App Store: що це, опис, функції та можливості, особливості

245 0 Новини високих технологій

Практично всі власники «яблучних» мобільних гаджетів і багато користувачі стаціонарних комп'ютерів або ноутбуків від Apple з відповідними операційними системами на борту мало не кожен день стикаються з передвстановленим аплетом, що має назву App Store. Що це таке, і спробуємо розібратися, хоча визначення його саме як додатки до даного ПО підходить вельми умовно. Поняття App Store набагато ширше. І ось чому.

App Store: що це таке

Почнемо з розшифровки абревіатури даної. Багато хто помилково відносять його значення до Apple Store, проте воно утворено від повного словосполучення Application Store, що в буквальному сенсі можна перевести як «сховище програм» або «сховище програмного забезпечення».


App Store: що це, опис, функції та можливості, особливості
Таким чином, в самому широкому розумінні це навіть не програма, а своєрідний «склад» або «магазин», де можна знайти необхідну або рекомендовану програму, а потім встановити її на свій пристрій (з купівлею або без неї, якщо додаток є безкоштовним).

Основне призначення та найбільш цікаві можливості

Як слід з основної назви, основним призначенням цього своєрідного магазину є можливість завантаження і установки будь-якого з наявних там аплетів на власний пристрій. При цьому слід звернути увагу на те, що всі програми в App Store розподілені по декількох категоріях, в залежності від сфери застосування, а також розсортовані за критерієм вартості. Крім того, є спеціальний розділ з рекомендованими апплетами, які або користуються найбільшою популярністю у обраному напрямку, або максимально відповідають заданим користувачем пошуковим запитам.


Що ж стосується можливостей сховища App Store, яке входить до складу iTunes (а не навпаки), серед них багато стандартних рішень, властивих практично всім аналогічним сервісів.
App Store: що це, опис, функції та можливості, особливості
Однак найбільш цікавими виглядають можливості щодо дарування додатків іншим користувачам, вхід з використанням єдиного для всіх пристроїв і сервісів ідентифікатора, а також можливість повторного завантаження аплетів і хмари, якщо ті з якихось причин були вилучені з App Store. Що це означає стосовно останнього пункту?
App Store: що це, опис, функції та можливості, особливості
Тільки те, що, якщо ви хоч раз завантажили і встановили якесь програмне забезпечення з сховища, але потім, скажімо, з причини старіння воно було видалене, ви можете легко завантажити і інсталювати його на свій пристрій заново, оскільки копія з прив'язкою до вашої реєстрації автоматично буде збережена в хмарному сервісі. Погодьтеся, виглядає це дуже зручним, особливо в тих випадках, коли ви видаляєте програму зі свого гаджета самостійно, скидаєте налаштування або просто міняєте на більш сучасну техніку (але теж виробництва Apple).

Екскурс в історію

Але що це? App Store, як виявляється, у своєму нинішньому вигляді з'явився відносно недавно. Багато свідоцтва та офіційні джерела вказують на те, що ні цього сховища, але однойменного аплету при виході самого першого iPhone ще і в помині не було! Власне, і в перших версіях операційної системи iOS встановити цей додаток не представлялося можливим. Офіційною датою появи і сховища, і відповідає за нього, вважається 2008 рік. Тільки після цього вони стали використовуватися в тому вигляді, в якому представлені і зараз.

Потрібен для використання ідентифікатор App Store ID

Багато користувачів цілком виправдано задаються питаннями з приводу реєстрації в магазині.
App Store: що це, опис, функції та можливості, особливості
За великим рахунком, створювати окремий аккаунт не потрібно, оскільки для входу буде достатньо того ID, який створюється ще на початковій стадії налаштування мобільного девайса, наприклад, при першому включенні. Але ось особливу увагу потрібно звернути на прив'язку карти до свого облікового запису, оскільки тільки в цьому випадку можна буде здійснювати покупки. В принципі, якщо ви використовуєте тільки розділ безкоштовних програм і нічого не купуєте чи не плануєте купувати, можна обійтися і без реєстрації банківської карти. Але і тут вас може чекати величезна кількість підводних каменів, про які багато хто навіть не здогадуються.

Що таке «вбудовані покупки»

Вся справа в додатках, що містять «вшиті» вбудовані покупки. Що це таке, спочатку зрозуміти важко, адже навіть при переході до детального опису певного програмного забезпечення за посиланням, містить що-то на кшталт «store/apps/details» і т. д., часто вказується, що встановлюється програмний продукт є безкоштовним, але потім при спробі використання всіх можливостей або додаткових інструментів на ділі виходить, що за них треба заплатити. Іншими словами, інстальовану безкоштовну програму спочатку «вшита» необхідність оплати деяких її можливостей. Ось вам і безкоштовний софт!
App Store: що це, опис, функції та можливості, особливості
Примітка: при бажанні в налаштуваннях для додатків такі покупки можна просто відключити. Зрозуміло, що в цьому випадку й потрібно прив'язка картки до реєстрації. Відразу ж зверніть увагу і на той цікавий факт, що в сховище ви ніколи не знайдете «круглих» цін. Тобто додаток не може коштувати, наприклад, 100 рублів – його ціна буде встановлена на рівні 99 або 9999 руб. Зате незаперечною перевагою є те, що, якщо ви один раз купили додаток в магазині, потім видалили його, а після цього намагаєтеся встановити заново, повторно гроші з рахунку не будуть списані. Це як раз і відноситься до завантаження програм і хмари.

Аналоги App Store

Взагалі можливостей, зручностей (або незручностей) у використанні цього сервісу достатньому багато. Незважаючи на все, можна привести в приклад і деякі аналогічні сервіси App Store. Google Play або той же «Магазин» Windows працюють за схожими принципами. У них теж є свої «фішки» і приховані можливості.

Епілог

Це дуже коротка інформація про сховище App Store. Що це таке, трохи розібралися. Залишається сказати, що використовувати тільки його в якості основного методу для встановлення програмних аплетів доцільно не завжди. В інтернеті сьогодні можна знайти чимало дистрибутивів, які можна завантажити або скопіювати на свій девайс, після чого інсталювати безпосередньо з настановного файлу на кшталт того, як це передбачено для тих же Android-пристроїв (тим більше що зустрічаються і досить цікаві розробки, аналогів яких в офіційному сховищі немає).

Популярі новини
Загрузка...