MSI ZH77A G43: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

85 0 Новини високих технологій

Всім добре відомо, що жоден комп'ютер не буде працювати без материнської плати. Саме на ній розташовуються всі інші компоненти системи. І саме від неї залежить, наскільки потужними і передовими будуть ці самі компоненти. Сучасні високотехнологічні системні плати (особливо для потреб геймерів) - досить дорогі пристрої. Однак ніхто не заважає скористатися технікою попереднього покоління. Тим більше що багато плати актуальні дотепер. Як, наприклад, MSI ZH77A-G43. Ця "материнка" відрізняється непоганими технічними характеристиками і наявністю просунутих технологій. Ми обов'язково розглянемо всі особливості даної системної плати. Але спочатку трохи розглянемо виробника. Ця компанія досить цікава. Є про що поговорити.


Про компанії MSI

Повне найменування компанії Micro-Star International. Дивно, але вона була заснована в 1989 році, як і ASUS, і також займалася випуском різноманітної комп'ютерної електроніки. Далі були материнські плати, відеокарти і інші компоненти. З часом в лінійці товарів виробника з'явилися ноутбуки (у тому числі геймерські), моноблоки і планшети. А відносно недавно компанія почала виробляти і медичне обладнання. Така багатопрофільність зіграла тільки на руку виробнику, дозволивши зайняти різноманітні ніші ринку. Але досі MSI випускає материнські плати. Дуже цікава в плані характеристик і набору технологій їх MSI ZH77A-G432013 року випуску.
MSI ZH77A G43: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки
До речі, MSI є чи не єдиною компанією з випуску комп'ютерних комплектуючих, займається ще й випуском медичного обладнання. Є, звичайно, Philips, але у них в пріоритеті не комп'ютери, а інша електроніка. І тому MSI - унікальна у своєму роді. Це не заважає виробнику також випускати якісні лептопи і моноблоки. Однак пріоритетною галуззю у компанії є все-таки комп'ютерні комплектуючі. Топові відеокарти від MSI завжди популярні серед геймерів. Як і материнські плати. Системна плата MSI ZH77A-G43-MS-7758 - відмінне рішення для розгону. Навіть незважаючи на те, що вона вийшла в 2013 році. А тепер розглянемо материнську плату докладніше.


MSI ZH77A G43: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Комплект поставки

Отже, почнемо з комплекту поставки. Материнська плата MSI ZH77A-G43 огляд якої ми починаємо, поставляється в коробці з товстого картону з красивими ілюстраціями. Щоправда, зображення самої материнської плати на коробці немає. Зате майже все вільне місце на упаковці займає барвиста ілюстрація з повідомленням, що даний продукт має Military Class III. Мабуть, це найважливіше. На звороті є деякі специфікації продукту. Однак і там нічого конкретного не сказано. Лише загальні відомості про компоненті. Що ж, прийшов час відкрити коробку. Всередині розташовується сама материнська плата MSI ZH77A-G43 інструкції для користувача (до речі, досить повні і навіть російською мовою), диск з необхідним програмним забезпеченням, заглушка для корпусу (з колірним і символьним позначенням портів), два кабелі SATA III, набір перехідників для підключення до материнської плати різноманітної периферії (вентилятори, кабелі живлення і так далі). Що ж, комплект поставки цього продукту цілком гідний. А як йде справа з технічними характеристиками? Розглянемо тепер докладно можливості даної материнської плати.
MSI ZH77A G43: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Основні технічні характеристики

Отже, материнська плата MSI ZH77A-G43 виготовлена з сокетом LGA1115. Формат плати - ATX. Вона повнорозмірна. Без всяких "урізаних" варіантів. Це означає, що поміститься даний компонент аж ніяк не в будь-який корпус. Системна плата підтримує процесори Core i7 Core i5 Core i3 Pentium, Celeron (Sandy Bridge і Ivy Bridge). Тобто виключно "камені" від Intel. У цьому немає нічого дивного, адже чіпсет материнської плати теж від синього бренду. Плата підтримує оперативну пам'ять стандарту DDR3 максимальним об'ємом 32 гігабайти. Максимальна робоча частота шини - 2800 мегагерц. І цей параметр досяжний тільки після розгону. Також чіпсет материнської плати має вбудоване графічне ядро типу Intel HD Graphics. Особливою продуктивністю ця графічна підсистема не відрізняється, так що придбати дискретну відеокарту все-таки доведеться.
MSI ZH77A G43: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Інтерфейси та роз'єми

Материнська плата MSI ZH77A-G43 характеристики якої ми продовжуємо розбирати, має цілком сучасний набір інтерфейсів і роз'ємів. Так, наприклад, плата має набір з 14 роз'ємів USB. Причому чотири з них типу 3.0. Також материнська плата повністю підтримує інтерфейс SATA III. Не варто забувати і про прийнятному кількості слотів типу PCI Express. Є можливість підключити TPM-модуль. Материнська плата підтримує опцію створення RAID-масивів, що теж досить непогано. До даної материнської плати можна підключити п'ять вентиляторів для охолодження всіх компонентів комп'ютера. Досить завбачливо з боку виробника. Крім звичних всім роз'ємів є ще й застарілі COM-порти і роз'єми LTP. Вже навіщо вони тут - незрозуміло. Тим не менше вони можуть виявитися до речі, якщо дану материнську плату будуть використовувати для складання офісного комп'ютера в якому-небудь закладі.
MSI ZH77A G43: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Мультимедійні можливості

Як вже говорилося вище, материнська плата MSI ZH77A-G43 огляд якої ви зараз читаєте, володіє інтегрованим графічним ядром (в комплекті чіпсету). Воно відноситься до розряду Intel HD Graphics. Варто зазначити, що мультимедійні можливості цього чіпа вкрай убогі. Більш того, він бере від оперативної пам'яті потрібний обсяг в якості постійної відеопам'яті. Так що без установки повноцінної відеокарти аж ніяк не обійтися. Що стосується звуку, то за це в материнській платі відповідає досить поширений чіп Realtek ALC892 що забезпечує якісний звук формату 7.1 HDA. До речі, на самій материнській платі є всі відповідні роз'єми для підключення центру, фронтів, задній акустики і сабвуфера. Загалом, багатоканальний звук ця плата цілком може забезпечити. Також є необхідні роз'єми для підключення відеопристроїв: HDMI, DVI-D, D-Sub. Все це говорить про те, що у даної материнської плати досить широкі мультимедійні можливості.

MSI ZH77A G43: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Особливості БІОС

Системна плата MSI ZH77A-G43 оснащена БІОС від AMI з підтримкою самої безпечної технології UEFI. Варто відзначити, що графічний інтерфейс БІОС виконаний просто чудово. Мабуть, час синіх екранів і "вырвиглазных" шрифтів кануло в Лету. Що не може не радувати. Категорії розташовані досить розумно. Є вбудовані профілі для розгону деяких компонентів комп'ютера. У верхній частині екрану відображається температура процесора і системної шини в режимі реального часу. І це реальна допомога при творі розгону. Можна легко контролювати температуру. Функціонал БІОС дозволяє налаштувати практично всі компоненти на максимальну продуктивність. Така функціональність робить честь розробникам. Чималу роль грає і те, що MSI ZH77A-G43 призначена для розгону. Саме тому, можливо, вона і оснащена настільки просунутим БІОС.

Диск з драйверами і ПО

Диск з програмним забезпеченням для налаштування і установки поставляється разом з материнською платою MSI ZH77A-G43. Драйвер, програми для налаштування і розгону, диспетчер звукового пристрою, для вбудованого графічного чіпа і драйвер для USB 3.0 - ось що можна знайти на цьому диску. У загальному і цілому оформлення програмного забезпечення виконано відмінно. Незважаючи на те що всі версії ПЗ і драйверів вже застаріли, працюють вони чудово. Оновлювати програмне забезпечення не рекомендується, так як є інформація про те, що нові версії дуже погано працюють з компонентами даної материнської плати. Однак "Віндовс 10" особливо не запитує користувачів і оновлює драйвери на свій розсуд. Доводиться їх відкочувати. Так що користувачам "десятки" слід бути обережними.

Можливості розгону

Отже, материнська плата MSI ZH77A-G43 підходить для розгону окремих компонентів комп'ютера. Але потрібно, щоб ці компоненти також мали опцію розгону. Наскільки можна розігнати процесор? Приміром, Intel Core i7 без проблем розганявся за допомогою автоматики і вбудованих профілів БІОС до 4700 мегагерц. Відмінний результат. А в ручному режимі, безумовно, можна домогтися більшого. Що стосується оперативної пам'яті, то і для неї є відповідні профілі. Але потрібно щоб модулі "оперативки" підтримували такі можливості. У будь-якому випадку частоту ОЗП вдалося підвищити до 2400 мегагерц (при стартовій частоті 1400 мГц). Досить непоганий результат. Однак варто врахувати, що для такого розгону потрібна серйозна система охолодження. Навіть при невеликому розгоні штатні радіатори розжарюються чи не докрасна. Тому без якісного охолодження ніяк. Особливо в тісному корпусі.
MSI ZH77A G43: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Позитивні відгуки про материнській платі

Отже, розглянемо коментарі власників MSI ZH77A-G43. Відгуки користувачів здебільшого позитивні. Власники відзначають, що дана материнська плата відрізняється неперевершеною надійністю. Але відразу ж обумовлюють, що тільки при наявності гарної системи охолодження. Тим не менше практично всі задоволені її функціоналом, швидкодією і широкими можливостями розгону. Позитивних коментарів також удостоїлися цілком сучасні інтерфейси і пристойну кількість портів USB. Важливим плюсом стала для користувачів надійність даної материнської плати. Власники стверджують, що навіть при розгоні вона здатна пропрацювати довгі роки. І це дійсно так. Материнська плата MSI ZH77A-G43 - відмінна річ для створення в міру потужного домашнього комп'ютера. І з цим згодні майже всі, хто встиг придбати цю модель. Звичайно, вона не дотягує до топових материнських плат. Але і з її допомогою можна запросто грати в сучасні шедеври. Не кажучи вже про справді широких мультимедійних можливостей. Для тих, хто придбав дану відеокарту відносно недавно, важливу роль зіграла ціна. І дійсно, компонент 2013 року випуску в будь-якому випадку буде коштувати набагато дешевше сучасного (навіть бюджетного) варіанту. А за технічними характеристиками буде нітрохи не гірше (якщо не краще). Тому користувачі і хвалять цю материнську плату.

Негативні відгуки про материнській платі

Негативних відгуків про даному компоненті дуже мало. Здебільшого коментарі негативного властивості викликані виключно тим, що компоненти материнської плати сильно гріються. І тому без хорошої системи охолодження ніяк не обійтися. Але навіть незадоволені цим фактом відзначають чудову продуктивність компонента та її неймовірні можливості розгону. Але більше всього людей в ній подобається ціна. Вона дійсно необтяжлива. Покупка цієї материнської плати точно не завдасть відчутної дірки в сімейному бюджеті. Майже повна відсутність негативних відгуків означає, що продукт дійсно якісний. У компанії MSI вийшло зробити унікальну материнську плату з чудовими технічними характеристиками. І це не може не радувати.

Висновок

Отже, ми розглянули топову материнську плату з минулого MSI ZH77A-G43. Вона має настільки просунутими характеристиками, що цілком може використовуватися і в сучасних ігрових системах. Та й коштує набагато менше, ніж актуальні материнські плати. На її основі можна зібрати досить-таки непоганий комп'ютер. Саме тому така системна плата популярна серед користувачів до цих пір.

Популярі новини
Загрузка...