Asus M4A78LT M: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

174 0 Новини високих технологій

Материнська плата - це альфа і омега будь-якого персонального комп'ютера. Саме до неї підбирають процесор. І саме вона вирішує, наскільки потужними будуть всі інші компоненти. Сучасні материнські плати коштують досить дорого. Але й комплектуючі з недалекого минулого ще можуть показати клас. Приміром, ASUS M4A78LT M. Чудова материнська плата, яка в свій час ставилася до топового сегмента, а тепер ледь дотягує до бюджетного. Але дотягує. А тому її ще цілком можна використовувати в домашніх комп'ютерах. Ми розглянемо основні технічні характеристики даного компонента. Але спочатку кілька слів про виробника.

Компанія ASUS

Виробник якісної комп'ютерної техніки ASUS почав свій шлях у 1989 році. На той момент компанія займалася випуском спеціалізованої електроніки для тодішніх комп'ютерів. З часом бренд освоїв випуск материнських плат, моніторів та власних комп'ютерів у форматі моноблоків. На сьогоднішній день компанія входить до п'ятірки кращих виробників комплектуючих для комп'ютерів. Особливим успіхом у користувачів користуються їх материнські плати і відеокарти. Також непогано продаються монітори. Однак «материнки» у них чудові. Яскравий приклад тому - плата ASUS M4A78LT M, яка актуальна до сих пір. Навіть незважаючи на те, що була випущена аж у 2009 році.


Asus M4A78LT M: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки
До честі ASUS варто сказати, що ця компанія ніколи не потрапляла в особливо неприємні історії (як, наприклад, Intel). Тому вона користується повною довірою юзерів. На даний момент виробник займається випуском моноблоків, ноутбуків, смартфонів, материнських плат, відеокарт, приводів компакт-дисків та іншої необхідної периферії. Частка ASUS на вітчизняному ринку досить висока. І це говорить про її популярність серед вітчизняних користувачів. Проте настав час розглянути детальніше материнську плату ASUS M4A78LT M. Що вона собою являє? Почнемо з технічних характеристик, а потім розглянемо ключові особливості.
Asus M4A78LT M: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Технічні характеристики материнської плати

Отже, системна плата ASUS M4A78LT M заснована на чіпсеті AMD 760G з вбудованим графічним адаптером Radeon HD 3000. Формат плати - Micro ATX. Це означає, що вона поміститься в будь-якій (навіть самий маленький) корпус. Плата виконана з сокетом під процесори формату Socket AM3. Підтримуються процесори серії Phenom II, Athlon II, Sempron. Все від AMD. На жаль, сучасні моделі процесорів сюди встановити неможливо. З іншого боку, застарілі версії коштують дешевше. Як би те ні було, «камені» лінійки Phenom ще дуже навіть нічого. За звук на материнській платі відповідає чіпсет від VIA на 8 каналів. «Материнка» забезпечена повним набором аудіороз'ємів. Тип підтримуваних модулів оперативної пам'яті - DDR3. Максимальний обсяг оперативки цілком і повністю залежить від характеристик використовуваного процесора.


Asus M4A78LT M: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Особливості материнської плати

Материнська плата ASUS M4A78LT M володіє підтримкою інтерфейсу SATA II з шістьма каналами. Також є можливість створення RAID масивів. В якості мережного контролера використовується продукт від Intel з пропускною здатністю 1 гігабіт в секунду. Це відмінний результат для бюджетної плати. А ось з портами USB у цього продукту біда. Їх, звичайно, досить цілих 6 штук), але всі вони мають інтерфейс 2.0 що в сучасних реаліях просто смішно. Зате материнська плата володіє технологією зниження шуму системи охолодження комп'ютера. Дуже корисна річ. Ще одна особливість «материнки» - вбудована операційна система Express Gate, заснована на дистрибутиві «Лінукс». Тобто можна працювати на комп'ютері без встановленої ОС на жорсткому диску. Звичайно, в ігри не пограти і фільмів не подивитися, але основні дії доступні (в тому числі і перегляд фотографій). Такого ще не було ні в одного виробника. Безумовно, ASUS вміє дивувати.
Asus M4A78LT M: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Налаштування материнської плати

В принципі, материнська плата ASUS M4A78LT M не вимагає ніякої додаткової настройки. Все, що потрібно - встановити всі інші компоненти системи і запустити комп'ютер. Не потрібно навіть установка операційної системи! У материнську плату вшитий один з дистрибутивів «Лінукс», який цілком забезпечує повноцінну роботу всієї системи. Єдине, що доведеться налаштувати - це виставити в Біосі таймінги оперативної пам'яті і включити опцію захисту від сплеску напруги (якщо потрібно). А система придушення шуму вентиляторів і без того вже включена. Після установки «Віндовс» потрібно буде також встановити драйвери для материнської плати. І не варто забувати про примхливий звуковий чіпсет від VIA. Цей продукт здатний принести чимало клопоту. Так що якщо навіть раптом під нього і з'являться оновлені драйвери, то не варто їх встановлювати. Це загрожує зникненням звуку на комп'ютері. Краще користуватися старими. Так воно буде краще. І надійніше. А про самій материнській платі хвилюватися не варто. Вона просто неймовірно стабільна і надійна.
Asus M4A78LT M: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Де можна використовувати дану материнську плату?

Актуальна до сих пір ASUS M4A78LT M? Характеристики даної материнської плати вказують на те, що в її арсеналі доволі багато застарілих інтерфейсів. Навіть SATA II вже практично ніде не використовується. А про USB 2.0 і зовсім соромно говорити. Тим не менше ця «материнка» чудово підійде для створення домашнього комп'ютера з широкими мультимедійними можливостями. Звичайно, топові іграшки на такій машині вже не підуть, а ось більш прості ігри, фільми в Full HD та музика в Lossless - запросто. А середньостатистичному користувачу, як відомо, більшого і не потрібно. До того ж комп'ютер на основі цієї материнської плати відмінно підійде для роботи. А вбудований захист від сплесків напруги допоможе заощадити на блок безперебійного живлення. Воістину ця материнська плата в свій час була кращою. Саме тому її досі можна використовувати в комп'ютерах бюджетного і навіть середнього рівня.
Asus M4A78LT M: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Позитивні відгуки про материнській платі

Ті, хто придбав ASUS M4A78LT M і активно її використовує, стверджують, що це одна з найнадійніших материнських плат. За роки використання не виявлено жодного збою з вини системної плати. Така стабільність дійсно вражає. Також користувачі стверджують, що навіть через кілька років плата все ще працює швидко. Варто тільки поміняти процесор і додати оперативної пам'яті. А це означає, що вона піддається модернізації. Що, в свою чергу, означає, що використовувати дану материнську плату можна і в наш час. Так само як і її близьку родичку ASUS M4A78LT M LE. Навіть незважаючи на те, що остання трохи скромніше за технічними характеристиками. Однак повернемося до відгуків.

Користувачі відзначають чудову роботу системи зниження шуму від вентиляторів. Незрозуміло, як компанії ASUS вдалося цього добитися, але це факт. А ще юзери стверджують, що вбудована система захисту від перепадів напруги не раз рятувала їм комп'ютер. Якщо раптом напруга стрибає, то плата просто вимикає обладнання. І так воно залишається в цілості.
Asus M4A78LT M: характеристики, функції, застосування, налаштування та відгуки

Негативні відгуки про материнській платі

Проте чимало й тих, хто лає ASUS M4A78LT M на чому світ стоїть. Головний аргумент у хейтеров такий: материнська плата моторошно застаріла. Вона ніяк не підходить для сучасних іграшок. І це теж факт. Геймерам така системна плата абсолютно не потрібна. Також багато лають застарілий інтерфейс USB 2.0 який не дозволяє передавати дані на флешку з прийнятною швидкістю. Негативних коментарів удостоївся і горезвісний інтерфейс SATA II. Дійсно, швидкість третього покоління в кілька разів вище. Як тут не лаятися?
І тим не менше всі ці товариші не розуміють, що на даний момент дана материнська плата належить до категорії бюджетних. І якщо поглянути на неї з цієї точки зору, то виходить, що вона такою і повинна бути. Хоча навряд чи в якій-небудь сучасної бюджетної «материнці» буде встановлена система зниження шуму кулера і захист від сплесків напруги, як у ASUS M4A78LT M. Драйвери для цієї материнської плати, до речі, до цих пір випускаються виробником. Це треба цінувати. Тим більше що цінник на дану материнську плату і зовсім смішний.

Висновок

Отже, ми розглянули материнську плату ASUS M4A78LT M. Вона в свій час ставилася до класу топових. Але тепер по всім параметрам відповідає бюджетним компонентів. Незважаючи на свій поважний вік, ця системна плата здатна стати чудовою основою для складання досить-таки непоганого домашнього комп'ютера.

Популярі новини
Загрузка...