Як перезавантажити макбук: способи та рекомендації

518 0 Новини високих технологій

Продукція компанії Apple є однією з найкращих у світі, але навіть з цим фактором макбука, як і будь-яка інша техніка, схильні дрібним збоїв у роботі. Тому кожен користувач "яблучної" продукції повинен знати, як перезавантажувати макбук. Збій в роботі системи може статися в результаті роботи складних програм або з-за довгого функціонування обладнання. Безумовно, макбука менш схильні до подібних проблем, але все ж мають свої похибки, тому кожен користувач повинен бути готовий до них і знати, як їх усунути.

Перезавантаження макбук з допомогою клавіатури

Як перезавантажити макбук: способи та рекомендації
Перший спосіб — це перезавантаження за допомогою клавіатури. Цей вид запуску є самим простим і швидким, але має свої мінуси, так як відбувається так звана жорстка перезавантаження. Подібний процес не завжди бажаний в силу своєї агресивності.


Як перезавантажити макбук з клавіатури? Щоб зробити це, потрібно затиснути клавішу вимкнення не менш ніж на п'ять секунд, інакше система просто перейде в режим сну, після чого пристрій вимкнеться. Як тільки макбук вимкнеться, потрібно буде зробити включення обладнання або запустити режим відновлення.

Перезавантаження макбук клавішами

Як перезавантажити макбук: способи та рекомендації
Для тих користувачів, які задавалися питанням, як перезавантажити макбук клавішами, існує такий спосіб, який також є дуже простим у виконанні. Але він підходить тільки для макбуков, обладнаних панеллю Touch Bar. Для того щоб здійснити перезавантаження пристрою, потрібно скористатися клавішею Touch ID. Для цього необхідно натиснути і утримувати клавішу до тих пір, поки обладнання не здійснить перезапуск. Але в запропонованому методі існує один нюанс: щоб повторно включити комп'ютер, потрібно закрити і відкрити кришку пристрою.


Комбінації клавіш для перезавантаження пристрою

Як перезавантажити макбук: способи та рекомендації
Найкращим способом для перезавантаження пристрою служить поєднання спеціальних клавіш. Воно дозволяє безпечно і швидко здійснити перезавантажиться, а самі комбінації не є чимось складним, і запам'ятати їх не складе труднощів. Перезавантажити макбук комбінаціями клавіш можна одним з наступних способів:
 • Необхідно натиснути клавішу Control і кнопку живлення, а потім у вікні будуть представлені три дії на вибір: вимикання, перезавантаження, сплячий режим. Необхідна дія вибираємо за допомогою курсору.
 • Щоб негайно перезавантажити пристрій, потрібно затиснути таке сполучення клавіш Control-Command-Power (Power або Eject — права верхня кнопка на клавіатурі). Спосіб зручний тим, що система не запросить у користувача дію, а одразу здійснить перезавантаження.
 • Поєднання клавіш Command-Option-Control-Power дозволить вимкнути пристрій, а потім за допомогою кнопки включення запустити макбук назад. При цьому методі автоматично закриються всі програми, які були відкриті, а при роботі з текстовими документами буде здійснено автоматичне збереження файлів. Відключення пристрою буде зроблено без вікна запиту.
 • Щоб зробити перезавантаження пристрою, а також дізнатися причину проблеми, необхідно скористатися поєднанням Command+V, після чого пристрій проведе діагностику і вкаже на виниклу в системі проблему.
 • Command-S — служить для перезавантаження в режимі одного користувача. Команда сама зробить усунення неполадок.
 • Нерідко бувають випадки, у яких причиною зависання макбук є працююча програма, і якщо користувач стикається з нею, то не потрібно поспішати перезавантажувати макбук. Можна закрити проблемну програму, скориставшись комбінацією клавіш Command+Q.
 • При виникненні проблем з аудіо або відео (подібна ситуація розглядається останньої, тому що є досить-таки рідкісної) або некоректної роботи кулерів (якщо користувач чує активну роботу системи охолодження при мінімальній завантаженості обладнання) необхідно зробити скидання налаштувань PRAM. Для цього потрібно здійснити запуск макбук з затиснутими клавішами Option+Command+P+R, і пристрій запустить збережені в базі останні налаштування обладнання.
 • Перезавантаження пристрою в режимі відновлення

  Як перезавантажити макбук: способи та рекомендації
  Таке питання постає не часто, та все ж: як перезавантажити макбук в режимі відновлення? Якщо пристрій зависло при оновленні або в інших випадках, то для відновлення системи можна використовувати мережевий спосіб NetBoot. Для цього необхідно натиснути клавішу N, при включенні пристрою. Метод дозволяє отримати доступ до завантажувального образу Мак ОС, який розташований на сервері, він не стане працювати, якщо відключити IMac від мережі Інтернет.
  Наступний спосіб також вимагає підключення до Мережі. При перезавантаженні системи в режимі відновлення необхідно запустити макбук з затиснутою комбінацією клавіш Command + R. Це дозволить почати роботу з диском (діагностика та форматування) або перевстановити систему. Якщо макбук завис при оновленні або операційна система несправна, треба виявити і усунути неполадку. Для цього необхідно скористатися безпечним режимом Safe Mode. При цьому завантажуються тільки необхідні функції системи. Щоб скористатися безпечним режимом завантаження, необхідно перезавантажити iMac і під час завантаження натиснути Shift до того моменту, поки не з'явиться індикатор завантаження. Якщо на макбуке встановлено декілька операційних систем, тобто можливість вибору завантажувального диска. Щоб здійснити цю операцію, при запуску пристрою необхідно затиснути клавішу Option.

  Практичні поради при перезавантаженні пристрою

  Кожен раз, коли користувач запитує, як перезавантажити макбук, необхідно розуміти, що перезавантаження — це не включення і виключення пристрою, це складний процес, при якому обладнання повинно здійснити збереження даних і зробити безпечне вимикання. Тому не рекомендується здійснювати жорстке вимикання пристрою, краще трохи почекати або спробувати всі безпечні способи, інакше це може привести до поломки жорсткого диска. Також, якщо пристрій зависло повністю і не дозволяє відкрити вікно команд, краще всього скористатися комбінацією клавіш, що дозволить уникнути подальших проблем у роботі системи. Ніколи не виймайте акумулятор і не чекайте, поки макбук розрядиться!

  На закінчення

  Як перезавантажити макбук: способи та рекомендації
  Найголовніше, що перезавантаження пристрою немає нічого складного. Необхідні лише теоретичні знання з цього питання. Користувач не повинен боятися самостійно вирішувати проблему.

  Популярі новини
  Загрузка...