 • Часто ноутбук самостійно переходить в режим перезавантаження.
 • Можна спостерігати синій екран при включенні мобільного комп'ютера.
 • Відсутність звуку також вказує на необхідність заміни північного мосту.
 • Серйозні дефекти зображення такі, як смуги або квадрати, також вказують на поломку.
 • Подальші дії

  Заміна північного мосту: причини поломки і ціна операції
  Якщо у власника такої поломки немає належних знань у даній області, то заміну північного мосту на материнській платі ноутбука краще проводити кваліфікованому фахівцю, який займається комп'ютерною технікою.


  Для початку варто пошукати сервісний центр, який буде відповідати всім критеріям якості обслуговування в даній області. Деякі компанії пропонують свої послуги на дому, тому варто викликати майстра. Якщо ж такої послуги немає, тоді треба самостійно віднести ноутбук в сервіс. У будь-якої серйозної компанії надається угоду, де клієнт дає свою згоду на розбір і ремонт своєї техніки за певну плату. Потрібно уважно ознайомитися і підписати дану угоду. Якщо робота займе багато часу, то майстер запитає контактні дані, щоб по завершенні роботи повідомити про це. В разі швидкого лагодження можна просто почекати, коли спеціаліст закінчить свою роботу. По завершенні заміни північного мосту потрібно перевірити і прийняти роботу, а потім сплатити суму, яка була вказана в угоді. У деяких випадках сервісні центри надають гарантійні талони, але не завжди.

  Критерії цінового діапазону

  Заміна північного мосту: причини поломки і ціна операції
  У кожної фірми заміна північного моста може коштувати по-різному, тому що це залежить від безлічі змінних:
 • Тип заміни.
 • Вартість заміни північного мосту HP буде відрізнятися від аналогічної операції ноутбука MSI, так як вартість запчастин різних виробників теж різна.
 • Ступінь складності роботи.
 • Додаткова робота, пов'язана із заміною додаткових частин.
 • Швидкість виконання роботи. Термінові замовлення будуть коштувати дорожче.
 • Складність будови пристрою, адже чим воно складніше, чим дорожче обійдеться збирання/розбирання.
 • Рівень кваліфікації майстра.
 • Ціновий прайс-лист.
 • Ціна заміни північного мосту залежить від складності роботи. Найдорожчою операцією стане термінова робота. Виїзд фахівця буде оплачений окремо, так як фірма враховує відстань, на яке виїжджає майстер. Деякі фірми мають систему знижок, яка підтримує роботу з постійними клієнтами. Ще один момент, який важливо не упустити — це гарантія. Поки що обладнання знаходиться під гарантією, то його зобов'язані відремонтувати безкоштовно.
  На вартість впливає і тип заміни, який може бути повним або частковим. Багато фірм надають можливість вибору, виходячи з бюджету замовника. Наприклад, замість нової деталі, майстер може запропонувати заміну на ту, що вже була у використанні. Нова деталь може бути від оригінального виробника чи ні — це теж впливає на ціну.

  Варіанти дії, і їх переваги з вадами

  Заміна північного мосту: причини поломки і ціна операції
  У випадку, коли користувач вирішує провести заміну північного мосту самостійно, то тоді економиться хороша сума. Якщо є достатній рівень знань в даній області, то витрати торкнуться тільки покупки нового мосту. Проте такий вид операції потребуватиме чимало часу. Наступний варіант вважається оптимальним — звернення в сервісний центр. Даний варіант передбачає економію часу, якісну роботу та наявність гарантійного листа по закінченні ремонту. Однак необхідно вибирати тільки кваліфіковані компанії, які працюють вже досить давно і добре себе зарекомендували. Звичайно, при виборі цього варіанту ціна значно зростає. Останній варіант не так сильно б'є по кишені — це виклик майстра на дім. Таким чином, клієнт зможе сам спостерігати за його роботою, але гарантії приватний фахівець не дасть. Те ж саме стосується і його кваліфікації, яку також не представляється можливим перевірити.

  Популярі новини
  Загрузка...