Інструкція з налаштування ADSL модему

184 0 Новини високих технологій

ADSL модеми — це пристрої, що дозволяють здійснювати підключення до інтернету по телефонної лінії. На сьогоднішній день ця технологія не так популярна, як раніше, проте використовується в тих випадках, коли необхідний широкосмуговий доступ в інтернет, але немає відповідних умов для підключення по оптичній лінії. При первинному підключенні модем вимагає установки. Як її виконати, розказано в цій статті.

Режими роботи модемів

Налаштування ADSL модему може проводитися в двох режимах. Режим РРРоЕ піднімає активну інтернет-сесію безпосередньо на мережному пристрої (модем), а режим Bridge дозволяє використовувати модем як моста, таким чином він виступає в якості передавача сигналу.


Якщо модем налаштовується в режимі РРРоЕ, то дані від провайдера, що дають можливість підключення до інтернету, вводяться у веб-інтерфейсі ADSL модему. Якщо ж він налаштовується в режимі моста, то всі відомості прописуються на крайовому пристрої (комп'ютері), а на самому модемі встановлюється тільки тип підключення.
Інструкція з налаштування ADSL модему

Початок налаштування

Увімкніть модем в електричну розетку. Якщо раніше даний ADSL модем вже був у використанні, необхідно виконати скидання налаштувань. Для цього за допомогою тонкого предмета (наприклад, стрижня або зубочистки) затисніть кнопку Reset і утримуйте протягом 30-40 секунд, поки не згаснуть всі індикатори. Переконайтеся, що телефонний кабель підключений до гнізда LINE або ADSL. Якщо на модемі горить, не кліпаючи, індикатор ADSL, то синхронізація з лінією встановлена успішно. Крім телефонного, буде потрібно додатковий Ethernet-кабель, за допомогою якого модем з'єднується з комп'ютером через LAN-роз'єм.


Необхідно зв'язатися з фахівцем технічної підтримки інтернет-провайдера і уточнити, які саме налаштування повинні бути прописані — чи потрібно вказувати конкретні дані у властивостях підключення по локальній мережі і які логін, пароль і значення VPI/VCI для встановлення з'єднання. Без цих даних налаштування виконати не вийде.

Настройка через WEB-інтерфейс

Для того, щоб увійти в налаштування ADSL модему, в адресному рядку браузера введіть наступний IP-адресу управління пристроєм:

1921681.1 (або 1921680.1)

Ви потрапите у вікно авторизації, яке запросить дані — логін і пароль. Введіть у це віконце логін admin і аналогічний пароль admin. В разі, якщо ці дані не підходять, а змінені логін з паролем ви не пам'ятаєте або не знаєте, допоможе скидання до заводських налаштувань модему, який описаний вище. Отже, потрапивши в налаштування модему, ви побачите інтерфейс, де будуть розташовуватися пункти меню; при переході по них виконується налаштування обладнання. У деяких модемах є вбудований майстер налаштування (в англійській версії прошивки — Setup Wizard), через нього можна по пунктах виконати настройку за допомогою вбудованих підказок. Зазвичай інтерфейс інтуїтивно зрозумілий. Необхідно зайти у вкладку Network (вона ж може бути позначена, як "Мережа" Internet Connection Setup або). Налаштування інтернет-з'єднання виробляються у підрозділі WAN. Зайшовши туди, можна побачити таблицю з налаштуваннями і натиснути внизу кнопку ADD.
От таким чином це виглядає в інтерфейсі одного з найпопулярніших ADSL-модем D-Link 2640U:
Інструкція з налаштування ADSL модему
Тип з'єднання потрібно виставити такий же, як вказано на скріншоті (РРРоЕ), а логін, пароль, VPI і VCI вписати отримані від провайдера. У полі Encapsulation Mode виберіть LLC. Переконайтеся, що стоять галочки в пунктах NAT і "Мережевий екран". Потім потрібно зберегти налаштування і перезавантажити модем. Коли з'явиться активне з'єднання - значить, настройка завершена. Візуально WEB-інтерфейси ADSL-модемів можуть відрізнятися, однак на принцип налаштування це не впливає. У тому випадку, якщо виникнуть складності, на офіційних сайтах виробників устаткування зазвичай є інтерактивні емулятори для різних моделей модемів.

Налаштування в режимі моста

Якщо потрібно, щоб інтернет-сесію піднімав комп'ютер, підключений до модему, потрібно налаштувати ADSL-модем режим моста. Для цього в розділі вибору типу з'єднання (див. скріншот вище) виберіть замість РРРоЕ тип Bridge (інші налаштування змінювати не потрібно). Після того, як налаштування на модемі збережені на комп'ютері встановлюється високошвидкісне з'єднання з отриманими від провайдера логіном і паролем.

Налаштування бездротової мережі

Сучасні технології дозволяють використовувати ADSL модем як WiFi роутер. Він роздає бездротову мережу точно таким же чином, як і будь-який інший домашній маршрутизатор. Налаштування WiFi на ADSL модемі проводиться так само через WEB-інтерфейс. У меню потрібно знайти пункт WiFi або Wireless, де і будуть перебувати налаштування бездротового режиму. Ось як це виглядає для DLink 2640U:
Інструкція з налаштування ADSL модему
Відповідно, в основних налаштуваннях вводиться назва мережі, задається канал та інші базові установки, а в налаштуваннях безпеки — пароль і тип шифрування для бездротової мережі. Таким чином, якщо у вас вже встановлений сучасний ADSL модем, роутер купувати окремо не потрібно. Цей функціонал закладений безпосередньо у сам модем, потрібно тільки правильно налаштувати пристрій. Така можливість з'явилася порівняно недавно — ще буквально десять-дванадцять років тому у модемів не було можливості роздачі бездротового мережі. Про те, чи можна використовувати конкретний ADSL модем як WiFi роутер, краще уточнити під час придбання у постачальника або в магазині (зазвичай ця інформація прописана в характеристиках або інструкції).
Інструкція з налаштування ADSL модему

На закінчення

Налаштування модему, що працює по телефонній лінії, не представляє великих складнощів і доступна більшості користувачів. Існує кілька основних моделей ADSL-модемів, які використовуються провайдерами, та їх інтерфейси можуть неістотно відрізнятися. Однак основні принципи і режими налаштування будуть завжди однакові.

Популярі новини
Загрузка...