"Готика: Арканія": опис, особливості проходження, керівництво

106 0 Новини високих технологій

"Готика: Арканія" стала черговим проектом студії Spellbound Entertainment і частиною однієї з найбільш успішних серій в індустрії игропроизводства. Продукт не відноситься до основної сюжетної лінії, є спинн-оффом про пригоди молодого пастуха. Всі дії відбуваються через 10 років після завершальної частини трилогії, підводячи підсумки і відкриваючи перед гравцем абсолютно нову історію. У грі присутня безліч персонажів з попередніх частин, що сильно обрадувало фанатів і критиків.

Що являє собою серія ігор "Готика"

"Готика: Арканія": опис, особливості проходження, керівництво
Кількість культових франшиз, які геймери шанували б десятиліттями, можна перерахувати по пальцях. До них відноситься безліч великих проектів європейського, американського та японського походження. Саме до цієї категорії можна віднести "Готику". Перша частина гри почала розроблятися ще в далекому 1997 році, витративши на розробку цілих чотири роки. Анонс відбувся 2001 році і справив фурор на ринку відеоігор. Твір став одним з перших у своєму роді. В ході розробки був застосований сучасний движок, що дозволило зробити вкрай реалістичний по тим часам ефект тривимірності простору.


Як і "Готика 4: Арканія", всі частини трилогії були виконані в жанрі CPRPG, що можна розшифрувати як "комп'ютерна рольова гра". В ході геймплея гравець може помітити, що основний упор розробників був зроблений не тільки на графіку. Від самої першої частини і до "Готика: Арканія" творці змогли реалізувати одну з кращих систем прокачування ігрового персонажа.

Система прокачування

"Готика: Арканія": опис, особливості проходження, керівництво
Як і в багатьох інших рольових іграх, елемент РПГ в "Готика: Арканія" розроблений за класичною системою. У міру проходження гри і виконання квестів, гравцеві нараховується досвід і репутація, які можуть допомогти при отриманні нових рівнів. За кожну нову сходинку персонаж отримує очки навичок і умінь, які можна розподілити у відповідному розділі "Готики: Арканія".


Характеристики гравці діляться на 7 основних категорій:
 • Сила. Відповідає за можливість використання і нанесення шкоди зброєю ближнього бою (сокирами, секирами, мечами).
 • Спритність. Параметр, необхідний для підвищення точності стрільби з лука та арбалета. Так само покращує здібності персонажа по вскрыванию замків і крадіжок.
 • Мана. Безпосередньо впливає на кількість застосовуваних заклинань за короткий проміжок часу.
 • Життя. Збільшує кількість стерпного шкоди. Якщо рівень життя падає нижче певного порогу, то персонаж втрачає свідомість. Якщо воно закінчується - персонаж вмирає.
 • Витривалість. Атрибут, що підвищує швидкість нанесення ударів важким зброєю. Параметр швидко витрачається при затяжних битвах і швидкому пересуванні.
 • Древнє знання. Впливає на втрати, що наноситься магією, а так само дія деяких особливих заклинань.
 • За допомогою такої проробленою системою прокачування у геймера з'являється можливість діяти так, як йому захочеться. Гра "Готика: Арканія" не обмежує будь-якими класами. Вона дозволяє поєднувати спеціальності злодія, мага воїна, клірика і так далі.

  Початок проходження

  "Готика: Арканія": опис, особливості проходження, керівництво
  "Готики 4: Арканія" з самих перших секунд занурює всередину ігрового процесу. Перше, що належить зробити молодому пастуху - пройти три випробування і одружитися на своїй коханій Айві. Для цього необхідно принести кинджал Мелгани, вигнати торговця Дієго і принести три примірники оленячих рогів. Завдання виявляється простим, після чого героя відправляють зробити браслет в якості подарунка батька коханої. Щоб отримати бурштин, потрібно віддати коваля гриби-поганки і відправитися на виконання квесту лісової відьми. Вона дає гравцю 30 сувоїв блискавці для знищення павукового гнізда. По завершенню квесту на гравця падає величезна стіна, а повернувшись в село, він бачить пожежа. Прибігши, пастух виявляє закривавлене тіло своєї коханої і відправляється мстити.
  Як з'ясовується, за смертю прекрасною Айві стоїть ніхто інший, як Робар Третій. Саме він направив свої війська на розорення села головного героя. Для звершення плану пастуху належить ретельно підготуватися. Першим ділом потрібно відшукати священну ковадло. У пошуках інформації необхідно звернутися до завідуючої таверною Мудрі. Вона говорить про те, що шлях до святині стоять бандити і пропонує напоїти, а після перебити. Після цього головний герой отримує ключ, а до нього в напарниці записується молода шукачка пригод.

  Змова революціонерів, дорога в Сильверлейк

  "Готика: Арканія": опис, особливості проходження, керівництво
  Після успішного проходження першого розділу необхідно вирушати до наступного міста. По дорозі герой натикається на будинок, з якого доносяться зловіщі крики. Для подальшого проходження "Готики 4: Арканія" потрібно відправитися за ключем до командира військових казарм. Шлях до дому вільний, а значить залишається тільки винищити всю населяющую його нечисть. Потрапивши в місто, головний герой зав'язує знайомство з лідером місцевих революціонерів. Щоб отримати нову інформацію, можна піти двома шляхами:
 • Відправиться на пошуки сестри Лювена і зламати скриня.
 • Вибити всі відомості з Винстана.
 • Виконавши одне з умов, герой повинен відправитися в лігво повстанців і вбити брата Лорда Ренвика. В нагороду гравцеві надається можливість вибрати один з трьох непоганих сетів броні. По дорозі в місто належить перетнути ще одну село. Там гравець повинен виконати кілька простих завдань із збору трав. Самим серйозним завданням стане повернення прапора Дорана з печери гоблінів.

  Священна ковадло

  Завершивши всі свої справи в Сильверлейке, головний герой продовжує шлях до своєї великої мети. Герою слід попрямувати в Сеттариф. Місто закритий, і єдиний спосіб до нього потрапити - вбити троля і увійти в склеп. Одноокий повстанець розповість, як опустити ворота. Потрапивши у фортецю, почнеться битва з Дантеро, в арсеналі якого буде три обсидіанових голема.
  "Готика: Арканія": опис, особливості проходження, керівництво
  Після перемоги над лиходієм герой проходить печеру з небезпечними тварюками, за якої розташовується довгоочікувана ковадло. За допомогою необхідних інгредієнтів можна скрафтить потужна зброя, що може серйозно полегшити процес гри і фінальну битву.

  Кінцівка

  Зібравши все необхідне, можна вирушати в монастир богині древніх. Це найскладніша частина гри "Готика 4: Арканія", повна небувалого до цього екшену. Щоб потрапити в будівлю, потрібно знайти ключ, який знаходиться на північному сході карти. Локація наповнена всілякими монстрами і демонами, серед яких можна зустріти Владику Демонів.

  "Готика: Арканія": опис, особливості проходження, керівництво
  Наприкінці гри потрібно відправитися в храм для битви з останнім босом. Весь бій поділяється на три фази:
 • Демонесса активно літає по локації і дряпає кігтями. При попаданні може звалити гравця на землю.
 • Ворог відлітає до статуї і починає кидатися магією. Рекомендується атакувати цибулею або заклинаннями.
 • Те ж, що і в другій, але тепер демонесса закликає полчища монстрів.
 • Після перемоги гра закінчується, і можна насолоджуватися фінальним роликом, проходження "Готики: Арканія" вважається закінченим.

  Підсумок

  "Готика: Арканія" отримала культовий статус далеко не просто так. Масштаб подій, які відбуваються в грі, вражає уяву, а система прокачування змушує витрачати по кілька сотень годин. Гра виразно коштує своїх грошей, що точно обрадує рядового геймера і надовго час забере його з реального світу.

  Популярі новини
  Загрузка...