Який вибрати мову програмування: Java або Python?

426 0 Новини високих технологій

Кожна людина, яка бажає навчитися програмуванню або просто вивчити нову мову, стикається з двома великими мовами: Java і Python. Це дійсно дуже популярні мови, які повинні бути в арсеналі будь-якого програміста. Наприклад, якщо дивитися за рейтингом популярності мов від TIOBE, то Java займає перше місце, а Python - третє. Так який же вибрати мову програмування – Java або Python? Спробуємо розібратися.

Який вибрати мову програмування: Java або Python?

Java

Java є досить старим мовою програмування, але від цього не втрачається його силу і можливості. В основному цю мову використовують при розробці програм під мобільні платформи. Практично всі додатки під Android написані саме на ньому. До речі, популярна гра Minecraft написана саме на цій мові. Взагалі, «Джава» є універсальною мовою програмування, на ньому можна навіть написати сайт, але чи є сенс цього? На «Джаві» також пишуть великі корпоративні програми для медичної і фінансової галузей.


Який вибрати мову програмування: Java або Python?

Python

Python отримав свою популярність не так давно. Це дуже простий і красивий мову програмування. На «Пітоні» пишуться сайти, серверні частини додатків, різного роду боти, системи автоматизації, робляться розрахунки. До речі, навіть у NASA використовують для розрахунків мова програмування Python. А найголовнішим плюсом є легкість в навчанні. «Пітон» дійсно дуже простий, але в той же час і потужний мову програмування. Навіть у школах поступово змінюють Pascal на Python. А в ЄДІ з інформатики вже можна вирішувати завдання на цій мові. Що стосується створення сайтів на «Пітоні», у цієї мови є фреймворк «Джанго», який дозволяє розробляти сайти. І вже багато хто відмовляється від старого php і переходять якраз на Python. «Пітон» – швидше, гарніше, могутніше.


Який вибрати мову програмування: Java або Python?

Що вибрати?

Якщо постало питання про те, що ж вибрати – Java або Python, то тут точної відповіді немає. Будь-яка мова програмування є лише інструментом в руках програміста. Тобто це засіб для досягнення певної мети. Наприклад, перед вами стоїть завдання: створити Android-додаток. Природно, Python використовувати для цієї справи просто недоцільно, адже він не створений для цього, для таких цілей краще використовувати мову програмування «Джава». Якщо розглядати складність, то Java складніше у вивченні. Взагалі, «Пітон» сам по собі дуже легкий мову, деякі навіть не рекомендують його вивчати в якості першої мови програмування, так як людині потім буде досить важко вивчати більш складні мови програмування. До речі, для вивчення Java існує один дуже хороший сайт, який називається JavaRush. Навчання відбувається у вигляді гри. Все дуже зрозуміло, доступно. Однак тільки до 10 рівня, а потім вже потрібно платити. Що ж стосується Python, курсів для вивчення цієї мови досить багато, наприклад базовий курс від SoloLearn. Дуже хороший додаток для вивчення основ багатьох мов, в тому числі і Java, C++, C#.
Який вибрати мову програмування: Java або Python?
При порівнянні Python і Java по затребуваності на ринку Java, звичайно, виграє. Але слід розуміти, що, спираючись на це, багато хто починає вивчати цю мову. І що в результаті? Стало дуже багато програмістів Java, і ринок переповнений. Програмістів на Python потрібно все більше і більше з кожним днем, але, знову ж таки, всі масово вивчають ці мови. Хоча тут є ще можливість пробитися: якщо активно почати вивчати, то можна встигнути зайняти своє місце на ринку.
У будь програмістів вище зарплата – на Java або Python? Точної відповіді на це питання дати не можна. Це пов'язано з рівнем програміста, компанією, де він працює, а також країною, в якій він працює. Але в середньому програмісти Java отримують більше.

Рекомендації

Якщо ви хочете стати дійсно хорошим програмістом, краще мати в арсеналі обидва ці мови, нехай навіть основи. Будь рейтинг популярності мов програмування в основному будується лише на пошукових запитах, тому не можна сказати, що могутніше або крутіше. Кожна мова програмування створений для досягнення певних цілей. Тому якщо перед вами постане завдання, яку мову вивчати – Java або Python, то відповідь – обидва!

Популярі новини
Загрузка...