Модульний блок живлення: опис обладнання та відміну від звичайного БП

247 0 Новини високих технологій

Модульний блок живлення для комп'ютера являє собою блок, на якому відсутні вбудовані дроти. Далі буде представлено опис модульного блока і його відмінність від звичайного живлення. На даний момент є три різновиди БП - це поширені стандартні, полумодульные і модульні блоки живлення.

Стандартний блок живлення

Модульний блок живлення: опис обладнання та відміну від звичайного БП
Стандартні блоки живлення є найпоширенішими: їх можна побачити практично в будь-якому магазині. Вони використовуються як в стаціонарних комп'ютерах, так і в профільних ігрових. Вони знайшли широке застосування навіть в серверних системах. Мінімальна потужність такого блоку живлення становить 350 ватт, чого цілком достатньо для роботи з офісним обладнанням. Проте його розміри більше підходять для корпусів формату ATX, тобто самого великого розміру.


Кабелі для стандартного блоку живлення створювалися таким чином, щоб їх неможливо було випадково вирвати з блоку. Саме тому, якщо розібрати такий блок живлення, можна побачити, що всередині вони міцно спаяні. Мінус такого блоку в тому, що деякі з кабелів можуть виявитися марними і будуть займати місце в корпусі, створюючи плутанину з проводів.

Полумодульный блок живлення

Модульний блок живлення: опис обладнання та відміну від звичайного БП
У цій різновиди блоків живлення трохи інша будова і розташування кабелів. Вбудовані проводи призначені тільки для самого необхідного - материнської плати, процесора і відеокарти. Інші кабелі, які можуть знадобитися, є в комплекті, але вони приєднуються вже окремо, даючи можливість економити місце в корпусі. Плюси такого блоку живлення полягають в тому, що підключення інших кабелів здійснюється через певні роз'єми в блоці, що істотно покращує працездатність системи охолодження. Негативна сторона полягає не в самих блоках, а в місцях продажу даного товару. Справа в тому, що багато продавці і власники таких модульних блоків живлення представляють їх, як повноцінні модульні, що призводить до введення потенційних клієнтів в оману.


Модульний БЖ

Модульний блок живлення: опис обладнання та відміну від звичайного БП
У модульного блоку живлення є одна істотна відмінність від попередніх представників - це відсутність проводів зовсім. Справа в тому, що кабелів, вбудованих в блок, просто немає, так як вони поставляються окремо. Кабелі для модульного блоку живлення підключаються кожен у своє гніздо, тим самим заощаджуючи місце в корпусі. Такий варіант ідеально підійде тим, хто цінує компактність, адже у такого блоку не буде без діла лежати безліч кабелів, які не тільки псують зовнішній вигляд, але й несуть загрозу для системного блоку у вигляді перегріву. Зайві дроти будуть заважати нормальній циркуляції повітряних потоків, що може призвести до нагрівання обладнання. Наявність такого блоку дозволить встановити його навіть в корпус miniATX без втрати місця в системному блоці. Вартість модульного блоку живлення для комп'ютера на кілька тисяч перевищує ціну звичайного. Цей показник аргументується тим, що виробники створюють такі блоки, поміщаючи всередину тільки потрібну "начинку" і виключно хорошої якості. На даний момент такі БП можна вільно купити в будь-якому магазині комп'ютерної електроніки.

Види кабелів і їх підключення

Модульний блок живлення: опис обладнання та відміну від звичайного БП
Дроти для модульного блоку живлення можуть бути в обплетенні або просто плоскими. Кабелі в обплетенні називаються екранованими, так як вони здатні захищати дроти від електронних перешкод, які здатні порушити подачу сигналу на те або інше обладнання. Плоскі дроти з'явилися відносно недавно, але вже встигли завоювати популярність серед власників модульних блоків живлення. Їх перевага перед "пучками" в тому, що вони не займають багато місця, добре піддаються згинанню і їх складно пошкодити. Незважаючи на таку перевагу перед звичайними проводами, ці кабелі окремо придбати не можна - тільки в комплекті з блоком живлення. Спосіб підключення до модульного блоку живлення простий - потрібно подивитися на кабель і порахувати кількість контактів на ньому, а після вже приєднувати кабель до гнізда. Для недосвідчених користувачів була створена система зворотного розташування контактів, яка виключає неправильне підключення. Багато користувачів схиляються до думки, що цілісність кабелю важливіше економії місця, тому їх вибір падає на стандартні блоки живлення. Таке твердження в корені невірно, так як при поломці кабелів на звичайному БЖ його доведеться весь віддавати на ремонт, коли у модульного блоку живлення в такій же ситуації досить просто замінити дефектний кабель.

Популярі новини
Загрузка...