MSI H77MA G43: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

90 0 Новини високих технологій

Материнська плата в комп'ютері - основний компонент всієї системи. Навіть загальна потужність системи залежить саме від неї. Ні для кого не секрет, що сучасна материнська плата здатна зробити з звичайного ПК супермощную геймерську машину. Однак такі плати стоять недозволено дорого. Тому варто звернути увагу на материнські плати минулих поколінь. Приміром, досить цікаво виглядає MSI H77MA-G43. Це одна з трьох плат на чіпсеті Intel Xpress H77. Однак тільки вона є найбільш універсальною. Ми розберемо всі основні технічні характеристики плати. І почнемо з самого простого і зрозумілого кожному користувачу - комплекту поставки.

MSI H77MA G43: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Комплект поставки материнської плати

Системна плата MSI H77MA-G43 поставляється в міцною коробці з переробленого картону з кольоровим зображенням самої винуватиці торжества і перерахуванням її найкрутіших опцій. На почесному місці красується знак класності Military Class III. Мабуть, найкрутіша характеристика даної материнської плати. На звороті коробки акуратно записані практично всі її специфікації. Причому на різних мовах. Загалом, упаковка виконана докладно. В кращих традиціях компанії MSI. Однак прийшов час заглянути всередину і зрозуміти, що нам пропонує виробник за відверто смішні (за нинішніми цінами) гроші.


Всередині розташовуються: сама материнська плата MSI H77MA-G43 інструкції по установці і використанню, диск з драйверами та іншим програмним забезпеченням, кабелі SATA III (2 штуки), заглушка з кольоровим маркуванням і символьним позначенням, набір перемичок і перехідників для підключення різної периферії. Радує те, що в комплект поклали інструкцію по експлуатації російською мовою. Також непогано і те, що є диск з програмним забезпеченням. Однак перейдемо до технічних характеристик материнської плати. Це набагато цікавіше.
MSI H77MA G43: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Основні технічні характеристики продукту

Отже, материнська плата MSI H77MA-G43 виконана на чіпсеті Intel H77 Xpress і має сокет LGA1155. Це означає, що для неї підійдуть тільки процесори від синього бренду. Також материнська плата має форм-фактор Mini-ATX. Її цілком можна встановити в маленькі корпусу. Однак у великій вона все ж буде відчувати себе краще. Чіпсет материнської плати володіє вбудованим графічним ядром. Відмінність цієї системної плати від її більш просунутих версій полягає в тому, що для розгону вона не підходить. Тим не менше вона здатна забезпечити досить високу продуктивність завдяки своїм непоганим технічним характеристикам. Варто відзначити також підтримку технології FDI, яка дозволяє використовувати вбудоване графічне ядро по максимуму. Максимальний об'єм встановленої оперативної пам'яті може становити 32 гб. Відмінний результат для моделі 2013 року.


MSI H77MA G43: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

І інтерфейси роз'єми

У розпорядженні власника материнської плати MSI H77MA-G43 огляд якої ми тут затіяли, буде повноцінний інтерфейс SATA III зі швидкістю передачі даних до 6 гігабіт на секунду. Також системна плата повністю підтримує інтерфейс USB 3.0. А адже він володіє набагато більш високою швидкістю передачі даних, ніж застарілий 2.0. Також є неабияку кількість слотів PCI Express. Є і значна кількість USB-портів. Цілих 14 штук. Причому чотири з них мають підтримку технології USB 3.0. Також є роз'єми PS/2 RJ-45 DVI-D, D-Sub та інші. У загальному і цілому дана материнська плата є універсальним пристроєм для використання в різних типах комп'ютерів. На її основі можна зібрати як потужний комп'ютер для ігор, так і ПК для мультимедійних розваг. Все залежить тільки від бажань і фінансових можливостей користувачів. Проте розглянемо тепер опції мультимедіа.
MSI H77MA G43: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Мультимедійні можливості материнської плати

Материнська плата MSI H77MA-G43 LGA 1155 MATX забезпечена вбудованим графічним ядром, яке входить до складу чіпсету Intel H77. Маркується ядро, як Intel HD Graphics. Варто відзначити, що вбудована графіка веде себе досить непогано в 3D-додатках і нескладних іграх. Але для більш серйозних іграшок доведеться придбати дискретну відеокарту. Особливістю цього графічного чіпа є те, що до нього можна приєднати відразу три монітора (роз'ємів вистачає), але лише при використанні процесора, виконаного за технологією Ivy Bridge. Інші "камені" не підійдуть. Що стосується звуку, то за нього відповідає топовий чіп Realtek ALC892 HDA. Він підтримує акустичні системи формату 7.1. Причому є роз'єми для окремого підключення центру, фронтів, тилів і сабвуфера. Даний чіп забезпечує високоякісне звучання при будь-яких умовах. Якщо частота дискретизації аудіо недостатня, то чіп миттєво перетворює її на більш якісну. Загалом, з мультимедійними можливостями материнської плати все нормально.
MSI H77MA G43: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Програмне забезпечення і драйвери

Варто відразу сказати, що з материнською платою MSI H77MA-G43 драйвера йдуть в комплекті. Вони розміщуються на спеціальному компакт-диску. Разом з додатковим програмним забезпеченням для швидкого налаштування всіх компонентів материнської плати і розширеними інструкціями з експлуатації в електронному варіанті. Однак драйвера на цьому диску застаріли. Доведеться заглянути на сайт розробника і викачати більш свіжі версії. Ні в якому разі не варто довіряти оновлення драйверів материнської плати операційній системі. Особливо "Віндовс 10". Вона здатна нашкодити працездатності компонентів комп'ютера. Краще встановлювати актуальні версії вручну. Після встановлення всіх драйверів варто перезавантажити комп'ютер для того, щоб зміни вступили в силу.
MSI H77MA G43: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Особливості Біоса материнської плати

У MSI H77MA-G43 чудово оформлений БІОС. Час синіх екранів, піксельних зображень і "вырвиглазных" шрифтів давно минуло. І це не може не радувати. Сучасні Біоси виконані в стилі цілком непоганих додатків з купою налаштувань. Виглядає новий БІОС як панель управління космічним кораблем. Всі категорії розташовані продумано. Тепер не потрібно нишпорити по всій оболонці для того, щоб знайти потрібні налаштування. Варто відзначити і спосіб управління Біос: тепер не потрібно задіяти клавіші. Цілком можна виконувати всі дії за допомогою миші. Так набагато зручніше. Також в даному Біосі є спеціалізовані профілі для швидкого налаштування всіх компонентів комп'ютера. Деякі з них запускають режим максимальної продуктивності, а деякі створені для забезпечення найбільш стабільної роботи всіх систем комп'ютера.

MSI H77MA G43: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Позитивні відгуки про материнській платі

Власники материнської плати MSI H77MA-G43 (особливо ті, хто використовує її не перший рік) відзначають, що плата володіє неперевершеною надійністю. Вона стабільно працює навіть при перепадах напруги. Також позитивних коментарів удостоїлася загальна продуктивність даної системної плати. Особливу радість користувачів викликало те, що в неї можна без проблем встановити навіть самі сучасні компоненти. Чимало позитивних коментарів про мультимедійні можливості материнської плати. Багато хто стверджує, що на перших порах їм цілком вистачало можливостей вбудованої графіки. І тільки коли справа дійшла до вимогливих ігор, знадобилася дискретна відеокарта. А взагалі, використання вбудованої графіки - відмінний варіант для зниження енергоспоживання комп'ютера. Чимало доброго говорять і ті, хто нещодавно придбав материнську плату MSI H77MA-G43. Відгуки повні хвалебних од. Користувачі відзначають, що навіть у сучасних реаліях ця системна плата здатна на багато що. Варто лише оснастити її сучасними компонентами. Незважаючи на те, що плата була випущена в 2013 році, вона буде актуальною ще пару років точно. Чималим перевагою юзери вважають і ціну пристрою. На тлі шалено дорогих сучасних "материнок" ця плата виглядає дійсно привабливо.

Негативні відгуки про материнській платі

Їх майже немає. Більшість користувачів головним недоліком MSI H77MA-G43 LGA 1155 вважають відсутність опції розгону. Однак це не настільки важливо. Набагато цінніше можливість стабільної роботи протягом тривалого проміжку часу. А ця материнська плата забезпечує. Деякі юзери також вказували на досить високу температуру окремих компонентів материнської плати. І це дійсно так. Без хорошої системи охолодження тут не обійтися. І це можна записати в недоліки (але з великою натяжкою). Також юзери скаржилися на те, що в комплекті з материнською платою йдуть тільки застарілі драйвера. Це явне упущення виробника. Але ж ніхто не заважає зайти на офіційний сайт компанії і завантажити актуальні версії драйверів і програмного забезпечення для налаштування материнської плати. Негативних коментарів також удостоїлася система безпеки материнської плати. Багато хто стверджував, що БІОС недостатньо захищений. Це насправді було так. Але з першим же оновленням прошивки Біоса компанія усунула це прикре непорозуміння. Тепер з безпекою даної материнської плати все в порядку.

Висновок

Отже, ми розглянули відмінну материнську плату 2013 року випуску під назвою MSI H77MA-G431155. Вона має купу переваг і певну кількість недоліків, які виглядають недостатньо ґрунтовно на тлі переваг. Дана материнська плата чудово підходить для створення цілком сучасної ігрової системи і відрізняється адекватною ціною. Останнє міркування досить важливо в сучасних реаліях.

Популярі новини
Загрузка...